Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PROBLEM(Y) LG Flatron795FT

MKmarko 17 Paź 2004 16:32 2555 21
  • #1 17 Paź 2004 16:32
    MKmarko
    Poziom 10  

Mam monitor Flatron795ft od 4 lat.2 tyg.temu obraz zrobil sie "waski",monitor dzialal.Zanioslem do serwisu.Po naprawie(wymiana ukladu synchronozacji poziomej-80zl)nie moglem ustawic obrazu na cala szerokosc robocza kineskopu-brakowalo okolo 5 mm po kazdej stronie,mimo iz ustawilem -rozciagnalem na 100%.Po 40 minutach pracy monitor padl,zasmierdzialo!
    Przy wlaczeniu piszczenie.Po zaniesieniu do tego samego serwisu uslyszalem,ze padl trafopowielacz i tranzystor sterujacy ma zwarcie.Chca za naprawe 300-280zl!Mam pytania:Jaki jest koszt uszkodzonych czesci i gdzie je mozna kupic?Czy ostateczne uszkodzenie moze byc wynikiem nieprawidlowej naprawy za pierwszym razem?Czy trafo do tego monitora to:Y265434?Prosze o pomoc i szybka odpowiedz! :cry:

• #2 17 Paź 2004 16:40
    JACEKSZ
    Poziom 14  

Trafko znajdziesz na www.trafopowielacze.pl w cenie 73 zł netto.
    Możliwe że padły jeszcze inne elementy (tranzystor w odchylaniu, stabilizator B+)

• #3 17 Paź 2004 16:55
    MKmarko
    Poziom 10  

Dzieki za odpowiedz!Zastanawiam sie,czy jest sens naprawiac.

• #4 17 Paź 2004 18:10
    ada
    Poziom 17  

jest sens jak go zrobisz to będziesz miał satysfakcje że to ty zrobiłeś, zdobędziesz doświadczenie i będziesz miał dobry monitor. trafko oraz odpowiedzi na pytania dostaniesz na www.fbt.pl..

• #5 17 Paź 2004 20:16
    rtvilawa
    Poziom 11  

Witam,czy interesuje Cię całe nowe chassis do 795ft,podaj tylko nuner chassis Twojego monitora.

• #6 17 Paź 2004 22:54
    MKmarko
    Poziom 10  

Witam ponownie!Jestem hobbysta,wiec prosze rozwinac-chassis!?O co dokladnie chodzi.Nie jestem elektronikiem z zawodu(niestety,a czasem by sie przydalo!)
    ------------------------------------------
    Na pewno potrzebuje trafka do LG.Moze ktos ma do sprzedazy oryginalny?Czytalem,ze sa problemy z zamiennikami-szczegolnie Korea.Jaki wybrac?
    -----------------------------------------------
    2 posty scalono
    j.

• #7 17 Paź 2004 23:33
    maxg
    Poziom 10  

Raczej nie ma problemow z trafopowielaczami (chińskimi) ze sklepu www.trafopowielacze.pl,, jeżeli jest jakiś problem, wymieniają trafopowielacz na nowy. Z modelem Y265434 od nich nie miałem jeszcze żadnego problemu.

• #8 18 Paź 2004 13:05
    Deepone
    Poziom 21  

Chasis jak się nie myle to chodzi o całą elektronike monitora.

• #9 18 Paź 2004 13:21
    dariuszm2
    Poziom 34  

Cześć.
    Zaraz, zaraz wąski i pada trafo? Coś mi się tutaj nie zgadza.
    Lepiej sprawdzić od początku HOT-a, regulator napięcia. To pewnie jest przyczyna. Czy monitor jakoś dziwnie się zachowywał np coś w rodzaju pompowanie obrazu, jakieś zmiany jaskrawości - jak tak to i owszem może i trafo, ale...
    Pozdrawiam.

• #10 18 Paź 2004 23:41
    MKmarko
    Poziom 10  

Witam wszystkich!Dzięki bardzo za podpowiedzi.Jestem zainteresowany ofertą rtvilawa -chassis do LG.Prosze rtvilawa o kontakt w sprawie chassis.

• #11 19 Paź 2004 07:20
    dariuszm2
    Poziom 34  

Cześć.
    No tak.
    Jak potrzeba kilo mąki to najlepiej kupić młyn.
    Ale przecież to Twoja decyzja. Zaznaczam jednak. że z wymianą elektroniki też jest dużo roboty (nawet jak jest sprawna trzeba dokonać regulacji - balans bieli, konwergencja, ostrość i jaskrawość (to szczegół). Przydało by się ustawić wysokie napięcie.
    Pozdrawiam

• #12 19 Paź 2004 19:28
    MKmarko
    Poziom 10  

DZięki bardzo za podpowiedż!Czyli co będzie lepsze:zakup trafo i tranzystora(zwarty)-bo to faktycznie jest uszkodzone; czy też wymiana całego chassis!?Mamk same problemy z tym LG.Po zakupie nówki,po miesiącu gwarant wymienił na nowy,bo się luminofor wypalił!!!Nowy pochodził pół roku-padła synchronizacja pionowa.Potem miałem obraz tylko w odcienioach czerwieni-znowu naprawa.I aż do teraz.W życiu7 nie kupię LG!Jak miałem Philipsa-kupionego od kolegi ,to zero problemów(model105B).Nawet teraz ,po tylu latach działa.
    Ale się trochę przyzwyczaiłem do tej 17-tki LG i mam zamiar ją reanimować!Tylko:czy wymienić całe chassis?a reszte mieć na części?
    Pozdro dla wszystkich!

