Witam. Posiadam taki typ wyświetlacza jak w tytule i zastanawiam się, do czego można go wykorzystać, myślałem nad zegarem. Jeśli macie jakieś pomysły, to podpowiedzcie, może schematy? Niżej dołączam zdjęcia tego wyświetlacza.
Tego układu nie zrobisz, bo Kolega Adrian po raz kolejny wprowadza w maliny. Fajnie, że jest schemat z użyciem uC, ale co z tego, jak nie ma programu. Mikroprocesor bez programu działał nie będzie...
Tematem wątku nie był zegar tylko pytanie o zastosowanie wyświetlacza multipleksowanego. A skąd to wiadomo, że nie ma programu ? Tu nie omawiamy ten konkretny przykład (akurat zegara), tylko wyświetlacz.
To po co po raz kolejny dajesz niekompletny projekt urządzenia (brak wartości elementów, brak opisu i co najważniejsze - brak wsadu) i jeszcze tłumaczysz się, że to tylko przykład. Podaje się działające przykłady, a nie wymysły wybujałej wyobraźni. Taki schemat każdy może narysować i co z tego?
Nie wspominając o tym, że jest to kolejny schemat zawierający błędne rozwiązania...
Każdy z multipleksowaniem jest, a schematy z linku Mariusza jak najbardziej spełniają ten warunek.
Temat wisi na włosku, pomimo tego, że jest w dziale "Piaskownica". W tym dziale co prawda nie wymaga się zbyt wysokiego poziomu wiedzy, ale wymaga się własnej inicjatywy i przede wszystkim - chęci zdobywania wiedzy. Kolega jak widzę niekoniecznie ma tę chęć. Nawet pewnie nie poczytał Kolega na czym polega multipleksowanie.
Zatem jak będzie? Mam przenieść do kosza, czy poczyta Kolega trochę i zbudujemy ten zegar?
Właśnie o to chodzi, że nie trzeba programu. Są sprzętowe rozwiązania Takim rozwiązaniem są właśnie zegary z linku Mariusza, jedyny problem w tym, że te układy wymagają wyświetlacza ze wspólną katodą. Twój jest ze wspólną anodą, trzeba przerobić lekko układ i wcale nie jest to trudne. Kwestia dołożenia tranzystorów.
Widzę, że jesteś zielony, więc może najpierw poczytaj, zdobędziesz wiedzę i będziemy myśleli co dalej?