Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Finalna wersja OpenOffice.org 3.3.0 już dostępna

lukasker 26 Sty 2011 18:27 3473 17
  • Finalna wersja OpenOffice.org 3.3.0 już dostępna Po 7 miesiącach od premiery poprzedniej wersji (OpenOffice 3.2) i 10 wersjach RC, pojawiła się wersja finalna pakietu biurowego OpenOffice.org 3.3.0 dla Windows, Linuksa, Mac OS-a X i Solarisa. OpenOffice jest to darmowy, opensource-owy odpowiednik pakietu biurowego Microsoft Office (jest także Oracle Open Office - płatny odpowiednik). Składa się z narzędzi takich jak edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny, kreator prezentacji, narzędzie do zarządzania baz danych. Przez ten czas oprawiono wiele błędów i dodano wiele nowości, między innymi: poprawiono interfejs graficzny, powiększono ilość obsługiwanych wierszy w arkuszu kalkulacyjnym z 65,536 do 1,048,576. Poprawiony moduł wydruku i poprawiania tekstu. Spis wszystkich nowości i poprawek tutaj.
    OpenOffice do pobrania Tutaj

Źródło

Fajne! Ranking DIY
    O autorze
    lukasker
    Tłumacz Redaktor
    Specjalizuje się w: programowanie, strony www, sprzęt komputerowy
    lukasker napisał 2915 postów o ocenie 126, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Kielce. Jest z nami od 2010 roku.
    Renegat_pol
    Poziom 20  
    Ciekawe. Jest news, jest część strony OOo, ale brak pliku do pobrania. :(
    a.bakus
    Poziom 15  
    Ale jest torrent. Już mam nowe OO.
    Lukasr29
    Poziom 20  
    A co z LibreOffice? Bo OOo się chyba od Oracla odłączyło... Przynajmniej tak mi się wydawało, a wersja 3.3 jest dostępna na OOo i LibreOffice... Ma może ktoś jakieś porównanie?
    a.bakus
    Poziom 15  
    Lukasr29 napisał:
    A co z LibreOffice? Bo OOo się chyba od Oracla odłączyło... Przynajmniej tak mi się wydawało, a wersja 3.3 jest dostępna na OOo i LibreOffice... Ma może ktoś jakieś porównanie?
    Ćwiczyłem 3.3.0. beta i jest niedopracowane. W dokumencie odf zagnieździłem obiekt z arkusza kalkulacyjnego i w komórce miałem wpisany tekst który się automatycznie zawijał na dwie linijki ze względu na długość wpisu, wynik był taki że owszem zawijało tekst ale było widać podwójnie pierwszą linijkę tekstu (druga linijka była jak pierwsza).

Nie wiem czy w samym arkuszu ods się nie dzieje tak samo.
    john2377
    Poziom 14  
    Niemożliwe. Mam OpenOffice i przy próbie aktualizacji wyszło, że mam najnowszą wersję. Ale jest następca OpenOffice- LibreOffice 3.3.0. Zainstalowałem i mam dwa pakiety biurowe niezależne od siebie. Tu jest link do strony z instalką: http://www.libreoffice.org/download/
    A jednak jest. Ale na razie nie ma polskiej wersji najnowszego pakietu.
    koczis_ws
    Poziom 26  
    Renegat_pol napisał:

Ja nie miałem problemu z pobraniem.
    Trzeba tylko kliknąć na tekst w okienku download "Get all platforms and languages, non-JRE versions, language packs " a potem wybrać OS i język.
    logos2000
    Poziom 21  
    koczis_ws, nadal nie ma wersji 3.3.0 po polsku
    Renegat_pol
    Poziom 20  
    koczis_ws napisał:
    Renegat_pol napisał:

Trzeba tylko kliknąć na tekst w okienku download "Get all platforms and languages, non-JRE versions, language packs " a potem wybrać OS i język.

A gdzie ty widzisz wersję 3.3.0 ? Jedyne co znalazłem to Source archives 3.3.0
    john2377
    Poziom 14  
    Tak jak napisałem wyżej- polskiej jeszcze nie ma.
    john2377
    Poziom 14  
    To jest LibreOffice w wersji RC, o którym pisałem. OpenOffice jest podobny, ale inny i na razie polskiej wersji nie ma.
    woytekp
    Poziom 26  
    Mam jeden i drugi pakiet i póki co nie widzę większych różnic. Do wersji US OpenOffice 3.3.0 wystarczy doinstalować LanguagePack od wersji 3.3.0rc.

Finalna wersja OpenOffice.org 3.3.0 już dostępna

Edit: LibreOffice nie jest w wersji rc - jest to wersja finalna!
    koczis_ws
    Poziom 26  
    Renegat_pol napisał:
    koczis_ws napisał:
    Renegat_pol napisał:

A gdzie ty widzisz wersję 3.3.0 ? Jedyne co znalazłem to Source archives 3.3.0

Sorry, jest OOo_3.2.1_Win_x86_install-wJRE_pl.exe . No ale mi chodziło o wytłumaczenie Renegat_pol gdzie są pliki do pobrania. :|
    AdamGLOB
    Poziom 2  
    Witam,
    poniżej link do najnowszego pakietu programu OpenOffice.org 3.3.0 w wersji polskiej, dodam tylko że jest świetny!
    Adam Gl.

OpenOffice