Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kenwood kr-830 - proste pytanie dotyczące podłączenia.

Ommm 26 Sty 2011 14:58 1934 1
 • #1 26 Sty 2011 14:58
  Ommm
  Poziom 1  

  Witam
  Dostałem właśnie taki, lekko zakurzony, amplituner i mam w związku z tym dość kilka dość banalnych pytań:
  Do którego wyjścia włączyć głośniki (4 ohm) i jak ustawić impedancję (pokrętła po prawej - zdjęcie)? Z wyjścia słuchawkowego gra, ale w głośnikach cisza, nie chcę kręcić na chybił-trafił w obawie, że przypalę głośniki.
  Czy do podłączenia wzmacniacza do komputera wystarczy zwykły kabel jack-2x chinch?
  I pytanie nie do końca w tym dziale, ale przy okazji - czy waszym zdaniem warto dokupić do tego jakieś przyzwoite kolumny "jako głośnik do komputera"?

  Kenwood kr-830 - proste pytanie dotyczące podłączenia. Kenwood kr-830 - proste pytanie dotyczące podłączenia. Kenwood kr-830 - proste pytanie dotyczące podłączenia.

  0 1
 • #2 26 Sty 2011 17:10
  irekr
  Moderator

  Ten Kenwood to raczej górna półka i lepiej do niego podłączyć naprawdę dobre głośniki. Przypuszczam że będzie brzmiał o klasę lepiej niż współczesne konstrukcje typu CE (China Export). To oryginalny Japończyk a nie jakiś chiński szajs...
  Głośniki można podpiąć do jednego z dwóch wyjść , A lub B i zapewne na z przodu jest przełącznik. Pozostaje się upewnić jakie są ograniczenia co do ilości jednocześnie używanych głośników.
  Jeżeli słychać coś na słuchawkach to znaczy że wzmacniacz działa. Sprawdź ustawienie przełącznika głośników, być może przełącznik zaśniedział i nie kontaktuje, podobnie może być z przełącznikiem na gnieździe słuchawkowym. lepsze wzmacniacze mają bezpieczniki na wyjściach głośnikowych, warto to sprawdzić w inetrnecie. Z odszukaniem parametrów tego modelu nie powinieneś mieć problemów.
  Z opisu gniazd wynika że oporność może wynosić od 4 do 16 omów czyli podłączyć możesz wszystko.

  0