Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wyswietlacz led typ LTC-46454G - jak wykorzystać?

misiunio52 26 Jan 2011 08:16 3281 17
    misiunio52
    Level 12  
    Witam. Posiadam taki typ wyświetlacza jak w tytule i zastanawiam się, do czego można go wykorzystać, myślałem nad zegarem. Jeśli macie jakieś pomysły, to podpowiedzcie, może schematy? Niżej dołączam zdjęcia tego wyświetlacza.
    Wyswietlacz led typ LTC-46454G - jak wykorzystać? Wyswietlacz led typ LTC-46454G - jak wykorzystać? Wyswietlacz led typ LTC-46454G - jak wykorzystać?
    Mariusz Ch.
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Witam.

Ładnie to tak? Bez większego problemu można znaleźć PDF wyświetlacza
    http://www.datasheetdir.com/LTC-46454G+download

A schematów różnej maści zegarów jest za trzęsienie w sieci:

LM 3560 i na innym układzie TMS 3450 , a jeśli chcesz ogólnie, to jest wiele różnych konstrukcji.

Można także zrobić jakieś liczniki .

edit:

Patrzyłeś pod linki ukryte URL'em?
    misiunio52
    Level 12  
    No akurat PDF wyswietlacza posiadam tylko chodziło mi o akiś chmeat konkrety pod ten wyświetlacz,a mam cheć moze wykorzystać go do zegarka jakiegoś
    Adrian1995
    Level 14  
    Wyświetlacz multipleksowany. Każda konstrukcja nadaje się do tego, o ile ma taki system wyświetlania. np taki zegar-budzik na uC
    misiunio52
    Level 12  
    No dobrze ale na schemacie podane są wyprowadzenia dla wyświetlacza z 15 nóżkami a ten ma 13.
    Adrian1995
    Level 14  
    To jest przykład a nóżki trzeba odpowiednio skojarzyć. Czy miałem schemat opracować extra po ten wyświetlacz ?
    misiunio52
    Level 12  
    No, nie. Właśnie nie wiem jak to zrobić, by pasowało.
    Artur k.
    Admin of Audio group
    Tego układu nie zrobisz, bo Kolega Adrian po raz kolejny wprowadza w maliny. Fajnie, że jest schemat z użyciem uC, ale co z tego, jak nie ma programu. Mikroprocesor bez programu działał nie będzie...
    Adrian1995
    Level 14  
    Tematem wątku nie był zegar tylko pytanie o zastosowanie wyświetlacza multipleksowanego. A skąd to wiadomo, że nie ma programu ? Tu nie omawiamy ten konkretny przykład (akurat zegara), tylko wyświetlacz.
    Artur k.
    Admin of Audio group
    To po co po raz kolejny dajesz niekompletny projekt urządzenia (brak wartości elementów, brak opisu i co najważniejsze - brak wsadu) i jeszcze tłumaczysz się, że to tylko przykład. Podaje się działające przykłady, a nie wymysły wybujałej wyobraźni. Taki schemat każdy może narysować i co z tego?

Nie wspominając o tym, że jest to kolejny schemat zawierający błędne rozwiązania...
    misiunio52
    Level 12  
    A mi wlasnie chodzi o taki projekt który by działał własnie przy wykorzystaniu tego wyswietlacza.
    Artur k.
    Admin of Audio group
    A co to ma być za projekt (co on ma robić), bo w oparciu o ten wyświetlacz można zbudować setki urządzeń.
    misiunio52
    Level 12  
    Tak tylko mi chodzi o takie co są przystosowane pod ten wyswietlacz
    Artur k.
    Admin of Audio group
    Każdy z multipleksowaniem jest, a schematy z linku Mariusza jak najbardziej spełniają ten warunek.

Temat wisi na włosku, pomimo tego, że jest w dziale "Piaskownica". W tym dziale co prawda nie wymaga się zbyt wysokiego poziomu wiedzy, ale wymaga się własnej inicjatywy i przede wszystkim - chęci zdobywania wiedzy. Kolega jak widzę niekoniecznie ma tę chęć. Nawet pewnie nie poczytał Kolega na czym polega multipleksowanie.

Zatem jak będzie? Mam przenieść do kosza, czy poczyta Kolega trochę i zbudujemy ten zegar?
    Artur k.
    Admin of Audio group
    Właśnie o to chodzi, że nie trzeba programu. Są sprzętowe rozwiązania :) Takim rozwiązaniem są właśnie zegary z linku Mariusza, jedyny problem w tym, że te układy wymagają wyświetlacza ze wspólną katodą. Twój jest ze wspólną anodą, trzeba przerobić lekko układ i wcale nie jest to trudne. Kwestia dołożenia tranzystorów.

Widzę, że jesteś zielony, więc może najpierw poczytaj, zdobędziesz wiedzę i będziemy myśleli co dalej?