Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aktywny SUB - uzupełnienie basu

27 Sty 2011 16:01 1728 4
  • Poziom 11  
    Witam

Mam taką małą zagwozdkę. Szukałem w dziale CA, ale nie znalazłem żadnych wyników. Stąd ten temat.
    Proszę o opinie bardziej zorientowanych w temacie CA maniaków :)
    Otóż zestaw jaki mam zabudowany w aucie, zadowala mnie w 93%
    Gra czysto i "ładnie" tak jak lubię. Brakuje jedynie odrobiny "głębi basu"
    Muzykę produkuje mi Alpine iDA X-001 wraz z Clarionami SRS 1725 (wiem, stary sprzęt, ale bardzo lubię brzmienie tego zestawu)
    Chciałbym dodać do tego trochę basu, ale nie chciałbym ładować skrzyni do bagażnika, z różnych względów. Zauważyłem jednak, że można kupić małe suby aktywne. Malutkie tak, że można je nawet upchać pod siedzenie.
    I tu pytanie do speców w temacie, czy taki sub daje bas "normalnie"?
    Nie wymagam jakichś super kopów w klatę. Po prostu więcej niż daje samo "radio"
    Myślałem o 3 takich wynalazkach:
    Alpine SWE-1000
    Pioneer TS-WX210A
    Helix DB 8A
    Powiedzcie proszę, coś o tych głośnikach. Czy warto pakować się w coś takiego?
    Dodam, że grałoby to w Skodzie Fabii.
    Z góry dziękuję za jakieś porady i informacje o tym sprzęcie.

Update:
    A może jednak zaufać starszym rozwiązaniom, i brać BLAUPUNKT EMb-800A ?
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Miałem jedynie do czynienia z takim "wytworem" właśnie firmy BLAUPUNKT, zwie się to THb 200A. Takiego czegoś jeszcze nigdy wcześniej nie słyszałem, tragiczna tragedia tragedii !!! Grało to jak głośnik w puszcze po konserwie, a nawet powiedziałbym że gorzej. Dostałem to cudo przy zakupie samochodu i trochę protestowałem z ciekawości. Przy tych konstrukcjach nie ma mowy o "głębi basu" to jest tak prawdę mówiąc fizycznie niemożliwe w takich konstrukcjach. Co do BLAUPUNKT EMb-800A to taka konstrukcja powinna być w sam raz na uzupełnienie basu, miałem coś takiego (firma nieznana) z membraną pasywną i do słuchania a nie czucia muzyki sprawowało się bardzo dobrze. Osobiście nie kupowałbym blaupunkta ;)
  • Poziom 11  
    Dziękuję za opinię :)
    Tak właśnie mi się zdawało, że to niekoniecznie musi grać. Dźwięki wydawać owszem, musi, ale ....
    Dziś byłem w sklepie CA, odsłuchałem to maleństwo i ....... kupiłem :)
    Mam nadzieję, że mi posłuży jakiś czas.

BTW, dlaczego nie kupowałbyś Blaupunkta? Z tego co udało mi się znaleźć na kliku stronach, w tym niemieckich, to pudełko zbiera raczej pozytywne opinie.

PS:
    Dziwi mnie jednak jedna rzecz: Dlaczego tak porządne skądinąd firmy, jak Pioneer, u-Dimension, Helix, Alpine, produkują te wynalazki, i reklamują jako znakomity sprzęt?
    Po co to robią?
    Wiem, pytanie pewnie retoryczne, ale niektóre takie wynalazki kosztują sporo ponad 1000 PLN, i za taki szajs? Dziwne to postępowanie z ich strony.
    Nie ogarniam tego.
  • Poziom 21  
    Z Blaupunktem miałem do czynienia już 2 razy i się zawiodłem, dlatego mam uraz do tej firmy, ale jak piszesz że ten sub jest ok to może coś im się udało jednak dobrze zrobić :P

A jeśli chodzi o te cuda pod siedzenie to jest to pewien obszar rynku na którym można zarobić wiec czemu nie zarabiać ;) Pewnie cudo za 1000 zł zagra lepiej od tego THb 200A (kupiony został w sklepie za 400zł). Wystarczy że za tą dodatkową kasę dadzą dobry wzmacniacz, który wychyli membranę, ale znowu mała obudowa zamknięta powoduje powstawanie dużego podciśnienia (przez co bas jest twardy). Jak już pisałem fizyki nie pokonasz ;)
  • Poziom 11  
    Rozumiem. Tak właśnie mi się wydawało, choć jestem laikiem w tej kwestii. W końcu z niczego coś ciężko ukręcić.
    Odnośnie Blaupunkta, to dawno, dawno temu miałem 2 radia, no i głośniki. Byłem z nich zadowolony. Ale to były jeszcze czasy "kaseciaków" :)
    Wiele lat nie kupowałem nic tej firmy.