Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

trafa separacyjne i bezpieczństwa

17 Paź 2004 15:00 1068 8
  • Poziom 11  
    Mam prośbę do wszystkich. Czy moglibyście szybko napisaś coś o trafach separacyjnych i bezpieczeństwa. Informacje proszę wysyłać na adres: piotr_pater(malpa)o2.pl :roll:
  • Poziom 12  
    Trafa separacyjne są to najczęściej transformatory o przekładni 1. Ich zadaniem jest galwaniczna izolacja dwóch obwodów np:zasilającego i odbiorczego , badanego. Ich zadaniem jest odseparowanie, oddzielenie zakłóceń i nie przenoszenie ich na obwód wtórny. Strona pierwotna na ogóół jest połączona w trójkąt, a wtórna w gwiazdę. Trójkąt powodóje że powstałe prądy trzecich harmonicznych zamykają sie w nim i nie są przenoszone na stronę wtórną. Trafo bezpieczeństwa to rodzaj transformatora który mam za zadanie obniżyć napiecie do zasilające do napiecia bezpiecznego np: z 230V na 24V.
  • Poziom 12  
    Transformatory ochronne bezpieczeństwa 6-50V lub separacyjne 50-380V przeznaczone są również do zastosowań wymagających ochrony przed porażeniem elektrycznym
  • Poziom 18  
    witajcie!

a jak sie podlacza trafa do sieci to moga zaistniec jakies zaklocenia w sieci?np. restart komputera lub cos takiego?dlaczego tak sie dzieje?

w jaki sposob chroni trafo separujace od porazenia??bo jak przekladnia jest 1 to na wyjsciu jest 230V .Pozdrawiam
  • Poziom 35  
    jedi napisał:
    witajcie!

a jak się podlacza trafa do sieci to moga zaistniec jakies zaklocenia w sieci?np. restart komputera lub cos takiego?dlaczego tak się dzieje?

w jaki sposob chroni trafo separujace od porazenia??bo jak przekladnia jest 1 to na wyjsciu jest 230V .Pozdrawiam

na wyjsciu jest 230V miedzy gornym koncem uzwojenia a dolnym... a nie tak jak jest to w sieci miedzy przewodem fazowym a ziemia dlatego chorni przed porazeniem
  • Poziom 18  
    a ile jest miedzy przewodem fazowym a ziemia w trafie separujacym?
    jak kupuje trafo separujace to na wyjsciu mam wtyczke to jak sie podlacze do tej wtyczki to mnie chyba porazi ,dobrze kapuje?
  • Poziom 21  
    W pierwszej chwili po włączeniu płynie prąd zwarciowy transformatora mogący wysadzać czułe bezpieczniki, a potem spada do poziomu prądu jałowego transformatora.
  • Specjalista elektronik
    Ale jak dotkniesz tylko do jednego przewodu po stronie wtórnej trafa separacyjnego, to nie porazi,
    wszystko jedno do którego dotkniesz, a jak w gniazdku dotkniesz do fazy, to porazi.
    Na dobrą sprawę trafo separacyjne daje to samo, co wyłącznik różnicowo-prądowy;
    może trochę więcej, bo chroniąc przed porażeniem nie wyłącza zasilania...