Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chę kupić komputer do 1500zł

Batop 27 Sty 2011 00:16 4943 53
    Razor509
    Poziom 27  
    Kolega UP dobrze Ci radzi odnośnie monitora i pozostałych sklepów internetowych.

Odnosząc się ogólnie do zestawu, który ma służyć rozrywce. Podstawą w takim komputerze jest mocny procesor oraz karta graficzna, a także płyta główna która umożliwi w przyszłości bezproblemową rozbudowę. Nie należy także zapominać o dobrym zasilaczu, który bez problemu uciągnie taki zestaw, a w dodatku zaoferuje jeszcze pewien zapas mocy umożliwiający w ten sposób "bezstresową" rozbudowę sprzętu w przyszłości.

Można nieco zmodyfikować ten zestaw, który sam skleciłeś, aby wyszło nieco taniej.

Procesor: Athlon II 640 4 x 3,0GHz ~349 zł lub Athlon II 450 3 x 3,2GHz 269 zł
    Płyta Główna: Asrock M3A770DE ~210 zł
    RAM: Geil 2GB 1333MHz CL9 Value ~85 zł
    Dysk Twardy: Samsung 500GB SATA-II F3 ~149 zł
    Karta Graficzna: Gigabyte, PowerColor lub Vertex3D Radeon HD 5770 1GB (zwykła wersja, nie O/C) ~459 zł lub Gainward GeForce GTS450 1GB (zwykła wersja, nie O/C) ~439 zł
    W OSTATECZNOŚCI Gainward, MSI lub Palit GTS450 512MB od 369 do 390 zł. Jednak zaznaczam, że HD 5770 jest kilkanaście % wydajniejszy od GTS'a 450 zarówno od wersji 1GB jak i 512MB.
    Zasilacz: Fortron FSP460-60GHN 460W ~169 zł lub Tacens RADIX IV 450W ~149 zł.

W najtańszym wariancie wychodzi razem 1231 zł, ale decyzję o konieczności podjęcia takich cięć budżetu musisz już sam podjąć.

Wyżej wymienione zasilacze, to jest raczej obsolutne minimum. W przyszłości chcąc dołożyć coś mocniejszego do tego zestawu raczej na 90% będziesz musiał wymienić zasilacz, jednak nie zmienia to faktu, że ten zestaw jest nadal wydajny i lepszy od tego podanego z allegro. Oczywiście nie mówię tu o zmianie zasilacza przy kupnie dodatkowych 2GB RAM'u czy mocniejszego CPU w przyszłości. Chodzi tu głównie o mocne i cholernie prądożerne karty graficzne.

Kabelki i inne pierdoły na pewno są dodawane do kupowanych przedmiotów, ale dla pewności przy zakupie możesz się jeszcze upewnić.
    Batop
    Poziom 11  
    Powiedz mi czy ten Radeon może być?? -
    Asus Radeon HD5570 1024MB DDR3 /128bit/ DVI/HDMI
    269zł brutto

Mozesz mi polecić jakąś obudowe?? Czy może być ta co ja podałem - jedna z tańszych??
    A jakbym do tega zasilacza dał 4Gb to by było ok??

EDIT

A zapodałby mi ktoś z komputronika jakiś zamienniek tej płyty głównej?? Bo tam tej co dałeś nie ma, to bym sobie do nich pojechał i pogadał

EDIT
    Tak to sobie wstępnie dobrałem na ESC:

Płyta głółwna
    AsRock M3A770DE /AMD 770, DDR3 1333/ AsRock M3A770DE /AMD 770, DDR3 1333/
    210zł

Procesor:
    MD Athlon II X4 640 /3.0GHz, 2MB, 95W, BOX, AM3/ AMD Athlon II X4 640 /3.0GHz, 2MB, 95W, BOX, AM3
    349zł

Grafa:
    Asus Radeon HD5570 1024MB DDR3 /128bit/ DVI/HDMI Asus Radeon HD5570 1024MB DDR3 /128bit/ DVI/HDMI
    269zł
    Zasilacz:
    Fortron FSP460-60GHN 460W Fortron FSP460-60GHN 460W
    169zł
    Dysk Twardy:
    Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3
    149zł
    RAM:
    Geil 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 Value Geil 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 Value
    169zł
    DVD:
    Samsung SH-S223C SATA (black) Samsung SH-S223C SATA (black)
    90zł
    Obudowa:
    I-BOX Force 2105 (b/z) I-BOX Force 2105 (b/z)
    79zł

Razem: 1484zł

Cena mi bardzo odpowiada, czy taki zestaw możebyć??
    Razor509
    Poziom 27  
    Radeon HD 5570 nie nadaje się do niczego, jest to zbyt słaba karta, no chyba że nie jesteś zbyt wymagający, ale o tym napiszę nieco niżej.

Jeżeli chcesz mieć sprzęt do grania, to nie oszczędzaj na karcie graficznej. W/w przeze mnie karty (HD 5770 i GTS 450) są "średnie".
    Na naprawdę dobrą kartę musiałbyś wyłożyć minimum z 650 zł+, np. GeForce GTX 460 albo Radeon HD 5850 / 6850. Procesor do pełengo luzu przynajmniej pokroju Phenom'a II 955 za ~490 zł.

Karta GeForce GT 430 z podanego wcześniej zestawu z Allegro ma podobną wydajność do tego Radeona HD 5570 o którego teraz pytasz.

Przeczytaj artykuł o GT 430 i HD 5570 z poniższego linku.
    http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/GeForce_GT_430_-_czy_ATI_ma_sie_czego_bac.-3325.html

Jeżeli NAPRAWDĘ nie jesteś wymagającym graczem i rozdziałka 1024x768 + średnie detale Ci wystary, to możesz brać którąś z w/w kart. Jednak w tym przypadku bardziej skłaniałbym się ku GT 430. Obie karty są niskobudżetowe i naprawdę mało przyszłościowe.

Obudowę możesz wziąść jakąkolwiek, byleby to był normalnych rozmiarów ATX, a nie jakiś Micro.

Batop napisał:
    A zapodałby mi ktoś z komputronika jakiś zamienniek tej płyty głównej?? Bo tam tej co dałeś nie ma, to bym sobie do nich pojechał i pogadał

W sumie jakakolwiek inna płyta oparta o AMD 770 np. MSI 770-G45, ASUS M4A77T lub Gigabyte GA-MA770T-UD3 (którego sam posiadam) lub (jeżeli chcesz mieć np. USB3 i SATA3) np. Asrock 770 Extreme 3. Ceny innych płytek mogą się znacząco różnić od podanego wcześniej Asrocka M3A770DE.

EDIT:

Batop napisał:
    A jakbym do tega zasilacza dał 4Gb to by było ok??

Odpowiedź:
    Cytat:
    (...) Oczywiście nie mówię tu o zmianie zasilacza przy kupnie dodatkowych 2GB RAM'u czy mocniejszego CPU w przyszłości. Chodzi tu głównie o mocne i cholernie prądożerne karty graficzne.

Mówiąc prościej - Chęć wsadzenia mocniejszej, bardziej prądożernej karty w przyszłości wymusi zmianę zasilacza, natomiast przy wymianie CPU nie powinno być problemu - różnica pobieranej mocy nie będzie tak duża jak w przypadku karty graficznej.

Przykład: Proponowany Athlon II 640 4 x 3,0GHz ma max pobór mocy 95W, gdybyś go wymienił w przyszłości na 125 albo 140Watową wersję CPU, to wzrost poboru mocy wyniesie tylko 30-45W, czyli zasilacz jeszcze to przełknie. Natomiast jeżeli chodzi o kartę, to już nie jest tak różowo. Zakładając, że np. obecny HD 5770 bierze max 108W (jest to bardzo niski pobór energii jak na obecne karty) zostanie wymieniony w przyszłości na jakiegoś mamuta biorącego dodatkowe 100W+ więcej, to zasilacz już tego nie wytrzyma.

Mam nadzieję, że to co napisałem jest w miarę zrozumiałe?

BTW Przeczytałeś lekturkę nt. zasilaczy o której pisałem kilka postów wcześniej? Bo coś mi się wydaje, że chyba nie :). Jeżeli nie masz podstawowej wiedzy, to takie tłumaczenie nie ma sensu :wink:. Zanim spytasz jeszcze o cokolwiek co jest związane z zasilaczami, najpierw bezwzględnie poczytaj lekturki na ten temat.
    Batop
    Poziom 11  
    Rozumiem :p

Ty mi piszesz o tej grafice HD 5770, tylko biorąc tą grafe wychodzę ponad 1600 zł, a ja chcę się zmieścić w tych magicznych 1500 zł, bo jeszcze obudowa i DVD,
    Nie wiem jak sądzisz, ale ja chyba wole mieć lepszego procka i wiecej ram, nież słabszgo procka, 2Gb ram, a lepszą grafę
    ew zastanawiam się, żeby obudowy nie wymieniać to wtedy zaoszczędze te 80 zł, bo DVD i tak musze wziąść bo tamto mi wcześniej już padło...
    Razor509
    Poziom 27  
    Chyba można się domyślić, że słabsza wersja HD 5570 ma mniejszy pobór energii od HD 5770 :)? HD 5570 bierze 42,7W, a HD 5770 108W. Możesz sobie porównać obie karty TUTAJ zwłaszcza pod kątem wydajności.

Z procesorem nie jest do końca tak jak mówisz. Lepiej jest mieć słabszy CPU i mocniejszy GPU, niż mocny CPU i słaby GPU.
    Tutaj nie chodzi tylko liczbę rdzeni, bo gdyby tak było to wcisnąłbym Ci X6, którego i tak nigdy nie wykorzystasz. Ważniejsze od ilości rdzeni jest taktowanie zegara danego procesora.
    Przykład: Pomyśl jaki procesor sprawi się lepiej w grach: 4 x 2,4GHz czy 2 x 3,0GHz? Poczytaj o takich zależnościach :)

