Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Windows XP] Przywracanie systemu w trybie awaryjnym

Ogiii 27 Jan 2011 12:12 11830 8
 • #1
  Ogiii
  Level 2  
  Witam , mam problem ponieważ chcę przywrócić system. Mogę wejśc na komputer tylko w trybie awaryjnym. Gdy mam już przywrócić wyskakuje mi błąd że mam Wyłączone przywracanie systemu na wszystkich dyskach , gdy chcę to odznaczyć ( start -> panel -> system -> przywracanie systemu) wyskakuje mi błąd że nie mogę i muszę wejśc w trybie normalnym , ale ja nie mogę wejść w tym trybie . !! Co mam zrobić żeby odznaczyć "Wyłączone przywracanie systemu na wszystkich dyskach " w trybie awaryjnm ? Proszę o pomoc
  Pzdrawiam
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • #2
  Matuzalem
  Level 43  
  Może najpierw ustalmy co chcesz przywrócić jeżeli przyjąć założenie, że system komunikuje stan faktyczny (czyli brak aktywnego przywracania, a co za tym idzie i punktów, do których można się cofnąć)?
 • #4
  Ogiii
  Level 2  
  Pobrałem plik do zmiany wyglądu z xp na windowsa 7 wypatchowałem go i pisało żeby zrestartować komputer , zrestartowałem i kiedy mam okno logowania do profilu mam tylko myszke i cały czarny ekran i po 10 sec. kom się restartuje !
 • #5
  linuks
  IT specialist
  Masz kopie systemu ?.Laptop czy blaszak?
 • #7
  linuks
  IT specialist
  Spróbuj przywrócić pliki konfiguracyjne.
  Usuń pliki z katalogu
  c:\windows\system32\config\
  I skopiuj do tego katalogu pliki z katalogu
  c:\windows\repair\
  Pozdrawiam
  Kopie systemu na zewnętrznym nośniku zawsze się powinno mieć.Chroni przed tego rodzaju niespodziankami.
 • #8
  dt1
  Admin of Computers group
  Możesz też uruchomić Windowsa w trybie awaryjnym i z panelu sterowania (dodaj/usuń programy) bądź z menu start, z grupy tego programu, wybierz deinstalację tego badziewia. Opcjonalnie można się pomodlić, żeby instalator zrobił wcześniej kopie zapasowe zmienianych plików.

  Przy okazji: dobra nauczka, żeby nie instalować śmieci modyfikujących kluczowe pliki systemowe.
 • #9
  Matuzalem
  Level 43  
  Jeśli już to kopiowanie rejestru ma się odbyć, to może jednak na zasadzie tu: http://support.microsoft.com/kb/307545/pl opisanej?
  Gdyby operacja się powiodła (system odzyska sprawność), to może być i tak konieczne doinstalowanie niektórych składników programowych i sprzętowych (jeżeli kopie w repair są nieaktualne).
  Mam jednak wrażenie, że "nakładka" - instalacja naprawcza nie byłaby od rzeczy (rejestr to jedno, a zastąpione pliki to drugie).
  Jednak nim za jedną czy drugą z tych opcji się weźmiesz sprawdź najpierw co poradzi - w trybie awaryjnym uruchomione - sfc /scannow (płyta instalacyjna w napędzie przy tej operacji winna sie znaleźć).