Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laguna I 1.8 8v brak iskry i wtrysku paliwa

26 Jan 2011 20:11 3029 4
 • Level 10  
  Witam!
  Mam problem z laguna a dokładnie z brakiem iskry i wtrysku paliwa.
  Wymieniałem w niej silnik na inny (ponoć ma być lepszy) i po włożeniu, ust rozrządu podłączeniu: kabli, spinek wszystkich nie ma praktycznie w ogóle w/w usterek.. Sprawdzałem cewkę jest dobra, prąd do niej normalnie dochodzi, w takim "module" który jest tuż przed cewką z niego odchodzą dwa złącza, także wychodzi +12 w każdym nawet w tym co na cewce jest znak "-" i tam też jest prąd. Czy to normalne?? Dodam że czasami jak się kręci rozrusznikiem to jest iskra podawana z cewki i prawdopodobnie wtedy też podaje paliwo wtrysk gdyż próbuje zaskoczyć ale wtedy znów nie widać żeby podawało paliwo. Nie wiem czemu ale jak dla mnie wtedy mówiąc potocznie "wali w gaźnik, kicha" gdyż próbuje załapać. Innym razem w ogóle nic nawet nie łapie przy kręceniu;( Rozrząd ustawiony na znaki. Kontrolka od immo jak zawsze przy zamknięci i otworzeniu samochodu gaśnie.. Lecz nic to nie daje. Proszę o jakąś odpowiedź, może ktoś wie co to może być...
  [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Level 14  
  A koło zamachowe kolega przełożył z starego silnika?
 • Level 10  
  no nie. odkręciłem jedynie żeby sprawdzić czy nie leje się z uszczelniacza, ale zakręciłem, to ten sam typ silnika F3P. Dodam że sprawdzałem oporowość Czujnika położenia wału gdzieś czytałem ze ma mieć w granicach 250 a u mnie wyskoczyło 216.. To nie wiem. Jednie go przeczyściłem..
 • VIP Meritorious for electroda.pl
  Moja sugestia to skorzystać z oscyloskopu.
 • Level 10  
  Pawel wawa wrote:
  Moja sugestia to skorzystać z oscyloskopu.

  kolego mozna jasniej bo nie jestem mechanikiem, ale co prawda wiem jak samochód działa:] powiem skromnie. Czy to tylko wina tego czujnika?? Czy może czegoś jeszcze?? Proszę o odpowiedź Jest sens podłączenia jej pod komp??