Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aficio 350 SC322 pozniej SC329. Białe kartki

25 Sty 2011 16:49 1065 3
 • Poziom 9  
  Mam taki problem Aficio 350 puszcza mi białe kartki. Najpierw pokazywał się błąd SC322 a pozniej SC329. W tej chwili błąd zniknął i puszcza białe kartki. Macie moze jakies sugestie co do tego problemu?

  Sorry ze nie ten dzial ale nie mam pkt ;<
 • Specjalista - kserokopiarki
  Prawdopodobnie masz problem z laserem. Na poczatek wyczyściłbym dolładnie zaspól lasera. Nasrtępnie przeprowadzić kalibrację lasera (błąd 329) w kodzie SP2-109-3 i 4. Jeżeli to nie pomoże to bycmoże odkształciła sie obudowa lasera i brak synchronizacji o czym świadczył błąd 322 - w tych maszynach sie to zdarzało. Należe wtedy poluzować prawą śrubę mocującą podwarzyć zespół lasera płaskim śrubokrętem do góry i tak trzymając lekko podniesiony do góry z prawej stonie dokręcić śrubę mocującą
 • Specjalista - kserokopiarki
  Przed kalibracją o której kolega Janusz pisze dobrze jest zrobić reset bieżących ustawień i dopiero potem zainicjować 400 i 600 dpi.

  C.
 • Poziom 12  
  Jeśli powyższe zabiegi nie pomogą. Wymień włączniki od przedniej klapy i bocznej. Mi kilka razy pomogło. W przedniej klapie włączniki są po lewej stronie patrząc od przodu maszyny, a od bocznej klapy są nad grzejną po prawej stronie pod brązowym plastykiem. Mogła ci się zasypać dioda lasera. Jak wyczyścisz powinno pomóc.