Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mitsubishi carisma problem z odpalaniem zaraz po zgaśnięciu

25 Sty 2011 18:19 3129 3
  • Poziom 9  
    Mam mitsubishi Carismę 98r TD 1.9.
    Od pewnego czasu kiedy mi zgaśnie samochód nie mogę od razu go odpalić - muszę trochę poczekać, a potem odpala bez problemu.
    Jak silnik jest zimny to tez odpala bez problemów.
    Znajomy mi powiedział ze może to być problem z alternatorem albo z regulatorem napięcia. Czy wie ktoś może o co chodzi i jak to sprawdzić?
  • Poziom 29  
    Możesz kolego "troche więcej" napisać? Jak silnik jest "ciepły" to w jaki sposób nie chce "zapalić"? Rozrusznik kręci silnikiem? Pozdrawiam!
  • Poziom 9  
    Jak jest cieply silnik to wyglada to tak:
    1.Proboje odpalic
    2.Wszystkie kontrolki sie zapalaja
    3.rozrusznik zaczyna krecic silnikiem
    4.przestaje krecic rozrusznik, kontrolki gasną, wyglada to tak jakby w calym samochodzie nagle zabraklo pradu.
  • Poziom 29  
    Podjedz do elektromechanika niech ci zrobi "pomiary" spadku napięcia na tzw. "ciepłym silniku". Jeśli na zimnym nie masz takich problemów i tak samo jak silnik "ostygnie" to raczej bedzie to rozrusznik do "naprawy" (zastrzegam że jest to tylko moja opinia poparta własnym doświadczeniem). Ponieważ już miałem takie "przypadki" o takich właśnie "objawach". Pozdrawiam!
    ps. Proponuje (na początek) posprawdzać wszystkie "masy" w komorze silnika tj. przeczyścić ,szczególnie od rozrusznika.