Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Maluszek - Zdalne sterowanie - odpalanie silnika

darrrrek 17 Oct 2004 19:42 2978 11
Optex
    darrrrek
    Level 22  
    Witam !!
    Jestem włascicielem maluszka (fiat 126p) .Mam w planie zrobic odpalanie silnika na zdalne sterowanie, przerobilem troszke sterowanie z jakies zabawki....tak ze mam 4 wlączniki i moge sterowac 4 urządzeniami poprzez przekaźniki. Do kazdego mam w planie przpisac jakies funkcje np zapalanie swiateł, wlaczanie silnika, awaryjki itp. Jednak aparatura pracuje na czestotliwosci 27 Mhz...co sie z tym wiąze...(tak mi sie wydaje) to to ze...ktos inny bedzie mogl sterowac moim autem, jesli bedzie posiadał pilot z zabawki ktora ma taka samą czestotliwosc dzialania. Jest na to jakas rada ??? i czy moje przpuszczenia sa prawdziwe??

Z Gory dziekuje za pomoc :-)
    Pozdrawiam
    Przeniesiono z: Schematu/instrukcji...[h]
  • Optex
    CAMARENA
    Level 23  
    w autach z manualną skrzynią biegów nie stosuje się zdalnego odpalania silnika ze wględu na bezpieczeństwo!!!!!!!!!!!!!!daj se z tym spokoj bo może dojść do tragedii gdy niechcący uruchomisz na biegu silnik a dziecko będzie bawiło się przy aucie!!
  • Optex
    darrrrek
    Level 22  
    Planuje tez zrobic urządzonko ktore bedzie sprawdzac stan drązka....gdy bedzie on na "luzie" wtedy uklad zapalający silnik bedzie dzialal....jesli zas bedzie na biegu to uklad bedzie wylączony.
    arturo248
    Level 11  
    Witam... Ja aktualnie mam zainstalowany taki system odpalania w swoim maluszku. Wykorzystałem do tego celu centralkę czterokanałową, z której 1 kanał otwiera mi dzwi 2 kanał zamyka 3 włącza zapłon a czwarty włącza rozrusznik. Każde z tych kanałów można zaprogramować oddzielnie np: na określony czas, monostabilnie i bistabilnie. Pierewsze dwa kanały zaprogramowałem na 0.5 sec, w celu sterowania centralką od zamków. Trzeci i czwarty kanał mam zaprogramowany jako monostabilny. Czyli włączam zapłon i później odpalam. Działa bardzo fajnie. Raz udało mi się nawet wjechać w garaż ( bo zostawiłem na biegu ) :) i spalił się rozrusznik, ale odrazu zamontowałem czujnik na dzwigni szkrzyni biegów i teraz nie mam problemu. Dodatkowo zaprogramowałem 4 kanał (czyli ten od rozrusznika) żeby włączył się na 2 sekundy. Nie zawsze odpala na tych 2 sekundach, ale jest to napewno bezpieczniejsze.
    Centralkę kupiłem za 124 zł ze strony www.tme.pl nr artykułu: AL.CH4H

Sam zobacz co ta centralka potrafi.

Pozdrowienia ... Artur
    lazaro
    Level 15  
    Witam !
    Prościej By byłom wykorzystac sterowniki otwierania drzwi garaz , na 27M są odbiorniki i nadajniki w większości sklepów z częściami RTV

pozdrawiam
    Lazaro

Ps ale czy moluch odpali w zimie ????
    adamjur1
    Level 41  
    Albo wyselekcjonowany sterownik radiowy satel czterokanałowy z pilotami kosztuje ok 100 zł ima zmienne kody. Tylko po co to wszystko? Ja kiedyś zrobiłem układ elektrycznego podgrzewania do 70 st części ssania w maluchu pozwalało na odpalanie przy -30st. Ale okazało się że nie wytrzmaly gumy i telekopy i się połamały.ogólnie to sterowanie radiowe to Sztuka dla sztuki. A jak uliczka dla złodzieja!!!!!
    Pozdr. J.
    filip1331
    Level 16  
    Witam!
    W "Elektronice dla wszystkich" był schemat podobnego układu. Montujesz w samochodzie, naciskasz guzik w specjalnym zegarku, mówisz 'odpalaj' i zaczynają mrugać diody. Po jakimś czasie zapalają się reflektory i po sekundzie silnik. Był tam schemat i można to samemu zrobić. Jak ktoś będzie chciał, to zeskanuje ten artykuł i wrzuce!
    Pozdrawiam
    Filip Wojnowski
    Laskosz
    Level 15  
    Bylbym zainteresowany tym artykulem :D prosze na maila pdran(malpa)interia.pl
    filip1331
    Level 16  
    ok, tylko zeskanuje!
    Ktoś jeszcze chce?
    Radeon 24
    Level 24  
    A wiecie jaka jest pozniej frajda z zabawy takim autem ktory ma jakiekolwiek funkcje sterowane na 27 MHz!! Podjezdzasz sobie np. autem ze cb radiem stawiasz nosna i modulujesz, lub masz sasiada ktory babuli sobie przez radio. Masz wteczas tak fajna dyskoteke w aucie z tym modulem ze az milo.
    samomysl13
    Level 2  
    Ej filip1331 jak byś mógł to prześlij mi też plise
    z góry dziex