Wyższe taktowanie daje więcej niż większa ilość rdzeni, poza tym obecnie nie ma jeszcze gier, które naprawdę byłyby w stanie wykorzystać potencjał procesorów X4 (problemy ze skalowaniem) i jeszcze na pewno przez spory okres czasu sytuacja nie będzie w pełni kolorowa. Obecnie dokładanie kolejnych rdzeni objawia się tym, że każdy kolejny daje co raz mniejszy przyrost wydajności. Najmniejszy przyrost obecnie zyskuje się przy przejściu z CPU X3 na X4 i z X4 na X6, natomiast największego kopa można odczuć po przerzuceniu się z X1 na X2/X3. Wzrost wydajności z X3 na X4 wynosi kilka %, a z X4 na X6 prawie nic. Często nawet (przykładowo) Phenom'y II X4, które mają takty grubo powyżej 3GHz są wydajniejsze od Phenom'ów X6 mających np. równe 3GHz. Wszystko jednak zależne jest od zastosowania. Jeżeli mowa o grach, to ważniejsze są wyższe takty (w mniejszym stopniu ilość rdzeni), jeżeli o innym zastosowaniu, wtedy większą rolę odgrywa ilość rdzeni niż takty.

Przechodząc do RAM'ów. Jeżeli nie masz zamiaru mieć systemu x64, to 2GB spokojnie wystarczy, nawet do gier :wink:. Obecnie nie ma takiej gry, która wykorzystałaby 4GB.

Mocna grafika przy nisko taktowanym CPU, który miałby nawet 20 rdzeni - będzie ograniczona.
    Radeon HD 5570 będzie Ci ograniczał możliwości procesora (zarówno X3 3,2GHz jak i X4 3,0GHz), natomiast przy HD 5770 lepiej byłoby mieć wyżej taktowanego CPU (3,0GHz jest raczej optymalny, jednak wyższa częstotliwość byłaby mile widziana).
    Gdyby fundusze pozwoliły to mógłbyś wziąść Athlona II 650 (bodajże 4 x 3,2GHz), ale tak można pozostać przy 640 (4 x 3,0GHz) lub 450 (3 x 3,2GHz).
    Przy małej kasie OBECNIE dobrym wyborem jest właśnie model 450. W grach, które będą korzystały z 2-ch / 3-ch rdzeni będziesz miał większą wydajność od tego 4 x 3,0GHz ze względu na wyższe taktowanie, przy czym oszczędzasz jakieś ~77 zł. Straty wydajności w porównaniu do X4 wielkiej miał nie będziesz (kilka %), bo jak już pisałem na chwilę obecną programiści mają problemy z ogarnięciem takiej liczby rdzeni i jest problem ze skalowaniem procesora, poza tym nie wiem czy słyszałeś, ale na Athlon'ach II X2 i X3 istnieje możliwość odblokowania dodatkowych rdzeni oraz dodatkowego cache'u L3, co może w rezultacie sprawić, że będziesz miał pełnoprawnego Phenoma II, jednak odblokowywanie rdzeni i L3, to jest loteria. Więcej na ten temat możesz sobie poczytać na necie. Nie będę się więcej rozpisywał, bo zbyt dużo miejsca to zajmie. 3/4 rzeczy o których tu piszę powinieneś się sam dowiedzieć, a nie spierać się... Kolega @among też swoją wiedzę opierał tylko na domysłach i jak widać już go tu nie ma, a szkoda bo udowodniłbym mu jeszcze sporo rzeczy :).
    Batop
    Poziom 11  
    A możesz mi powiedzieć coś o obudowie?? Czy to robi jakąś różnicę?? czy lepiej żeby miała wiatraczek?? Czy taka za 80 zł jak podałem wyżej styknie??

EDIT
    Skleciłem tak:

AMD Athlon II X3 450 /3.2GHz, 1.5MB, 95W, BOX, AM3/ AMD Athlon II X3 450 /3.2GHz, 1.5MB, 95W, BOX, AM3/
    269zł

AsRock M3A770DE /AMD 770, DDR3 1333/ AsRock M3A770DE /AMD 770, DDR3 1333/
    210zł

Geil 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 Value Geil 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 Value
    169zł

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3
    149zł

Gigabyte Radeon HD5770 1024MB DDR5 /128bit/ 2xDVI/HDMI/DP Gigabyte Radeon HD5770 1024MB DDR5 /128bit/ 2xDVI/HDMI/DP
    459zł

Fortron FSP460-60GHN 460W Fortron FSP460-60GHN 460W
    169zł

Samsung SH-S223C SATA (black) Samsung SH-S223C SATA (black)
    90zł

I-BOX Force 2105 (b/z) I-BOX Force 2105 (b/z)
    79zł

Razem: 1594zł

Ew jak pisałem zamiast 4Gb pamięci wezme 2Gb
    Razor509
    Poziom 27  
    Obudowa jak już mówiłem może być obojętnie jaka, tylko żeby miała odpowiednie wymiary. Ta podana przez Ciebie jest w porządku.
    Jeżeli chodzi o jakieś dodatkowe wentylatorki, to już zależy od Ciebie. Dobrze jest mieć dodatkowy przewiew w obudowie i lepszą cyrkulację powietrza, jednak nie jest to wymagane.

Przeczytaj wszystko to o co Cię prosiłem w poprzednich postach, żebyś miał jakiekolwiek pojęcie o tym co piszę.

Co do aktualnego zestawu. Myślę, że jesteśmy co raz bliżej efektu końcowego. Można zastosować jeszcze taki motyw:

Płyta Główna: Asrock M3A770DE ~210 zł
    Procesor: Athlon II 450 3 x 3,2GHz ~269 zł
    RAM: Geil 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 Value ~169 zł
    Dysk Twardy: Samsung 500GB SATA-II F3 ~149 zł
    Karta Graficzna: Palit GeForce GTS450 512MB ~369 zł lub Gainward GeForce GTS450 512MB ~379 zł.
    Gwoli ścisłości jeżeli koniecznie chcesz oszczędzić na karcie, to już lepiej jest wziąść model lepszej (wydajniejszej) karty z mniejszą ilością pamięci niż kastrata HD 5570 z jej dużą ilością, zachowasz w ten sposób pewien stosunek cenowo-wydajnościowy. W innych wypadkach tak jak wybrałeś - pełnowartościowy HD 5770 1GB lub GTS 450 1GB.
    HD 5570 i GT 430 to kastraty wyposażone w (obecnie) wolną pamięć GDDR3, której duża ilość nie poprawi wydajności w stosunku do dużo szybszego modelu GTS 450 z pamięciami GDDR5 512MB lub 1GB.
    Więc opcje są takie:
    Zostajesz przy HD 5770 1GB
    lub
    Bierzesz GTS 450 1GB, który jest wolniejszy o kilka-kilkanaście % od HD 5770 w zależności od aplikacji
    lub
    Bierzesz GTS 450 512MB, który ma mniej pamięci i jest minimalnie wolniejszy od wersji 1GB (opcja zamiast HD 5570 / GT 430, aby zminimalizować koszty i uzyskać max wydajność z zachowaniem stosunku cena-wydajność)
    Zasilacz: Fortron FSP460-60GHN 460W ~169 zł
    Nagrywarka DVD: Samsung SH-S223C SATA (black) ~90 zł
    Obudowa: I-BOX Force 2105 (b/z) ~79 zł

SUMA: 1504 zł i możesz tu jeszcze zbić cenę na RAM'ach, jeżeli chcesz max oszczędności.
    Jeżeli nie, to Twoja ostatnia propozycja za 1594 zł jest w porządku.
    Batop
    Poziom 11  
    poczytałem troche o tych zasilaczach itp.
    W tym ESC trzeba mieć druk podpisany przez pracodawce - co nie zabardzo mi się uśmiecha (po co mają wiedzieć, że biore raty), także spróbowałem sobie w komputroniku złożyć zestawik (fakt drożej tam jest)
    i wyszło mi to:
    1.
    AMD Athlon II X3 450 BOX
    AMD Athlon II X3 450 BOX
    279 zł

2.
    Gigabyte GA-MA770T-UD3
    Gigabyte GA-MA770T-UD3
    269 zł

3.
    GoodRam DDR3 2X 2GB 1333MHz CL9
    GoodRam DDR3 2X 2GB 1333MHz CL9
    139,90 zł

4.
    Samsung SpinPoint F3 500 GB (SATA II, 16MB cache, NCQ)
    Samsung SpinPoint F3 500 GB (SATA II, 16MB cache, NCQ)
    159,90 zł

5.
    Radeon 5770 HIS 1GB DVI&HDMI&DP (PCI-E)
    Radeon 5770 HIS 1GB DVI&HDMI&DP (PCI-E)
    499 zł

6.
    Chieftec (CTG-500-80P) 500W
    Chieftec (CTG-500-80P) 500W
    179 zł

7.
    Samsung DVD+/-RW SH-S223C bulk black (Serial ATA)
    Samsung DVD+/-RW SH-S223C bulk black (Serial ATA)
    66,90 zł

8.
    iBox Force 2106 czarno-czerwony piano - bez zasilacza
    iBox Force 2106 czarno-czerwony piano - bez zasilacza

66,90 zł

Razem
    1 659,60 zł

Zasilacz i Ramy są inne niż pisałeś, ale chyba są dobre, tylko jakby przynajmniej 50zł z tego urwał to byłoby ok

EDIT

ew jak pisałeś wziołbym
    GeForce with CUDA GTS 450 Palit 1GB DDR5 DVI & HDMI (PCI-E)- http://www.komputronik.pl/index.php/product/1...A_GTS_450_Palit_1GB_DDR5_DVI_HDMI_PCI_E_.html

i wtedy 100 urywam i byłoby ok??
    Masz co do tego zestawienia jakieś zastrzeżenia??
    Razor509
    Poziom 27  
    Zasilacz, RAM i Karta Graficzna są w porządku. Jedyne do czego się można przyczepić, to tylko do ceny, ale ta zależy od producenta danego podzespołu jak i samego sklepu.
    among
    Poziom 31  
    Razor509 napisał:
    Zasilacz, RAM i Karta Graficzna są w porządku. Jedyne do czego się można przyczepić, to tylko do ceny, ale ta zależy od producenta danego podzespołu jak i samego sklepu.

Zastanawiam się dlaczego Ty nie kupiłeś tej płyty kiedy Ci proponowano? Może nie jest aż taka dobra jak piszesz?
    Gołym okiem można zauważyć, że ten zestaw zostanie wykorzystany w minimalnym stopniu. Więc jednak najlepszym pomysłem było by pójść do MM i kupić ten gotowy zestaw:) Schody się zaczną przy instalacji systemu na tym komputerze. Już nie mogę się doczekać kolejnego postu pt. "Złożony przez was zestaw nie działa Pilnie potrzebuję pomocy" :) W każdym bądź razie dodałem sobie temat do obserwowanych.

Takie zestawy to można proponować komuś kto się na tym zna, a "zielonym". Tacy ludzie powinni kupować gotowe zestawy. Ale to moje zdanie.
    daavid117
    Poziom 42  
    Nie rozumiem wypowiedzi kolegi wyżej. W ogóle. Wszystko co samemu poskładamy w oparciu o normalny zasilacz i normalną płytę główną jest lepsze od zestawu z MM tudzież alledrogo. Dlaczego autor ma mieć jakieś problemy? Instalację systemu może zlecić informatykowi lub panom w najbliższym serwisie. Zestaw podany wyżej jest jak najbardziej ok. W grach będzie wykorzystywany w pełni więc kolejnego argumentu także nie rozumiem. Może wolałbyś temat "mój komputer się grzeje, dlaczego? Zasilacz "500W"." lub "komputer nie chce się włączyć, ale nie mogę go otworzyć, bo stracę gwarancję"?

NIE! zestawom z allegro!
    NIE! zestawom z marketów!
    NIE! zestawom ze sklepów z komputerami!
    Batop
    Poziom 11  
    Skleciłem ten zestaw co pisałem z Grafiką GeForca sumarycznie wyszło 1500 z groszem.
    Windowsa zainstalować umiem przy swoim starym XP już nie raz robiłem formata, pracuje na różnych programach, czasem sobie coś poszperam, jak coś nie działało to poczytałem poszperałem i naprawiłem czy u mnie czy u znajomych przy swoim starym XP już nie raz robiłem formata, zastanawiam się tylko czy XP czy 7 zainstalować.
    Ja poprostu nie znam się na sprzęcie - jak dobrać itp. poprostu się tym nigdy nie interesowałem, nie czytałem nowinek o prockach itp. - nie było mi to potrzebne do szczęścia.

Aha gościu w komputroniku powiedział mi, że zestaw jak za te pieniądze jest ok, tylko uważa, że lepiej, żebym wzioł droższą obudowe, bo tamta jest ze słabego materiału.
    Wole wziąśc zestawik w komputroniku, żeby z tymi ratami nie było jaj...
    Razor509
    Poziom 27  
    @among
    Po raz kolejny poza swoim narzekaniem nie wniosłeś nic konstruktywnego do tematu.
    among napisał:
    Zastanawiam się dlaczego Ty nie kupiłeś tej płyty kiedy Ci proponowano? Może nie jest aż taka dobra jak piszesz?

Nie kupiłem jakiej płyty? Asrocka M3A770DE? Sprecyzuj swoją myśl, bo przez ten temat przewinęło się już sporo płytek.

Nigdy nikomu nie wciskam niczego na siłę, a tymbardziej jakiegoś chłamu, który Ty polecasz. O jakości i niezawodności podanej przeze mnie płyty świadczą opinie ludzi oraz jej popularność, zresztą wystarczy spojrzeć nawet na tym forum ile zestawów zostało o nią opartych. W tej klasie cenowej, jakościowej i wydajnościowej nie ma lepszego produktu.
    among napisał:
    Gołym okiem można zauważyć, że ten zestaw zostanie wykorzystany w minimalnym stopniu. Więc jednak najlepszym pomysłem było by pójść do MM i kupić ten gotowy zestaw:) Schody się zaczną przy instalacji systemu na tym komputerze. Już nie mogę się doczekać kolejnego postu pt. "Złożony przez was zestaw nie działa Pilnie potrzebuję pomocy" W każdym bądź razie dodałem sobie temat do obserwowanych.

Na podstawie czego tak uważasz? Znowu się tylko domyślasz?

Zadam pytanie podobne do tego, które zadałeś mi linijkę wyżej:
    Czemu sam nie kupiłeś badziewnego zestawu z allegro, tylko oferujesz go innym?

Od dawna wiadomo na czym zależy osobom sprzedającym takie "gotowe" zestawy (podpowiem Ci, że nie chodzi tutaj o dobro klienta).

Czy autor gdzieś wspominał o niewiedzy czy też problemie wynikającym z instalacji systemu? NIE, ale... Oczywistą oczywistością jest, że się tego "domyśliłeś".

Czy autor pisał gdzieś o jakimś problemie wynikającym ze złożenia tego zestawu do kupy? NIE, ale strzelam, że się "domyśliłeś".

among napisał:
    Tacy ludzie powinni kupować gotowe zestawy

"Tacy ludzie"? Nóż się w kieszeni otwiera...
    Za ten tekst powinieneś wylecieć z tego forum z perma-banem. Przykro mi to mówić, ale naprawdę nie myślałem, że tak nisko stoisz :|. Chyba nie wiesz w jakim celu powstają takie fora jak To.