• #13 19 Paź 2004 20:27
    dariuszm2
    Poziom 34  

Cześć.
    A Jestej pewny że padło trafo? Tam chyba tory są rozdzielone czyli jak pada HOT to pewnie i regulator, ale trafo?
    Może warto jeszcze pomierzyć.
    Nie mam nic przeciwko kupowaniu elektroniki - ale i ona pewnie nie jest nowa - pozatym czy nie będzie drożej?
    A nie masz przypadkiem jeszcze gwarancji (zaznaczam, że od jakiegoś czasu zmieniły się zasady i na wszystko jest 2 lata tzw. niezgodności z umową).
    Myślę że warto się zastanowić, jeszcze raz pomierzyć, popisać trochę, zastosować się do rad, sprawdzić ceny i dopiero wtedy decydować.
    Pozdrawiam.

• #14 19 Paź 2004 21:28
    MKmarko
    Poziom 10  

Cześć!Trafo padło na 100%-wygląda jak hamburger-coś z niego wypłynęło!Reszta jest mierzalna.
    Nowego chassis nie jestem w stanie kupić-w serwisie LG dowiedziałem się,że nie jest produkowane.Pozostają zamienniki,części oryginalne ze starych monitorów lub wywalić na śmietnik!

• #15 19 Paź 2004 22:29
    lukasz726
    Poziom 26  

witam.do tego modelu kup w sklepie www.trafopowielacze.pl sam kupiłem kiedyś od nich to trafo i monitor działa już ponad rok.płyty nie kupuj,bo możesz kupić jeszcze gorsze od swojego.jak zauważyłeś LG to siano.moja rada to naprawić sprzedać i kupić coś normalnego,jak nie jesteś pewnien a ja cię nie przekonałem do zmiany monitora,to zerknij tylko na posty ile jest LG uszkodzonych.zerknij również na np.IIYAMA(świetne monitory)a używana nie kosztuje wiele..pozdrawiam

• #16 21 Paź 2004 03:56
    MKmarko
    Poziom 10  

Swiete slowa!!!Tak mam zamiar zobic!!!NIGDY WIECEJ LG!!!

• #17 07 Sie 2006 13:37
    Loza
    Poziom 10  

Witam
    posiadam monitor flatron 795ft monitor niedziala a stalo to sie tak ze reka uderzylem w stol nagle ekran sie skurczyl po czym sie wylaczyl lecz lampka sie palila ze jest wlaczony zanioslem do naprawy i tam uslyszalem ze poszedl procesor i sie naprawa nie oplaca
    czy da sie z tym monitorem cosik zrobic czy naprawde sie nie opalaca go naprawiac prosze o odpowiedz tylko po ludzku bo ja nie jestem elektronikiem hehe pozdro:P

• #18 07 Sie 2006 22:57
    tbunio
    Poziom 19  

Witam.

Najważniejsze, że monitory LG są naprawialne. Nie ma problemów z dostępnością części zamiennych czy też z dokumentacją. Ilość postów na forum jest także odzwierciedleniem sukcesu jaki odniosła firma LG w liczbie sprzedanych monitorów. W tych monitorach było kilka prostych do usunięcia usterek. Oto te najczęsciej powtarzające się(FB795B):-uszkodzone (trafo WN, Q503, Q507), uszkodzony IC903 w zasilaczu st-by, Q404 i Q707,D714 w odchylaniu i pękające kondensatory w korekcji. Skoro padło trafo, a biorąc pod uwagę, że obwody WN i odchylania są rozdzielone mogło Ci paść Q503,Q507,D502. Kilkanaście takich przypadków przerobiłem i bez problemu działają do dziś. Koszt oryginalnych części to ok. 90zł. Pozdrawiam

• #19 09 Sie 2006 09:27
    sebol133
    Poziom 23  

Podaj jaki masz symbol trafo: powinno być 6174Z-?????,i jaki tranzystor, jak bede miał to sie dogadamy

• #20 09 Sie 2006 12:20
    Loza
    Poziom 10  

napisze tylko powiedz gdzie to mam szukac bo w tych sprawach ja jestem ciemny

• #21 09 Sie 2006 12:32
    sebol133
    Poziom 23  

Naklejka jest na trafie WN,być może że nie widać jej od zewnętrznej strony,wtedy należałoby wylutować je i sprawdzić numer

• #22 09 Sie 2006 12:46
    Loza
    Poziom 10  

dobra to ja za to sie nie bede bral jak cosik zaniose jeszcze do jednego serwisu co sie tymi monitorami tylko zajmuja i jak cosik to sie do Ciebie odezwe pozdro

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME