Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Odczyt bazy CSV z internetu JAVA

main88 26 Jan 2011 22:09 1988 2
    main88
    Level 12  
    Witam.
    Zmagam się od wielu godzin z odczytem bazy danych csv z strony internetowej. Nie w sposób wymienić jak dużo rozwiązań już próbowałem. Wkleję ostatnią próbę moim zdaniem najbliższą rozwiązaniu:
    Code: java
    Log in, to see the code

Dodano po 4 [minuty]:

aha, zapomniałem dodać
    próba "try" kończy się wyjątkiem łapanym przez "catch"
    a próba odczytu poprzez
    Log in, to see the code

kończy się błędem Missing Output variable

dodam, że tym sposobem z Stringtokenizerem odczytałem poprzez FileReader baze danych z pliku
    teraz zastanawiam się w jakim formacie strumień ściąga z internetu a w jakim powinien
    pallid
    Level 20  
    Masz blad w algorytmie i kilka ogolnych niedociagniec w kodzie.

Log in, to see the code

URL.openStream() automatycznie otwiera nowe polaczenie, wiec wiersz 2. jest tutaj zbedny (zwlaszcza, ze i tak nie wykorzystujesz nigdzie URLConnection uc).

Log in, to see the code

BufferedReader nie jest tutaj zlym rozwiazaniem, ale wykorzystalbym tutaj klase Scanner.

Log in, to see the code

W wierszu 2. odczytujesz w petli linie z wejscia, a potem w wierszu 5. robisz to ponownie. Program bedzie przetwarzal co druga linie, albo sie wysypie, jesli strumien wejsciowy ma tylko jedna linie.
    Log in, to see the code

Zamiast StringTokenizer, wygodniej jest uzyc String.split(regex). Kod bedzie czytelniejszy.

Poza tym, probowales wywolac bezposrednio Swoje zrodlo? (http://finance.yahoo.com/d/quotes.csv). Zwroc uwage, jaka zawartosc moze byc zwracana.
    main88
    Level 12  
    Dzięki za odpowiedź, ale udało mi się to rozwiązać. Mimo to twój post pomógł mi gdyż nie wiedziałem dlaczego program czyta co drugą linię.

Co do bazy csv, to jest błędna na samej stronie z yahoo, zmieniłem źródło i śmiga.