Zaprosiłem Cię spowrotem do tego tematu ponieważ liczyłem, że przedstawisz jakieś konkretne argumenty, które przemawiałyby za tym, aby autor zakupił proponowaną przez Ciebie płytę główną albo cały zestaw. Jak dotąd jedyny argument na ten temat, który padł z Twojej strony jest taki, że nie warto dopłacać tych 20-tu złotych do płytki, która jest zupełnie z innej epoki i oferuje szerszy wachlarz rozbudowy.
    Muszę Cię zasmucić, ale wątpię, aby udało Ci się przekonać kogokolwiek do zakupu w/w przez Ciebie rzeczy jednym argumentem, w dodatku bardzo marnym.
    W sumie nie wiem po co to piszę. Może przez to, że mam wielki polew z Twoich postów? Próbójesz na siłę pokazać, że coś wiesz, ale Ci to nie wychodzi i ludzie, którzy czytają ten temat jak i resztę Twoich postów wiedzą to tak samo jak Ja.
    Zauważyłem też u Ciebie pewnego rodzaju tendencję do wykrętów :). Ile razy prosiłem o jakieś konkrety (nie ogólniki i domysły) z Twojej strony, tyle razy Ty przyczepiałeś się do tego co Ja pisałem. Najbardziej rozbawiła mnie Twoja obawa związana z O/C :D

Poniżej przedstawię fragment wypowiedzi amonga z cyklu "mongolskie teorie nadgorliwego niedouka".

among napisał:
    Razor509 napisał:

Oczywiście zakres Twojej wiedzy na temat zasilaczy jest również bardzo szeroki, bo opierasz go tylko o swoje domysły o których można przeczytać w Twoich postach.
    Twierdzisz, że się wymądrzam? W takim razie porównaj ile wnoszą Twoje posty do tematu, a ile Moje. Ty opierasz swoje posty o własne domysły i widzimisię, natomiast Ja piszę o rzeczach, które przewinęły się już setki razy na tym forum.

Piszesz tak jakby to zasilacz był sercem komputera. A Twoja wiedza jakoś nie pomogła koledze w rozwiązaniu problemu wyłączającego/zawieszającego się komputera. Czyżby za ciężki przypadek? Dlaczego tam nie zaproponowałeś OC grafiki :) GeForce 4 poszedłby ostro i jeszcze P4.

Razor509 napisał:
    Ten tekst mnie tylko utwierdził w przekonaniu, że nie masz zielonego pojęcia o sprzęcie komputerowym, a po cichu liczyłem na to, że jednak zajrzysz do tych poradników...
    Możliwości O/C są tylko dodatkiem do tej wypasionej płytki, ale o tym już nie pomyślałeś :).

Ale może nie każdy chce się w to bawić? Dlaczego wciskasz komuś coś co tak na prawdę Ciebie kręci? Dlaczego się nie zapytałeś czy będzie się bawił w OC? Tylko od razu z gruber rury wyjechałeś z płytą za 250 zł?

Razor509 napisał:
    Tak, teraz mi pokazałeś jak daleko sięga Twój zastój wiedzy i horyzonty myślowe.

Sięga dalej ale Ty jesteś za płytki żeby to zrozumieć. Bo nie bierzesz pod uwagę tego, że nie każdy bawi się w OC, podkręcanie i tunnigowanie. Wiele osób ma komputer po to po co został stworzony bez grzebania, kombinowani i szukania później ratunku na forach. Aż tak trudno to zrozumieć?? Chcesz się bawić w OC, spoko baw się, ale dlaczego od razu namawiasz innych do tego?

Wszystkowiedzący Pan Razor ze swoim problem nie założył postu na elektrodzie tylko uciekł na inne (Link). Tutaj musi mieć czyste konto i same pochwały.

Razor509 napisał:
    among napisał:
    Piszesz tak jakby to zasilacz był sercem komputera. A Twoja wiedza jakoś nie pomogła koledze w rozwiązaniu problemu wyłączającego/zawieszającego się komputera. Czyżby za ciężki przypadek? Dlaczego tam nie zaproponowałeś OC grafiki GeForce 4 poszedłby ostro i jeszcze P4.

Powiem Ci szczerze, że bawią mnie takie dyskusje :D.
    Tak IMO zasilacz jest sercem komputera, bo najprościej mówiąc, to właśnie on odpowiada za jego prawidłowe działanie. Nie wiem czego chciałeś się tutaj doszukać. Może mi jeszcze powiesz, że ten zasilacz ATX Silent 500W PPFC 120mm jest porządny i można go zostawić :)? Z tego co widzę dla Ciebie nie liczy się jakość, tylko cena. Poza tym nie mieszaj tematów, bo skoro sam jesteś wszystko wiedzący, to czemu nie napisałeś w tamtym temacie, tylko siedzisz tutaj i piszesz bzdety?
    among napisał:
    Ale może nie każdy chce się w to bawić? Dlaczego wciskasz komuś coś co tak na prawdę Ciebie kręci? Dlaczego się nie zapytałeś czy będzie się bawił w OC? Tylko od razu z gruber rury wyjechałeś z płytą za 250 zł?

