Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aficio 350 SC322 pozniej SC329. Białe kartki

25 Sty 2011 16:49 1065 3
  • Poziom 9  
    Mam taki problem Aficio 350 puszcza mi białe kartki. Najpierw pokazywał się błąd SC322 a pozniej SC329. W tej chwili błąd zniknął i puszcza białe kartki. Macie moze jakies sugestie co do tego problemu?

Sorry ze nie ten dzial ale nie mam pkt ;<
  • Specjalista - kserokopiarki
    Prawdopodobnie masz problem z laserem. Na poczatek wyczyściłbym dolładnie zaspól lasera. Nasrtępnie przeprowadzić kalibrację lasera (błąd 329) w kodzie SP2-109-3 i 4. Jeżeli to nie pomoże to bycmoże odkształciła sie obudowa lasera i brak synchronizacji o czym świadczył błąd 322 - w tych maszynach sie to zdarzało. Należe wtedy poluzować prawą śrubę mocującą podwarzyć zespół lasera płaskim śrubokrętem do góry i tak trzymając lekko podniesiony do góry z prawej stonie dokręcić śrubę mocującą
  • Specjalista - kserokopiarki
    Przed kalibracją o której kolega Janusz pisze dobrze jest zrobić reset bieżących ustawień i dopiero potem zainicjować 400 i 600 dpi.

C.
  • Poziom 12  
    Jeśli powyższe zabiegi nie pomogą. Wymień włączniki od przedniej klapy i bocznej. Mi kilka razy pomogło. W przedniej klapie włączniki są po lewej stronie patrząc od przodu maszyny, a od bocznej klapy są nad grzejną po prawej stronie pod brązowym plastykiem. Mogła ci się zasypać dioda lasera. Jak wyczyścisz powinno pomóc.