Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana zaworu przy kaloryferze.

27 Sty 2011 05:53 4071 3
  • Poziom 10  
    Witam.

Mam problem z ogrzewaniem. Przyczyną jest wadliwe działanie zaworu/pokrętła przy kaloryferze. Chciałbym to wymienić, tylko jest jedno ale, ogrzewanie jest gazowe. Prawdopodobnie jest też przy piecu jakaś pompka, która tłoczy tę wodę(poprawcie mnie jeśli się mylę). W instalacji grzewczej przy piecu centralnym, ten problem bym rozwiązał już dawno, po prostu spuścił wodę i wymienił zawór, a tutaj jednak mam obawy.

Ktoś mógłby mi coś poradzić? Jak się do tego zabrać?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 42  
    Witam .Podobna sytuacja . Pompka oczywiście jest. Zgasić piec, spuścić wodę ,zmienić zawór ,jeśli jest taka potrzeba( nie piszesz ,o co chodzi) ,zalać wodą, odpowietrzyć i można zapalić piec.
  • Poziom 10  
    Uszkodzony zawór jest, tzn. jest taka jakby "szpilka" która jest wbita dosłownie w ten zawór. Mogłem sobie jedynie pokrętłem pokręcić nic więcej, a "szpila" jak została wciśnięta tak została.

Co do spuszczania wody, mam odkręcić zawór przy kaloryferze?
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Raczej z całej instalacji. Ale może wystarczy popuścić śrubunek(podłożyć jakieś naczynie na wodę),trochę wody "skapie ",odkręcić zawór, zakręcić nowy,(na teflonie ,lub konopiach), uzupęłnić wodę i odpowietrzyć instalację.
    A później można palić piec.