Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak ABS'u koło pp 560km/h Renault Laguna 1.9 Dci 2003

27 Sty 2011 12:50 2567 5
  • Poziom 2  
    Mam problem z ABS'em w Renault Laguna 1.9 Dci 2003 a dokładnie świeci mi kontrolka oraz nie działa ABS komputer pokazuje 556 km/h na kole prawym przednim jednak po zmianie czujników z prawego na lewy i odwrotnie dalej usterka jest na prawym kole przez co wnosze że to nie wina czujnika , więc mam pytanie co może być tego winą że prawe kolo czy to podczas jazdy, hamowania czy postoju ciagle pokazuje stałą prędkość 556km/h
  • Poziom 12  
    Witam
    Mam taki sam problem,w tym samym modelu Laguny, co w pierwszym poście. Po raz pierwszy nie doszukałem się na Elektrodzie wskazówki... Wskazania prędkości prawego koła 565km/h. Czujnik podmieniałem, instalacja sprawna a sterownik ma wszystko czego potrzebuje. Jeśli ktoś wie o co z tym biega proszę o pomoc.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 35  
    Domyslam sie ze jest to czujnik halla. Bez wypinania wtyczek, skasuj błedy i podłacz oscyloskop. Na jednym z pinów masz mieć napięcie 12v, a na drugim sygnal około 2V. Masa jest brana ze śrubki. Skoro zamieniłes czujniki miejscami i wiązke masz dobrą, to pozostaje sterownik.
  • Poziom 12  
    Dziękuję za podpowiedź. Czujnik jest halotronowy,typowo dla francuzów mocowany na wcisk przed pierścień magnetyczny łożyska więc masy nie łapie. Sprawdzę napięcie na przewodach, niestety brak oscyloskopu więc spróbuje multimetrem.
    Pzdrawiam.
  • Poziom 12  
    Witam ponownie.
    Przyczyną błędnych wskazań prędkości koła była instalacja prawego koła podłączona odwrotnie. Po zamianie pinów, które mechanik pomylił wszystko wróciło do normy.
    Pozdrawiam.