Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ZA ILE? laptop notebook fujitsu siemens amilo pi2550

sylwiao 26 Sty 2011 18:31 4069 5
  • #1 26 Sty 2011 18:31
    sylwiao
    Poziom 8  

Witam :)
    Chciałam się zwrócić z prośbą o poradę.. nie wiedziałam gdzie ją umieścić więc padło na ten dział, mam nadzieję, że odpowiedni ? jeżeli nie to przepraszam.
    Chodzi o to iż chciałabym sprzedać laptopa, ale nie mam pojęcia ile jest on mniej więcej wart i czy w ogóle taka sprzedaż mi się opłaca...
    Posiadam notebooka- Fujitsu siemens amilo pi2550. Laptop ten ma niecałe dwa lata, jest używany. Nie jest niestety w stanie idealnym.
    Jego wady to:
    1. Nie ma oryginalnej ładowarki, ponieważ niedawno zepsuło mi się wejście do ładowania(niefortunny wypadek _._") Jakoś hm z tydzień temu zaniosłam go do serwisu, gdzie wymienili mi to wejście oraz ładowarkę. Tak więc jest to wada, ale nie wielka, bo zostało to naprawione i działa :)
    2. Bateria jest słaba, gdy laptop nie jest podłączony do lądowania to po prostu się wyłącza(czasem gdy sie ładuje tez sie tak dzieje, jeżeli bateria jest na wykończeniu ). Tak więc myślę, że bateria jest do wymiany bo jednak to psuje komfort korzystania...
    3. system dosyć wolno chodzi ale to dlatego, że mam tam niesamowity bałagan, wieki nie robiłam formatowania i tych innych cud...nie pozostaje nic jak wyczyścić komputer, co i tak zrobiła bym przed sprzedażą :)
    Poza tym nie zauważyłam niczego niepokojącego...
    Wizualnie jest w porządku, posiada zwykłe ślady użytkowania typu- nie rzucające się w oczy rysy na obudowie.
    Jeżeli dobrze sprawdziłam w internecie to nowy fujitsu siemens amilo pi 2550 kosztuje prawie dwa i pół tysiąca... ale nie wiem w jakim stopniu obniżają jego wartość podane wady oraz fakt, że ogólnie jest on używany a nie nowy... czy będzie on wart kilkaset zł czy może nędzne 100 i nie opłaca się go nawet wystawiać na all itp? :)
    Mam nadzieję, że są tu jacyś znawcy którzy mniej więcej pomogą mi ocenić ile mogłabym za niego zażądać?
    a tu jeszcze daje ogólny opis laptopa, a raczej link do stronki na której jest on sprzedawany i są wszystkie dane :):
    http://www.electroworld.pl/produkt/fujitsu-siemens-amilo-pi2550-19783/
    Proszę bardzo się nie śmiać i nie pisac nic uszczypliwego, ja sie po prostu kompletnie nie znam na komputerach :) a bardzo chciałabym kupić malutkiego,lekkiego i podręcznego notebooka, dlatego chciałabym się pozbyć tego zwykłego laptopa aby móc sobie pozwolić na innego.
    I proszę o wypowiedzi tych którzy się mniej więcej orientują a nie strzelają. Mam nadzieję, że ktoś będzie w stanie mi pomóc :)

ZA ILE? laptop notebook fujitsu siemens amilo pi2550 ZA ILE? laptop notebook fujitsu siemens amilo pi2550 ZA ILE? laptop notebook fujitsu siemens amilo pi2550

• #3 26 Sty 2011 19:00
    sylwiao
    Poziom 8  

tzn ładowarka jest, tyle że nie oryginalna a zastępcza :)
    hm z tysiąca była bym bardzo zadowolona szczerze mówiąc.
    A nad tym działem tez się zastanawiałam ale uznałam, że skoro to "serwis" to dotyczy tylko napraw itp.. no ale nie znam się.
    Dziękuje za odp :)
    I czekam na więcej rad

• #4 26 Sty 2011 21:01
    ogur3k
    Poziom 33  

~800zł.

• #5 27 Sty 2011 07:50
    rtv3
    Poziom 13  

na allegro po 500 i mniej

Zdania rozpoczynamy wielką literą, a kończymy?
    Proszę to poprawić.
    Wpis moderacyjny dotyczy wszystkich piszących w temacie!
    Nie kasować wpisów moderacyjnych!
    [_P_]

• #6 27 Sty 2011 12:22
    Coollfon
    Poziom 16  

Jakieś 800 zł powinno spokojnie dać radę wyciągnąć.