Powtórzę jeszcze raz. Płyta nie kosztuje 250 zł tylko 220, natomiast możliwości związane z O/C jakie oferuje ta płyta są tylko dodatkiem do dobrego produktu. Czepiasz się na siłę tego O/C, tymczasem sam nie podajesz żadnych sensownych arugmentów, które mogłyby skłonić autora do zakupu tej płytki ASUS'a, oczywiście poza jednym - że płyta jest tańsza o 20 zł.
    Kolejna rzecz. Jak dla Ciebie płyta choćby nawet za 250 zł, to wyjazd z "grubej rury", to wolę nie wiedzieć co Ty za sprzęt masz u siebie.
    Asrock M3A770DE nie został stworzony docelowo do O/C, a że ma takie możliwości, to już inna sprawa i nie mieszaj tutaj pojęć kolego. Ceny płytek do O/C zaczynają się od nieco większej sumki.
    among napisał:
    Sięga dalej ale Ty jesteś za płytki żeby to zrozumieć. Bo nie bierzesz pod uwagę tego, że nie każdy bawi się w OC, podkręcanie i tunnigowanie. Wiele osób ma komputer po to po co został stworzony bez grzebania, kombinowani i szukania później ratunku na forach. Aż tak trudno to zrozumieć?? Chcesz się bawić w OC, spoko baw się, ale dlaczego od razu namawiasz innych do tego?

Dalej swoje... Zacytuj mi posta w którym namawiam kogoś do O/C. Opisując ważniejsze parametry płyty, tylko wspomniałem o O/C. Za bardzo wyolbrzymiasz problem.
    among napisał:
    Wszystkowiedzący Pan Razor ze swoim problem nie założył postu na elektrodzie tylko uciekł na inne (Link). Tutaj musi mieć czyste konto i same pochwały.

Dla Twojej informacji identyczny post założyłem jeszcze na trzech innych forach m.in. www.peb.pl , www.forum.dvhk.pl oraz www.gta.net.pl :)
    Spróbój się domyślić po co założyłem taki sam temat na kilku forach... Na elektrodzie tego nie pisałem, bo tutaj zbyt mało ludzi ogarnia gry...

PS Nie zależy mi na czystym koncie :). Przykładem tego jest warn, którego ostatnio dostałem od jankolo :wink:.

Jeżeli wymyślisz coś konstruktywnego i nawiążesz w swojej wiadomości chociaż do 1/4 mojego posta albo tematu, to będę skłonny Ci nawet na niego odpisać, oczywiście bez domysłów i innych tego typu rzeczy :wink:.

Do Moderatora: Próbóję wytłumaczyć koledze @among zagadnienia związane z doborem odpowiednich podzespołów do zestawu, który @Batop chce zakupić. Przy okazji omawiamy problematykę "gotowych" zestawów oraz własnych "składaków".

EDIT:
    Batop napisał:
    Skleciłem ten zestaw co pisałem z Grafiką GeForca sumarycznie wyszło 1500 z groszem.
    Windowsa zainstalować umiem przy swoim starym XP już nie raz robiłem formata, pracuje na różnych programach, czasem sobie coś poszperam, jak coś nie działało to poczytałem poszperałem i naprawiłem czy u mnie czy u znajomych przy swoim starym XP już nie raz robiłem formata, zastanawiam się tylko czy XP czy 7 zainstalować.
    Ja poprostu nie znam się na sprzęcie - jak dobrać itp. poprostu się tym nigdy nie interesowałem, nie czytałem nowinek o prockach itp. - nie było mi to potrzebne do szczęścia.

Aha gościu w komputroniku powiedział mi, że zestaw jak za te pieniądze jest ok, tylko uważa, że lepiej, żebym wzioł droższą obudowe, bo tamta jest ze słabego materiału.
    Wole wziąśc zestawik w komputroniku, żeby z tymi ratami nie było jaj...

Dziadostwa za te pieniądze bym Ci nie złożył, natomiast jeżeli chodzi o system, to w przypadku 4GB RAM'u proponuję Win 7 64 Bit, jeżeli zdecydujesz się na 2GB, wtedy bierz XP / Win 7 32 Bit. Generalnie jednak i tak stawiałbym na Win 7 niezależnie od wersji, bo na nim będziesz w stanie wykorzystać DX10/11.
    Batop
    Poziom 11  
    @Razor, a odpisz mi czy XP (wiem że on ma limit RAM chyba 3900 tak??) czy jednak musi być ta 7??

I czy tą obudowe dać lepiej droższą?? Bo gościu mówił, że ze słabego materiału...

EDIT

Chociaż fakt, iż z powodu, że nie znam się na złożeniu dobrego sprzętu do kupy, traktowany jestem jako tępak, który na komputerze umie tylko internet i painta włączyć...
    Razor509
    Poziom 27  
    Batop napisał:
    @Razor, a odpisz mi czy XP (wiem że on ma limit RAM chyba 3900 tak??) czy jednak musi być ta 7??

I czy tą obudowe dać lepiej droższą?? Bo gościu mówił, że ze słabego materiału...

