Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sieć wi-fi na ok 200m, jak to połączyć ?

25 Jan 2011 16:09 2287 7
  • Level 9  
    Witajcie, opisz pokrótce moją sytuacje, otóż chciałem założyć neostrade (innego nie da rady) ale okazało się że nie da rady po jest brak wolnych portów. Ale za to moja babcia ma przydzielony, mieszka ona ok 200m ode mnie. Miało by działać to na zasadzie, że u babci router (okno na zdjęciu) i u mnie przy kompie antenka bądź router przy kompie, bo nie wiem co trzeba i ciocia która mieszka drzwi obok czyli ta sama droga jak na zdjęciu. Miał by być to internet 2mb/s albo 4mb/s. Ale pojawia się problem bo nie mam pojęcia jakie routery jakie antenki itp. Jakby ktoś mógł udzielić jakiejś rady bo zielony jestem w temacie
  • Helpful post
    Level 27  
    Jak na 200m ma lecieć to najlepiej zewnętrzna mocna antena.
  • Level 9  
    A powiedz mi kolego dokładnie jaki router ma być wysyłający i odbierający, co i jak dokładnie jak możesz, zaraz wrzucę zdjęcie jak to wygląda bo mój iPlus nie daje rady :/
    Sieć wi-fi na ok 200m, jak to połączyć ?

tak to wygląda, taką drogę miałby przebyć.
  • Helpful post
    Level 43  
    Kolego najpierw podaj budżet jaki masz na tą inwestycje potem naucz się zamieszczać zdjęcia na elektrodzie i wtedy dopiero możemy rozmawiać.
  • Level 9  
    hermes-80 zdjęcie ktoś poprawił, sorki za złe wstawienie.
    Budżet to w sumie nie wiem ale raczej nie więcej niż 500zł, chodzi o to żeby to działało na całej przepustowości, czyli jak będę miał te 2mb/s to żeby i te 2mb/s "dolatywało"
  • Helpful post
    Level 43  
    Babcia też ma korzystać z neta czy wszystko ma być przekierowane do ciebie i u babci żadnych kompów nie będzie??
    U ciebie ma być wifi do laptopów czy tylko kabel ??
    O 2 Mb/s nie musisz się martwic bo to jest pryszcz na taka odległość.
  • Level 9  
    u babci żadnych kompów ani nic, wszystko przekierowane do mnie i u mnie dwa komputery stacjonarne, net to albo 2mb/s albo 6mb/s będzie.
    to trzeba kupić nadajnik żeby wysyłał sygnał od babci i do moich dwóch stacjonarnych kompów coś co będzie ten zasięg łapało bo wi-fi one nie mają, tylko co potrzeba ?
  • Helpful post
    Level 43  
    U babci modem z wyjściem ETH np. rozdawany przez TP ZTE ZXDSL 831AII, TP-Link: TD-8610, TD-8616 - nie bierz LiveBoxa bo to kicha do twoich zastosowań.
    Podpinasz sobie ten modem do gniazdka tele. ustawiasz w trybie bridge i z drugiej strony kabelkiem - skrętka UTP 5 ciągniesz na strych do okienka.
    Ja bym zainwestował w N czyli Asusa RT-N10 z Tomato (zawsze potem możesz go sprzedać bo routery z alternatywnym softem są cenione) na pokładzie ustawionego w trybie routera z zestawionym PPPoE, skonfigurowanym DHCP, i QOS jeśli będzie potrzeba, jego wifi w tryb wireless bridge, antenkę odkręcasz i podpinasz metrowym kabelkiem zewnętrzną antenę kierunkową wymierzona w twoje okno. U ciebie również ten sam model routera z tą sama anteną podpiętą na zewnątrz ustawionego jako Wireles bridge i od niego puszczone kabelki do kompów.

Zamiast Asusów RT-N10 możesz wykorzystać dowolne tańsze routery z AP jeśli tniesz koszty do maxa np TL-WR340G

Lub zamiast samego modemu wykorzystać modem/router np. TD-8810, TD-8811, TD-8816, TD-8840, TD-8840T i do tego 2 AP
    TL-WA500G

Anteny w każdym z przypadków: coś z tubowych lub panelowych http://www.dipol.com.pl/oferta-anteny-wlan,4366.htm z zyskiem powyżej 10 dB i kablem nie długim.

Nie wspominam już o NanoStation bo to podwyższa koszty.