Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mitsubishi carisma problem z odpalaniem zaraz po zgaśnięciu

25 Jan 2011 18:19 3279 3
  • Level 9  
    Mam mitsubishi Carismę 98r TD 1.9.
    Od pewnego czasu kiedy mi zgaśnie samochód nie mogę od razu go odpalić - muszę trochę poczekać, a potem odpala bez problemu.
    Jak silnik jest zimny to tez odpala bez problemów.
    Znajomy mi powiedział ze może to być problem z alternatorem albo z regulatorem napięcia. Czy wie ktoś może o co chodzi i jak to sprawdzić?
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 30  
    Możesz kolego "troche więcej" napisać? Jak silnik jest "ciepły" to w jaki sposób nie chce "zapalić"? Rozrusznik kręci silnikiem? Pozdrawiam!
  • Level 9  
    Jak jest cieply silnik to wyglada to tak:
    1.Proboje odpalic
    2.Wszystkie kontrolki sie zapalaja
    3.rozrusznik zaczyna krecic silnikiem
    4.przestaje krecic rozrusznik, kontrolki gasną, wyglada to tak jakby w calym samochodzie nagle zabraklo pradu.
  • Level 30  
    Podjedz do elektromechanika niech ci zrobi "pomiary" spadku napięcia na tzw. "ciepłym silniku". Jeśli na zimnym nie masz takich problemów i tak samo jak silnik "ostygnie" to raczej bedzie to rozrusznik do "naprawy" (zastrzegam że jest to tylko moja opinia poparta własnym doświadczeniem). Ponieważ już miałem takie "przypadki" o takich właśnie "objawach". Pozdrawiam!
    ps. Proponuje (na początek) posprawdzać wszystkie "masy" w komorze silnika tj. przeczyścić ,szczególnie od rozrusznika.