Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak połączyć kino, tv i dekoder?

dimmock 27 Sty 2011 12:46 3276 1
  • #1 27 Sty 2011 12:46
    dimmock
    Poziom 9  

Witam. Jak prawidłowo połączyć kino domowe Panasonic SC-MT1, dekoder multimedia, tv samsung LE40C650?
    Złącza w kinie to: AV scart, VCR IN/AUX, TV IN, S VIDEO OUT, VIDEO OUT.
    Złącza w tv: AV IN (VIDEO, AUDIO), EXT (1 RGB, 2 AV), HDMI, COMPONENT IN (AUDIO, Pr,Pb,Y), PC/DVI AUDIO IN, USB
    Złącza w dekoderze: USB, HDMI, YPbPr, AUDIO, SPDIF, TV scart.
    Na razie spiąłem tv z dekoderem kablem HDMI, ale nie wiem jak podłaczyc dvd do tv aby dzwięk z tv wychodził na głośniki dvd? proszę o pomoc.

0 1
  • Sklep HeluKabel
  • #2 17 Kwi 2011 00:06
    bhtom
    Poziom 36  

Witam,
    Miałem u siebie podobny problem. Potrzebujesz taki kabel, który z jednej strony ma EURO (Scart), a z drugiej 6 "czinczy". Do tego potrzebujesz jeszcze przelotkę Euro na 3 "czincze" (tylko przelotka musi być jako AV in - czyli wejście sygnału do tv). Wtyk Euro z przewodu podłączasz do kina domowego, a przelotkę do gniazda euro w tv. Do tej przelotki podłączasz trzy "czincze" (żółty,biały i czerwony) oznaczone na przewodzie jako AV-out. Ten kanał będzie odpowiadał za przesyłanie obrazu i dźwięku z DVD do tv. Pozostały Ci jeszcze trzy "czincze" z 6-ciu. Żółtego (video) nie podłączasz nigdzie, natomiast te od dźwięku (biały i czerwony) podłączasz do Audio out w tv też do "czinczy". Ten kanał będzie przesyłał dźwięk z tv do kina domowego.
    Życzę miłego podłączania,
    Pozdrawiam.

0