EDIT

Chociaż fakt, iż z powodu, że nie znam się na złożeniu dobrego sprzętu do kupy, traktowany jestem jako tępak, który na komputerze umie tylko internet i painta włączyć...

Nie jesteś "tempakiem". Tempakiem można nazwać osoby pokroju @am..., które obrzucają innych błotem i uważają, że "dużo" wiedzą.

Na temat systemów 32 i 64 bitowych poczytaj sobie niżej:
    http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows-vista/32-bit-and-64-bit-Windows-frequently-asked-questions
    oraz
    http://www.centrumxp.pl/Windows7/1966,1,Windows_7_32bit_czy_64bit.aspx
    oraz
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Microsoft_Windows_7
    i na koniec
    http://nvision.pl/32-vs-64-bit-sprawdzamy-w-praktyce--Articles-261-ndetails-1.html
    W ostatnim linku można znaleźć nawet porównania wydajnościowe w grach między różnymi systemami oraz ich wersjami.

Co do obudowy nic się z nią nie stanie... Nie wiem co Ci powiedział tamten gość, ale naprawdę jeżeli nie będziesz nią rzucał ani nic w tym stylu, to będzie ok :wink:.
    daavid117
    Poziom 42  
    Co do Komputronika to odradzam. Równie pewne raty możesz załatwić w ram.net.pl i esc.pl. W Komputroniku niestety kupuje się tylko okazyjnie, bo większość cen jest zaporowa. Możesz też po prostu iść zaciągnąć normalny kredyt w banku co w sumie jest najlepszym rozwiązaniem, bo nikt nie narzuca Ci banku, w którym kredyt masz wziąć i następnie kupić za gotówkę.

XP 32-bit obsługuje od 3,2GB do 3,6GB pamięci RAM. O dziwo różnie to wygląda na różnych sprzętach i wersjach systemu.
    Batop
    Poziom 11  
    @david117 no w komputroniku wsumie tak ogólnie cały zesaw powiedzmy, że mnie 70 zł drożej wyszedł, jak w tym ESC, to poprostu biore słabsza grafe i wyjde dobrze, a jednak wole sobie te raty tak od ręki załatwić, jakoś pewniej się czuję

Co do Systemu operacyjnego to do Win7 x64 mnie przekonaliście (tylko pewnie starsze gierki nie pójdą, a ja lubie sobie w jakieś NFS MW zagrać itp. :p)
    daavid117
    Poziom 42  
    Kolejna osoba, która nabiera się na raty. To jest taki sam kredyt!
    among
    Poziom 31  
    Z Razora taki informatyk, że nawet skuter musiał sobie kupić marki Router :P Pewnie nosi także buty Haker :)

Lepiej byś poszedł i zbierał 1% dla brata :D

Moderowany przez jankolo:

Za złośliwości pod adresem innego użytkownika forum otrzymujesz ostrzeżenie

Razor509
    Poziom 27  
    Batop napisał:
    @david117 no w komputroniku wsumie tak ogólnie cały zesaw powiedzmy, że mnie 70 zł drożej wyszedł, jak w tym ESC, to poprostu biore słabsza grafe i wyjde dobrze, a jednak wole sobie te raty tak od ręki załatwić, jakoś pewniej się czuję

Co do Systemu operacyjnego to do Win7 x64 mnie przekonaliście (tylko pewnie starsze gierki nie pójdą, a ja lubie sobie w jakieś NFS MW zagrać itp. :p)

Wszystko Ci pójdzie, problemy zdarzają się niezwykle rzadko, nawet ze sterownikami. BTW Akurat NFS MW testowałem na x64 i działa bezproblemu.

among napisał:
    Z Razora taki informatyk, że nawet skuter musiał sobie kupić marki Router Pewnie nosi także buty Haker

Lepiej byś poszedł i zbierał 1% dla brata

Widzę humorek dopisuje :D
    Podejrzewam, że nawet nie czytałeś mojego posta skoro odpowiadasz mi w kilku zdaniach, ale może to i nawet lepiej? Nie musiałbym znowu odpisywać na głupoty.
    Przynajmniej przy tym całym ambarasie objaśniłem autorowi parę zagadnień i wskazałem na co warto zwracać uwagę.
    Problemu by nie było, gdyby nie Twoje widzimisię :wink:.
    Batop
    Poziom 11  
    Skuszę się jednak na ten komputronik, w poniedziałem ide zamówić wszystko, napisze wam jeszcze, jak to wyszło wszystko :p

Dzięki wielkie za pomoc
    Batop
    Poziom 11  
    Dziś dostałem kompa, działa ładnie, dołożyli mi wentylator do obudowy (musiałem 20zł dopłacić), żeby się nie grzał niby. Wina 7 wziłałem,

Tylko się męczę z zainstalowaniem neo (znaczy mam netie ale na oprogramowaniu neostrady)
    Batop
    Poziom 11  
    Właśnie piszę z nowego komputera,, wszystko działa bez zarzutu, także napewno nie będzie tego co kolega among pisał, troche się w tej 7 gubie, ale mam nadzieje sie przyzwyczaić :p
    Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki