Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zanker 481S grupa AEG -silnik

lisec1 26 Sty 2011 13:12 2113 0
  • #1 26 Sty 2011 13:12
    lisec1
    Poziom 15  

Witam
    Szanowni koledzy potrzebuję pomocy przy naprawie pralki Zanker 481S ,mianowicie przestało działać wirowanie.. po oględzinach stwierdziłem przepalenie bimetalu w blokadzie drzwi,po zmostkowaniu blokady łapie przekaźnik i buczy silnik lecz nie chce ruszyć .Gdy się go pchnie to działa, chciałbym się przyjrzeć sterowaniu silnikiem lecz nie mogę dojść jak go sprawdzić bez programatora ,ciekawostką jest to że w trakcie wirowania łapie w pralce przekaźnik który jest na 2V 3A prawdopodobnie cewka jego jest połączona szeregowo z uzwojeniem silnika . Kondensator rozruchowy 8uF sprawny . Silnik ma 4 przewody obr 2800/1410 .
    Załączam foto z tabliczką silnika. Nie mogę nic znaleźć na temat tego zankera. Pozdrawiam

Już nie aktualne zrobiłem i jestem pod wrażeniem myśli technicznej zastosowanej w tej pralce ,mianowicie silnik nie ma normalnego rozruchu tylko rusza na praniu i błyskawicznie przechodzi w stan wirowania.. Malutki silnik asynchroniczny solidna konstrukcja .. otwierany programator można styki przeczyścić..pralka zrobiona jak by miała być na wieki.Na silniku przekładnia oraz dwa sprzęgła w tym jedno odśrodkowe przez co łożyska w stanie idealnym ,dodam że pralka ma z 17lat.
    Pozdrawiam

0 0