Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta graficzna z 2 wentylatorkami

27 Sty 2011 14:05 972 11
  • Poziom 8  
    Witam, kupiłem GeForce'a GT430 z chłodzeniem firmy GIGABYTE (2 wentylatorki).
    Po włączeniu kompa kręci się tylko 1. Podczas normalnej pracy(internet) temp na karcie nie przekracza 35st. Pomyślałem wiec żeby zagrzać trochę kartę. Odpaliłem CODA MW2 i po 20 min gry karta zagrzała się do 55st, lecz 2gi wentylatorek dalej się nie kręcił. Karta jest nowa. Czy powinienem się przejmować tym 2gim wentylatorkiem? Jak sprawdzić, czy on w ogóle działa?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    55st to jest jak najbardziej prawidłowa temperatura dla karty graficznej.
  • Poziom 8  
    Odpaliłem CODA Black OPS i miała 66 st, pomimo tego 2gi wentylatorek się nie kręcił. Jakies porady?
    Według producenta maksymalna dopuszczalna temperatura dla tego układu, to 98°C. Czy nadal uważasz, że należy przejmować się temparaturą o 32°C niższą?
  • Poziom 37  
    Karte oddac do sewrisu gwarancyjnego, lub jak sie czujesz na silach i masz odpowiednie narzedzia, zdemontowac chlodzenie z karty, odkrecic plastikowa oslonke z chlodzenia i sprawdzic, czy niekręcący sie wentylatorek jest podlaczony do przejsciowki.
    Jak zrobisz to ostroznie, to nie masz sie co martwic o utrate gwarancji.
    No chyba, ze masz znajomosci w sklepie, gdzie kupiles karte i na miejscu spec sprawdzi :yes:
  • Poziom 8  
    szaleniec napisał:
    Według producenta maksymalna dopuszczalna temperatura dla tego układu, to 98°C. Czy nadal uważasz, że należy przejmować się temparaturą o 32°C niższą?

Nie przejmuję się temp. lecz tym, że tylko pół radiatora jest obecnie chłodzone...
  • Poziom 18  
    Zmostkuj sobie obydwa wentylatorki i po kłopocie
  • Poziom 8  
    A ta karta ma szanse normalnie funkcjonować Z 1 działającym wentylatorkiem? Bardzo może skrócić się jej żywotność?

Dodano po 1 [minuty]:

turfa8 napisał:
    Zmostkuj sobie obydwa wentylatorki i po kłopocie

Rozwiń temat, jeżeli możesz, opisz krok po kroku jak to zmostkować
  • Użytkownik usunął konto  
    dede92 napisał:
    A ta karta ma szanse normalnie funkcjonować Z 1 działającym wentylatorkiem? Bardzo może skrócić się jej żywotność?
    Nie ma to wpływu na żywotność karty graficznej. Wpływ ma temperatura, która - z tego co pisałeś wcześniej - jest jak najbardziej prawidłowa.
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    dede92 napisał:

To jest Twoja karta ?

Jezeli tak, to jest praktycznie takie samo chlodzenie jak w przypadku gtx 460 windforce.
    Na fotce jest widoczne polaczenie wentylatorka z glowna linia zasilania obydwoch wentylatorkow.
    Jezeli te polaczenie rozpielo sie, to mozna je polaczyc bez kombinacji/pozostawiania czynnego tylko jednego wentylatorka.
    Nalezy tylko odkrecic cale chlodzenie i zdemontowac z karty (4 srubki).
    Odkrecic 4 srubeczki (malenkie, jak w zegarku) i sciagnac plastikowa owiewke z wentylatorkami i sprawdzic polaczenia.
    Przy okazji mozna wyczyscic chlodzenie i sprawdzic pojedynczo wentylatorki, przykladajac do odpowiednich przewodow odpowiedni biegun plus/minus (minus czarny, + czerwony).
    Kazdy z wentylatorkow musi pracowac osobno jak i w parze - gdy podlaczyc 5 volt do glownej wtyczki ukladu.

• Poziom 8  
    Tak leven, identyczna.

Rozpiąłem i podpiąłem na nowo główny kabelek zasilający i chyba uzyskałem efekt--> przy starcie obydwa wentylatorki się kręcą, po chwili jednak ten 2gi się zatrzymuję. Widocznie ten 2gi wentylatorek nie pracuje, gdy nie jest to konieczne. Dziękuję za porady i wskazówki :)