Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobre nasadki Spline udarowe

25 Sty 2011 21:21 4360 11
  • Użytkownik obserwowany
    Ma ktoś namiary na nasadki Spline w miare pewne.
    Bitów jest od groma ale nasadek jak na lekarstwo a wiekszość CAT i innych maszyn właśnie ma to i MOCNO dokręcone.
    A jechać 200km i nie odkręcić 1 śruby to porażka.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Ni ma udarów spline, torx, imbus. Bo to nie może być udarowe. Inna sprawa, że niektóre działają pod udarem przez jakiś czas...
  • Użytkownik obserwowany
    antypierdolnik napisał:
    Ni ma udarów spline, torx, imbus. Bo to nie może być udarowe. Inna sprawa, że niektóre działają pod udarem przez jakiś czas...

Kolego nie przesadzaj mam TORX bity i sokety, imbusy bity i sockety udarowe.

PS Dzięki za namiary na ten sklepik na pewno kupię coś 1/2 calowego.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Co nie zmienia postaci rzeczy.:D A że wytrzymują i Yato, to ja dobrze wiem. Przynajmniej ja się nie spotkałem z typowo udarowymi. No i jeszcze inny aspekt, bity przeważnie wytrzymują lub pękają, gorzej jak nam wcześniej śrubę "obrobi" w jakimś mało dostępnym miejscu. O co niestety, używając udaru i bitów dużo łatwiej.
  • Poziom 29  
    Ja kupiłem nasadki udarowe Torx w INTER CARS o nazwie toptul.Torx 40 urwałem przy pierwszej próbie odkręcenia śruby więc stosuje je teraz do ręcznej pokrętki.Jak pisze owik na dłuższą metę nie zdają egzaminu chyba że śruby idą lekko ale wtedy po co udar.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Zgoda Jurek, ja to dobrze wiem. Tak się powinno robić i się robi. Z tym, że jak bit jest naprawdę dobry a śruba zapieczona, to albo pęknie bit albo obrobi środek. Nie piszę tego z głowy, żeby sobie tu popisać. Możesz mi wierzyć. Udarowe zaczynają się od 3/4 a tak na serio od 1 cala. Tam jest w co bić, jest odpowiednia powierzchnia do bicia.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Mówisz o sześciokątnych zewnętrznych? Możesz podać link, będzie łatwiej pogadać o czymś, co widzimy, znamy parametry.
  • Użytkownik obserwowany
    Już sie bujam na Yato.