Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Którego laptopa wybrać - Toshiba, Asus, Acer, HP, Lenovo?

GrubaKasa 26 Sty 2011 15:09 6570 11
  • #1 26 Sty 2011 15:09
    GrubaKasa
    Poziom 8  

Witam mam problem z kupnem laptopa skupiłem się na 6 modelach które dostępne są w najtańszym sklepie w mojej mieścinie. najlepszy z nich wydaje mi się asus ale nie jestem specjalistą w tej dziedzinie więc proszę o pomoc w wyborze:

1. http://www.mixelectronics.pl/toshiba-satellite-l650d-15m--psk1se-04v00epl,39626
    2. http://www.mixelectronics.pl/asus-k52je-ex097v,39642
    3. http://www.mixelectronics.pl/acer-aspire-7540g-524g50mn--lxppp02102,36712
    4. http://www.mixelectronics.pl/hp-g62-b55ew--xf432ea,39607
    5. http://www.mixelectronics.pl/lenovo-g560al-2-59-056440,39260
    7. http://www.mixelectronics.pl/samsung-np-r540-js01pl,37524

• #2 26 Sty 2011 15:14
    among
    Poziom 31  

Rzeczywiście. Z przedstawionych przez Ciebie tutaj laptopów również wybrałbym Asus'a.

• #3 26 Sty 2011 15:26
    GrubaKasa
    Poziom 8  

dzięki za szybką odpowiedź:) a co sądzisz o samsungu?

• #4 26 Sty 2011 15:43
    among
    Poziom 31  

Jest podobny jeśli chodzi o podzespoły, ale jakoś nie przepadam za firmami, które oprócz komputerów robią pralki itp. :) Asus jednak skupia się tylko na komputerach i dlatego wydaje mi się, że jest bardziej cenioną marką.

• #5 26 Sty 2011 17:54
    GrubaKasa
    Poziom 8  

kolego dzięki to samsunga sobie daruję;) a co sądzisz o marce acer bo myślałem żeby to tego laptopa kupić ma też niezłe parametry i przekątną 17 i pewnie szybciej zużywa baterię. A czytałem też opinie że jest lipnego wykonania zewnętrznego wiesz coś może na ten temat? i właśnie dlatego chyba kupię tego asusa

• #6 26 Sty 2011 18:04
    among
    Poziom 31  

Żona kiedyś miała Acera i dość szybko wyrobiły się zawiasy matrycy (Klapa sama opadała). Bateria też nie była rewelacyjna i w ciągu 3 lat była dwukrotnie oddawana do regeneracji. Poza tymi uszkodzeniami pracował raczej dobrze i nie było z nim innych problemów.

• #7 27 Sty 2011 20:52
    GrubaKasa
    Poziom 8  

kolego a co sądzisz o parametrach takiej toshiby?
    przekątna ekranu LCD 15,6 cali (z podświetleniem LED) nominalna rozdzielczość LCD 1366 x 768 pikseli procesor Intel Core i3 model procesora i3-330M (2.13 GHz, 3 MB cache) ilość rdzeni 2 szt. wielkość pamięci RAM 4 GB typ zastosowanej pamięci RAM DDR3 (1066 MHz) pamięci RAM rozszerzalna do 8 GB wolne gniazda pamięci 0 pojemność dysku twardego 320 GB interfejs dysku twardego 5400 RPM Serial ATA napęd optyczny DVD+/-RW DL zewn. układ graficzny tak karta graficzna ATI Mobility Radeon HD5145 (DirectX10, SM 4.0, Avivo) pamięć karty graficznej 512 MB wyjścia karty graficznej wyjście HDMI wyjście D-Sub typ akumulatora litowo-jonowy czas pracy na akumulatorze (normatywny) 3,3 godz. karta dźwiękowa wejście mikrofonu stereo czytnik kart pamięci Memory Stick MMC SD MS-Pro komunikacja LAN 100 Mbps interfejsy eSata / USB 2x USB dodatkowe wyposażenie/funkcjonalność wbudowany mikrofon kamera 0.3 Mpix zainstalowany system operacyjny Windows 7 Home Premium (64 bit) dołączone oprogramowanie Narzędzia i sterowniki firmy Toshiba Microsoft Works, Microsoft Office 2007 dla Użytkowników Domowych (60-dniowa, darmowa wersja próbna) Pakiet McAfee Internet Security (zawiera bezpłatne aktualizacje internetowe przez 30 dni) szerokość 380 mm głębokość 250 mm wysokość 37,9 mm waga 2,5 kg torba nie dodatkowe informacje Gniazdo na blokadę kablową Kensington

Dodano po 4 [minuty]:

chodzi mi dokładnie o porównanie z tym asusem głównie która karta graficzna jest lepsza i który procek sprawniejszy?
    Notebook z ekranem o przekątnej 15.6'', charakteryzujący się natywną rozdzielczością 1366 x 768 wyposażony w matryce z podświetleniem LED. Wyposażony jest w procesor Intel Core i3-370M o częstotliwości taktowania 2.4 GHz,z zainstalowaną pamięcią 3 GB RAM DDR3 oraz dysk twardy SATA o pojemności 320 GB. Posiada wbudowaną kartę graficzną ATI Mobility Radeon HD 5470 i kartę dźwiękową zgodną z HD Audio. Notebook ma wbudowaną nagrywarkę DVD oraz kamerę internetową. Wyposażony jest w złącze HDMI, D-Sub, 3 porty USB 2.0 oraz czytnik kart pamięci. Zainstalowany system operacyjny to Windows 7 Home Premium w wersji 64-bitowej.

• #8 27 Sty 2011 21:16
    among
    Poziom 31  

Asus ma ciut lepszy procesor i kartę. Ten Radeon to przemianowany stary HD 4570 z podniesionymi zegarami, karta nieco mniej wydajna od nowego HD 5470. Zatem układ z dolnego segmentu średniej półki (czy tez wyższego niskiej, jak kto woli).

Tutaj znajduje się taka mała rozpiska na temat kart graficznych w laptopach. Link

• #9 28 Sty 2011 12:19
    GrubaKasa
    Poziom 8  

stary wielkie dzięki.Naprawdę dużo mi pomogłeś bo gość w drugim sklepie okropnie namawiał na tą toshibę ale po twoich poradach to kupię jutro tego asusa. jeszcze raz wielkie dzięki pozdrawiam

• #10 30 Sty 2011 19:19
    GrubaKasa
    Poziom 8  

hej kolego dzięki za wcześniejszą pomoc. Kupiłem tego asusa i spoko tylko zaproponowali mi w sklepie taką polisę na uszkodzenia mechaniczne i wygląda to tak że kosztuje to 355 zeta i obejmuje dodatkowy rok gwarancyjny czyli 3 lata zamiast 2. A także 3 letnią gwarancję na uszkodzenia mechaniczne każdego typu od rozbić stłuczeń po zalania wodą czy niesypiania piaskiem ogólnie wszystko co by się stało z mojej winy jest wymieniane gwarancyjnie za darmo. I chodzi mi o to czy opłaca się to wsiąść bo się nie orientuje ile kosztują takie naprawy lapka np: jak padnie procesor czy coś innego albo gdyby coś uszkodziło się mechanicznie. Wiesz może czy takie naprawy lapka kosztują? i czy polecałbyś to wsiąść?

• #11 01 Lut 2011 14:10
    among
    Poziom 31  

Jeżeli padnie procesor (w tym wypadku i3) to cena samego procesora wynosi około 400 zł + koszty robocizny, które będą nie mniejsze niż 250 zł. Mowa tu oczywiście o autoryzowanym serwisie ASUS'a, w którym będziesz zobowiązany dokonać naprawy żeby nie stracić gwarancji na resztę podzespołów. Wymiana płyty głównej to koszt około 1200-1500 zł, matrycy: ok. 700 zł i tak to idzie. Możesz oczywiście wybrać serwis nie autoryzowany, który wykona to ciut taniej ale wówczas tracisz całkowicie gwarancję producenta. Więc jeżeli masz zamiar zabierać laptopa ze sobą to radziłbym zakupić takowe ubezpieczenie. 3 lata full ochrony za 355 zł moim zdaniem się opłaca.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME