Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaka wieża?

17 Paź 2004 18:34 5027 10
  • Poziom 10  
    witam serdecznie,

mam mały dylemat, postanowiłem sobie kupić wieżę. wieża będzie podłączona do kompa (do słuchania muzyki, filmy gry) i może do TV. Jeszcze chciałbym aby wieża odtwarzała płyty MP3 i żeby to była solidna wieża.. nie musi być też wejścia na kasety. i miała trochę mocy w głósnikach (dobra jakość dźwięku) i najważniejsze cena.. cena ile moge przeznaczyć to no powiedzmy 700-800 zł, i najlepiej żeby to była firma sony, philims czy tez panasonic.. serdecznie proszę o pomoc, bo jestem 'laikiem' i sie nie znam co kupić..

pozdrawiam :)
  • Poziom 30  
    witam
    za 700-800zł cięzko będzie dostać jakąkolwiek wieże z MP3 z tą kasą, którą posiadasz bez MP3 prędzej coś znajdziesz. zresztą po co ci wieża z MP3 jak będziesz podpinał pod kompa. za 300-400zł można kupić w dobrym stanie polską pożądną DIORE, wtedy zostaje ci jeszcze 300zł na kolumny i masz pożądną wieże a nie jakieś plastikowe badziewie pełne zbędnych bajerów. wieże DIORY są pożądnie wykonane (starsze modele mają aluminowe frontpanele) i mają podaną moc rzeczywistą a nie niewiadomo jaką.
    pozdrawiam i życzę udanych zakupów Janusz
  • Poziom 16  
    witam !
    w pelni popieram opinie kolegi Janusza !!
    oczywiscie musze poprzec moja wypowiedz:
    jestem praktykiem, mam servis RTV i w zwiazku z tym wiem jaki to szajs sie teraz produkuje. powiem przyklady. jezeli chcesz wydac 700-800zl /kupe kasy/ na cos co wytrzyma rok do 3 max. to oczywiscie mozesz kupowac jakis badziew sony philips panasonic czy costam jeszcze. nie mowie ze sa to zle firmy, bo przeciwnie - robia naprawde PORZADNE telewizory, panasonic i sony takze camery oraz magnetowidy, ale nie wieze !!! coprawda - panasonic lub sony robia dobre wieze, ale musisz wiedziec ze DOBRA WIEZA to wieza SEGMENTOWA z metalowa obudowa !! wtedy masz juz pewna pewnosc ze to co w srodku to nie SAM PLASTIK jak w tych sajsowatych ''mini wiezach'' gdzie nawet MECHANIKA MAGNETOFONU LUB ODTWAZACZA CD - wszystkie tryby sa zrobione z PLASTIKU !!!!! chyba nie musze wyjasniac czym to sie konczy.... co innego w wiezach segmentowych. tam nawet te zachodnie firmy juz sie bardziej staraja !!.
    DOBRA RADA :
    NIE KUPUJ nowej wiezy !! nie oplaca sie, bo jak juz wyniesiesz ze sklepu to ona juz traci ok. 1/5 swojej wartosci !!
    jesli chcesz kupic NAPRAWDE porzadny sprzet to co radze:
    kup DOBRY odtwazacz CD segmentowy np. panasonic, denon, itp..
    do tego
    WZMACNIACZ DIORA WS442 --- jest to NAPRAWDE PORZADNY WZMACNIACZ KTORY WSZYSTKO WYTRZYMA a kosztuje ok. 100zl, a jesli chcesz nieco lepszy z zabezpieczeniami zwarciowymi to polecam AMPLITUNER RADMOR 5412 !!
    jesli chesz koniecznie tuner cyfrowy to polecam jakis JVC bo robia dobre tunerki ew. panasonic lub sony, a jesli moze byc analogowy /ladniej wyglada/ to polecam do kompletu DIORA wzmacniacza czyli AS 642 lub cyfrowy do tego kompletu ASS 64
    teraz DECK bo deck to PODSTAWA !! NAJLEPSZY DECKA KASETOWY to MDS 442 czyli popularna ''szuflada'' oczywiscie DIORY !! nie znajdziesz magnetofonu lepszej jakosci.... pozatym mechanika NIEJEST z plastiku tylko wszystko METALOWE !!
    no i dla lepszego dzwieku polecam jeszcze korektor graficzny FS 042 oczywiscie tez z kompletu DIORA

czyli podsumowujac:
    DECK MDS 442 DIORA --- ok. 40zl
    korektor FS 042 DIORY --- ok. 40zl
    wzmacniacz WS 442 DIORY --- ok. 100zl / Radmor 5402 --- ok. 200zl ale Radmor ma w sobie tuner FM

do tego tuner cyfrowy lub analogowy wg. uznania --- 40 do 100zl
    i odtwazacz CD lub CD/MP3 choc to sie mija z celem gdyz jak chcesz to podlaczac do komputera to on przeciez dekoduje mp3 --- wystarczy taki do 200zl max

czyli wychodzi ok. 350zl za wszystko.

do tego porzadne kolumny np. ALTUS 160 ---- ok. 200zl

i mozesz dawac czadu az szyby rozwalisz lub dostaniesz exmisje :P i to za jedyne 550 do 650zl !!!! czyli zostaje ci NAJMNIEJ 150zl !!! ale jak dobrze pokombinujesz to nawet ze 400zl ci zostanie

