Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Frontera 3.2 V6 - Po czyszczeniu wtryskiwaczy....

jagrab3 26 Sty 2011 20:20 2388 0
    jagrab3
    Poziom 10  
    Witam,
    na początek legenda:
    Frontera 3.2 V6 205 KM
    Tomasetto Artic,Planijety, centralka Versus, rurka φ8.
    Od jakiegoś czasu zauważyłem nierówną pracę przy schodzeniu z wyższych obrotów do obrotów biegu jałowego, oraz pewną stratę mocy na wyższych obrotach.
    Postanowiłem wyczyścić listwy.
    Listwy wyczyściłem przez rozebranie i wymycie w spirytusie, dodatkowo lekko naciągnąłem sprężynki we wtrysku. Króćce musiałem dokręcić mocniej, gdyż uszczelki gumowe niestety były dość zurzyte, z braku nowych, postanowiłem poprostu dokrecić. Dodatkowo wymieniłem wężyki doprowadzające gaz na nowe, równej długości (stare miały różnicę długości na skrajnych garach).
    Po odpaleniu, stała się następująca rzecz, czasy wtrysków ZNACZĄCO się wydłużyły z 2.5ms do 4ms! (oczywiscie czasy wtrysków benzyny i obr. jałowe). Czyli ubogo...
    Wygląda na to, że zmiejszyła się wydajność wtrysków, albo przez za mocne sprężynki (ale tutaj nie wydaje mi się, że to ma wpływ), albo przez dokręcenie króćców, co spowodowało zmniejszenie uchylenia zaworku....
    Pozytywna rzecz, wyrównały się czasy pomiędzy bankami, wcześniej miałem zawsze dłuższe czasy na dalszym banku (dalej od reduktora).
    Musiałem zrobić regulacje, z racji konieczności musialem podnieść ciśnienie z 1.1 na 1.6, tak zeby czasy nie były kosmiczne, poniżej załączam screeny z programu.
    Po kalibracji (wyłącznie ręcznej) silnik dobrze chodzi, ładnie ciągnie, obroty są stabilne, nie ma bujania, przełączanie LPG->PB->LPG niezauważalne (nawet na jałowych), jedyny minus, WYSOKIE CIŚNIENIE, i mapa, dość agresywna, by zniwelowac wydajnośc wtrysków.
    Pytanie, czy planijety się kalibruje, czy jazda z ciśnieniem 1.6, nie spowoduje wyrąbania wtrysków lub reduktora.....proszę o opinię, ew wytłumaczenie mojego przypadku, lub weryfikację ustawień.

Frontera 3.2 V6 - Po czyszczeniu wtryskiwaczy.... Frontera 3.2 V6 - Po czyszczeniu wtryskiwaczy.... Frontera 3.2 V6 - Po czyszczeniu wtryskiwaczy.... Frontera 3.2 V6 - Po czyszczeniu wtryskiwaczy....

Dodam, że zdjęcia były zrobione jeszcze przed finalną korekta mapy, zmniejszyłem wielkość dawki w przedziale 45-70kPa