Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Samsung LE37A559 samoczynnie wyłącza sie obraz

pepasy 26 Sty 2011 03:58 3312 0
  • #1 26 Sty 2011 03:58
    pepasy
    Poziom 9  

Witam,

Posiadam TV Samsung LE37A559P4FXXC . Mój problem polega na tym że w telewizorze samoistnie gaśnie obraz (robi się czarny brak obrazu i osd) natomiast dźwięk jest nadal słyszalny. Nie ma jakiejś reguły po której występuje ta dolegliwość. Obraz potrafi zniknąć raz na 3h ale i zdarza się w przedziale co 20 min. W sumie im dłużej pracuje tv tym większe prawdopodobieństwo że niespodziewanie się wyłączy. Tv reaguje na polecenia pilota (potwierdzają to zmiany dźwięku).Jedyną działającą metoda na tą dolegliwość jest wyłączenie i ponowne włączenie tv wtedy obraz pojawia się jakby nigdy nic.

Teraz zauważyłem że jak telewizor popracuje dłużej to podczas przełączania kanałów (tuner cyfry wpięty do tv przez hdmi) występuje smużenie obrazu. To smużenie/drganie widoczne jest tylko w momencie kiedy obraz gaśnie widać tylko pasek kanału i wraz z pojawieniem się kanału na który przełączyłem znika. Dosłownie chwila ale wcześniej tego nie widziałem. Kilka razy jak smużenie/drganie było mocne (widoczne na całym ekranie) w tv zniknął obraz wiec może to istotne. Smużenia/drganie nie ma zaraz po włączeniu tv.

Te objawy wystąpiły po wgraniu najnowszego frimware. Cały proces przebiegł pomyślnie tylko tv samoczynnie nie włączył się po aktualizacji, ale jest to zgodne z instrukcją i wystarczyło odłączenie zasilania i odczekanie aż dioda przestanie mrugać (w instrukcji podają ok.30 sek) i ponowne podłączenie do zasilania.

Spróbowałem jeszcze raz wgrać ten frimware ale nie przyniosło to żadnych rezultatów. W sumie nawet stała się dziwna sprawa ponieważ wszystko co było do tej pory ustawione (głośność, kontrast, itp. oraz zaprogramowane kanały) jest tak jak było. Więc w sumie nawet nie wiem czy czy udało się załadować ten frimware ponownie (cała procedura przebiegła jak wyżej, czyli chyba poprawnie).

Czy ktoś miał takie objawy? Co można zrobić z tym problemem.

Pomocy.

---
    pepasy

0 0