POZDRAWIAM i zycze powodzenia
  • Poziom 10  
    no to mam dylemat.. ale zanim ja bym to wszystko zlozyl to wiece, mineloby troche czasu, bo najpierw to znalesc... chyba ze mozna to w sklepie kupic nowe.. ale gdzie? :P myslalem o tej wiezy http://www.eurortv.pl/index.php?i_id=807 moze ktos ja ma i powie jaka jest ? a co do tej diory to nawet bym chcial ale nie mam dojscia do takich rzeczy za bardzo.. a allegro to zanim bym wszystko znalazl itp.. :/
    jeszcze jedno mam pytanie, co mysliscie o sprzecie z niemiec?? czy to sie oplaca tam kupowac? duzo taniej ?

pozdrawiam
  • Poziom 15  
    michal_rybka napisał:
    a jesli chcesz nieco lepszy z zabezpieczeniami zwarciowymi to polecam AMPLITUNER RADMOR 5412 !!

od kiedy RADMOR 5412 ma zabezpieczenia przeciwzwarciowe??????????
    Zgodzę się, że to bardzo dobry amplituner, ale ma tylko zabezpieczenie przeciwprzgrzaniowe.

Mi kilkakrotnie spaliła się końcówka mocy w tym amplitunerze własnie przez zwarcia na wyjściu.... :(
  • Poziom 10  
    no więc dalej mam dylemat.. myślałem nad tym wzmacniaczem, glosnika itp.. ale jednak wole wieze... dla domowego uzytku, a nie na dyskoteke sprzet i pozatym, nowe to nowe, a nie uzywane.. czy ktos zna/ma jakis model wiezy ktory jest w miare za rozsana cene i dobrze gra ?

pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Jakbym teraz był na Twoim miejscu i posiadał tak jak w moim przypadku 1700 zł to bym za nic nie popełnił tego grzechu co popełniłem. Sam plastik, wszystko na zatrzaski (jak się ułamie no to potem sklej to dobrze:/) koszty naprawy olaboga. I psuć się lubi a zaledwie kilka latek ma.Tu jakiś potencjometr, laser już dawno nie działa przyciski zwariowały i warta jest teraz może z 1/4 swojej ceny przy zakupie.
    Miałem w domciu starego Eltrona 100U chyba z 1978 roku może się mylę ale nic go nie rusza.Raz spaliła się końcówka: śrubokręt, lutownica, KD-503 ze 30 minutek i już działa Jako wzmacniacz do subwoofera znakomity wg mnie.Aktualnie jego rolę przejął FORTE 201.
    Mam też amplituner radmora ten co wyżej wymieniony. To samo. Boski wygląd nie psuje się i gra ładniutko.
    Tak więc, jak inni już doradzali, naprawdę zastanów się czy nie lepiej było by zwlekać z zakupem sprzętu audio i mieć taki, który pochodzi ładnych kilka a nawet nawet kilkanaście lat (te sprzęty mają swój wiek ).
    Pozdrawiam.

Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Jeśli kolumny Altus są porządne to albo ktoś ma uszy z drewna albo ja jestem z innej planety. Kup sobie Audio-miesięcznik i poszukaj w ogłoszeniach markowego sprzętu. Fakt, że nie za 800 zł.
  • Poziom 16  
    witam ponownie

male sprostowanie..... cyfrowy tuner Diory nazywa sie AS 946

mozliwe ze Radmorek ma przegrzaniowe a nie przeciwzwarciowe zabezpieczenie... nigdy nie probowalem zwierac a wszystko mam porzadnie poprowadzone wiec samo tez sie nie zewrze, wiedzialem tylko ze jakies ma....

co do sprzetu z niemiec... POLECAM FIRME RFT -- starszy sprzet z lat Diory jest bardzo podobnej jakosci a decki np. ''HMK - D100'' jest nawet lepsiejszy jak slynna i bardzo porzadna szuflada ktorej glowny mankament to ten wskaznik wysterowania...... porazka..... na tym scalaku mozna bylo zrobic 12diod !!

tyle na razie..... NOWY SPRTZET to 90% SZAJS NIE POLECAM JESZCZE RAZ !!!

pozdrawiam
    michal
  • Poziom 10  
    mam jeszcze pytanie, czy ktos posiada taka wieże??
    http://www.eurortv.pl/index.php?i_id=807
    zastanawiam sie nad jej kupnem :) chetnie wybralbym wzmaczniacz + glosniki, ale nie bede mial mozliwosci odtwarzania MP3, a na tym mi zalezy.

pozdrawiam
  • Poziom 30  
    witam
    na co ci taki szmelc to jest wielkie g**** plastikowe w dodatku przeciez to niema ani wygladu ani nic bass-reflex zrobiony tylko poto aby glosniej gralo. kup to lepiej na tym wyjdziesz http://www.allegro.pl/show_item.php?item=33085692 do tego jakis CD za 100 juz mozna dostac na allegro i ci zostaje jeszcze kasa na duzo lepsze glosniki.
    pozdrawiam janusz