Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Studia... Dzienne, czy zaoczne ?

27 Sty 2011 02:06 4758 9
  • Poziom 12  
    Mam problem, kończę technikum (Śląskie Techniczne - jeśli to ma jakieś znaczenie) piszę w tym roku maturę, i oczywiscie planuje pójść na studia... Docelowo ma to być elektrotechnika lub elektronika i teleinformatyka na Polibudzie w gliwicach... (w sumie może nawet dwa na raz) Zastanawiam się którą z opcji wybrać czy iść na studia dzienne, czy może wybrac się na zaoczne i pracować w dziedzinie związanej z tematem studiów (PKP) i mieć tak zwaną "praktykę"...

Cały dylemat ma podłoże, że tak powiem "ambicjonalne"... Wiem, żę studenci studiów niestacjonarnych są traktowani z dystansem... Nie chciał bym się zaliczać do gorszej kategorii (chyba że jej istnienie jest moim wymysłem)...

Przyznam się szczerze, że na własnej skórze przekonałem się, że renoma to nie wszystko (mam na myśli techniku w którym jestem aktualnie)... Dlatego nie wiem czy mam ulegać temu społecznemu przekonaniu...

Zapraszam do dyskusji.....
  • Poziom 23  
    Tu nie ma dyskusji, szedłem drogą studiów wieczorowych i radzę jak Pan może proszę wybrać studia dzienne i zapomnieć o wszystkich rozważaniach.
    Praca i studia to jest wyzwanie o których Pan nawet nie ma pojęcia i po co.
    Jerzy
  • Poziom 12  
    Czyli według pana studia zaoczne połączone z pracą wymagają wiecej poswieceń niż studia dzienne? Prosze o rozwinięcie pana obiekcji do takiego rozwiązania...
  • Poziom 36  
    Jesli masz warunki na przezycie bez pelnoetatowej pracy to zdecydowanie idz na dzienne. Studia zaoczne sa dla tych, co musza pracowac a chca na boku sobie zrobic dodatkowy papierek (bo z nauka te studia maja znacznie mniej wspolnego niz dzienne).
  • Poziom 23  
    Dam Tobie jeden tylko przykład:
    Pod koniec studiów dziewczyna zaprosiła mnie w niedzielę do jej rodziców na obiad i: wszyscy byli jeszcze w połowie zupy gdy ja już skończyłem cały obiad.
    Jerzy

Dodano po 2 [minuty]:

Żadne nasze przykłady epizodów nie oddadzą całości np: co Pan zrobi gdy kierownictwo postanowi nie zwolnić Pana na egzaminy.
  • Poziom 12  
    Dobra przekonaliście mnie... Ale tylko tak hipotetycznie zapytam jak pracodawca traktuje osobę po zaocznych, a jak po dziennych... Mam na mysli branże techniczną oczywiście... Czy róznica jest znaczna ? I jeszcze jedno, czy dzienna elektrotechnika to dobry wybór pod względem ekonomicznym... (powołanie to jedno, ale chciałbym też względnie dobrze zarabiać po skończeniu studiów).
  • Poziom 12  
    Elektrotechnika oraz elektronika i telekomunikacja jest na wydziale elektrycznym. Oba kierunki prowadzone są bardzo dobrze. Jednak nie są to kierunki łatwe i 50% ludzi po pierwszej sesji ma game over. Mówiłeś coś o tych dwóch kierunkach na raz... Powiem tylko tyle: Jesteś hardcorem lub totalnie nie wiesz o czym mówisz i na jaki wydział idziesz :D O ile pierwszy rok jest podobny na obu kierunkach o tyle im dalej w las tym większe różnice i tym więcej nauki.
    A co do zarobków to wszystko zależy czy chcesz dostać tylko papier na skończenie studiów (co i tak nie jest takie łatwe) czy faktycznie interesujesz się daną dziedziną i poszerzasz swoje horyzonty. Wszystko zależy od ciebie. Dobry inżynier na brak pracy nie narzeka. Obojętnie po jakim kierunku związanym z "elektrycznością". Elektrotechnika, mechatronika, elektronika.
  • Poziom 12  
    Elektronika to coś czym chcę się w życiu zajmować, wydaje mi się, żę skończyłem dobre technikum i posiadam dość solidne podstawy (elektronik), pomijając fakt, że hobbystycznie także siedze w elektronice (od najmłodszych lat)... Jeśli chodzi o matme to na poczatku tej klasy zdałem sobie sprawe, że w stosunku do licealistów jestem do tyłu ale usilnie pracuję żeby tą różnice zniwelować... (pisze rozszeżoną matme) Oba kierunki wydają mi się na tyle podobne, że chyba nie było by problemem studiowanie ich na raz, jesli jestem w błędzie, lub nie zdaje sobie pojecia z otaczajacej mnie rzeczywistości to prosze powiedz mi jak ona wyglada naprawdę.

Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    A teraz posłuchaj, bo czytasz i nie dociera do Ciebie co ktokolwiek pisze.
    Jest napisane "Dobry inżynier". W dzisiejszych czasach nie da się być dobrym we wszystkim, a miernot pełno jest wszędzie. Ja mam 58 lat i nie mam problemu ze znalezieniem pracy. Widzę że mocno przeceniasz swoje siły. Obojętnie jaki kierunek elektryczny skończysz, jak będziesz dobry to Twoja wygrana.
    Jerzy

Dodano po 2 [minuty]:

Pamiętaj jeszcze o jakimś języku, ale nie w skali "kali mieć". Proponuję duński.
  • Poziom 12  
    Dobra... Dotarło... Mam nadzieje ,że nie pojawią się żadne przeszkody i będę szcześliwym studentem kierunku "elektrotechnika". A na przyszłość postaram sie być bardziej pokorny, w ocenie swoich możliwości także.

Pozdrawiam i dziękuje, za konstruktywną krytykę.