Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna I 1.8 8v brak iskry i wtrysku paliwa

26 Sty 2011 20:11 2840 4
  • Poziom 9  
    Witam!
    Mam problem z laguna a dokładnie z brakiem iskry i wtrysku paliwa.
    Wymieniałem w niej silnik na inny (ponoć ma być lepszy) i po włożeniu, ust rozrządu podłączeniu: kabli, spinek wszystkich nie ma praktycznie w ogóle w/w usterek.. Sprawdzałem cewkę jest dobra, prąd do niej normalnie dochodzi, w takim "module" który jest tuż przed cewką z niego odchodzą dwa złącza, także wychodzi +12 w każdym nawet w tym co na cewce jest znak "-" i tam też jest prąd. Czy to normalne?? Dodam że czasami jak się kręci rozrusznikiem to jest iskra podawana z cewki i prawdopodobnie wtedy też podaje paliwo wtrysk gdyż próbuje zaskoczyć ale wtedy znów nie widać żeby podawało paliwo. Nie wiem czemu ale jak dla mnie wtedy mówiąc potocznie "wali w gaźnik, kicha" gdyż próbuje załapać. Innym razem w ogóle nic nawet nie łapie przy kręceniu;( Rozrząd ustawiony na znaki. Kontrolka od immo jak zawsze przy zamknięci i otworzeniu samochodu gaśnie.. Lecz nic to nie daje. Proszę o jakąś odpowiedź, może ktoś wie co to może być...
  • Poziom 14  
    A koło zamachowe kolega przełożył z starego silnika?
  • Poziom 9  
    no nie. odkręciłem jedynie żeby sprawdzić czy nie leje się z uszczelniacza, ale zakręciłem, to ten sam typ silnika F3P. Dodam że sprawdzałem oporowość Czujnika położenia wału gdzieś czytałem ze ma mieć w granicach 250 a u mnie wyskoczyło 216.. To nie wiem. Jednie go przeczyściłem..
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Moja sugestia to skorzystać z oscyloskopu.
  • Poziom 9  
    Pawel wawa napisał:
    Moja sugestia to skorzystać z oscyloskopu.

kolego mozna jasniej bo nie jestem mechanikiem, ale co prawda wiem jak samochód działa:] powiem skromnie. Czy to tylko wina tego czujnika?? Czy może czegoś jeszcze?? Proszę o odpowiedź Jest sens podłączenia jej pod komp??