Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Sharan 97r brak świateł stop

25 Sty 2011 22:28 13064 10
  • Poziom 10  
    Nabyłem sharana 97r. i nie działają światła stopu. Wyłącznik przy pedale ma 2styki + wężyk do podciśnienia (tempomat). Zwierałem na krótko styki i nic, sprawdzałem bezpiecznik - jest dobry. Czy ktoś ma jakieś sugestie co może jeszcze być nie tak? Może ktoś dysponuje schematem elektrycznym takiego sharana 2.8 i chciałby się podzielić?

Wyczytałem że do świateł stopu jest jakiś moduł, który nazywa się : przekaźnik kontrolek świateł przednich, świateł "stop" i świateł tylnych, numer części: 7M0 941 598 Może ktoś wie co w tym się psuje, bo przypuszczam, że to właśnie to urządzenie ma awarię. Dodam że na komputerze nie gasną kontrolki jak wcisnę hamulec. Będę wdzięczny za pomoc, może ktoś się już spotkał z takim przypadkiem.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    może kabelek tobie się przetarł i nie daje prądu a sprawdzałeś żarówkę czy jest dobra
  • Poziom 10  
    Oczywiście wszystkie podstawowe rzeczy sprawdzone. Czy ktoś wie, gdzie w sharanie znajduje się ten sterownik?

VW Sharan 97r brak świateł stop
  • Poziom 2  
    w sharanie lubią się przecierać kable pomiędzy tylną klapą a nadwoziem.Masz tam gumową złączke i często wina tkwi właśnie tam(felerne rozwiązanie). Autumat pod pedałem można rozebrać i przeczyścić styki.
  • Poziom 11  
    Kolego wydaje mi sie, ale nie jestem pewien ten sterownik znajduje sie gdzieś w okolicy radia nad czy pod, jeżeli sie myle to niech ktoś mnie poprawi
    Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Masz zasilanie na bezpieczniku F20-10A? Ten moduł to komfort i nic nie ma do świateł stopu. Podawałeś zasilanie na czarno/czerwony kabel z włącznika stopu?
  • Poziom 10  
    Panowie sprawa wygląda tak, podawałem plus na wyłącznik przy pedale wtedy stop działa. Dziś przetrząsnąłem całą dechę i nie mogę znaleźć tego modułu. Faktycznie obok radia jest taka podobna puszka, ale to nie to raczej, patrzyłem pod siedzeniem kierowcy, tam jest tylko moduł komfortu, jakiś przekaźnik i nic więcej, pod siedzeniem pasażera jest pusto. Bezpiecznik numer 20 oczywiście sprawdzony, pisałem o tym już wcześniej, ale w sumie nie patrzyłem czy jest na nim prąd, jutro to sprawdzę bo faktycznie wg schematu prąd idzie na niego bezpośrednio z bezpiecznika nr 20. Czy ktoś może mi pomóc w namierzeniu tego pudełeczka?
  • Poziom 10  
    Witam! A u mnie całkiem odwrotna sytuacja ś.stop świecą nawet po zgaszeniu silnika czy to może być czujnik nad pedałem?
    I zarazem mruga kontrolka od świecy żarowej
  • Moderator na urlopie...
    darekt123 napisał:
    Witam! A u mnie całkiem odwrotna sytuacja ś.stop świecą nawet po zgaszeniu silnika czy to może być czujnik nad pedałem?
    I zarazem mruga kontrolka od świecy żarowej

Najprawdopodobniej włącznik stop-u padł. Masz go nad pedałem hamulca i jak się powyginasz, to zdemontujesz go bez większych problemów (kręcisz w lewo ok. 1/4 obrotu), a jak zamontować nowy to poszukaj na forum, ponieważ to nie jest takie oczywiste jakby się wydawało. Specjalna procedura (trik)- poczytaj to ważne. Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Wszystko już jasne, powodem usterki był uszkodzony przewód do wyłącznika świateł stop. Dziękuję wszystkim za pomoc.