Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Futurelight PHS-260 - nie działają halotrony?

Ibuprom 27 Sty 2011 11:23 1558 2
  • #1 27 Sty 2011 11:23
    Ibuprom
    Poziom 25  

Witam,

mam problem z w/w "głową". Po włączeniu wszystkie silniki krokowe podejmują pracę, niemniej jednak są problemy z ustaleniem pozycji spoczynkowych osprzętu odpowiedzialnego za efekty.Sama głowa prawidłowo się obraca w obu osiach i tu pozycje końcowe są wykrywane. Daje to efekt przeskakiwania pasków na osiach silników krokowych. Urządzenie wyświetla błędy w kolejności ER04, ER06, ER07, ER05, ER09, ER08. Zasilanie czujników jest, gdy magnes jest przy nich na wyjściach sygnałowych czujników jest 0V, gdy magnes odjedzie napięcie jest nieustalone (tzn miernik nie jest w stanie ustalić jego wartości, wygląda jakby procesor badał stan tych czujników impulsowo. Póki co nie mam oscyloskopu i nie mam jak tego sprawdzić.

Może ktoś ma doświadczenie z tym sprzętem, lub choć wyjaśni co oznaczają w/w błędy.

0 2
  • #2 02 Lut 2011 10:54
    Ibuprom
    Poziom 25  

Błędy er4, er6, er7 wyeliminowane. Uszkodzone 2 z 4 sterowników silników krokowych (l293). Zostały er05 i er08.
    Te błędy występują kiedy nie są wykrywane pozycje spoczynkowe koła z filtrami wyświetlanych wzorów oraz z lupą (nie wiem jak to nazwać inaczej, na ramieniu jest szkło powiększające nad przesłoną zamykającą strumień światła. Wygląda jakby były uszkodzone czujniki halotronowe, ale zwieranie wypr. sygnałowych na "ostro" nie powoduje zatrzymywania się mechanizmów.

0
  • #3 03 Lut 2011 16:08
    Ibuprom
    Poziom 25  

Ok, problem opanowany. Zamykam.

0