Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak odkręcić bęben na bieliznę starej wirówki.

robertms1 27 Jan 2011 16:54 4046 8
    robertms1
    Level 12  
    Witam
    Bęben starej wirówki do bielizny czeskiej produkcji kręci się w lewo (patrząc z góry na bęben).
    W dnie bębna centralnie widać plastikową śrubę. Jestem prawie pewien, że można odkręcając ją oddzielić bęben od silnika.
    Nie jestem pewien czy odkręcać śrubę w lewo czy w prawo.
    Proszę o podpowiedź.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    stanislaw1954
    Level 43  
    Jeśli tak jest na pewno, to można poluzować tą śrubę o np. 1/4 obrotu w prawo. A jak nie pójdzie to w lewo.
    movzx
    Level 39  
    Tak na logikę, skoro bęben kręci się w lewo to śruba względem osi silnika dociskana jest w prawo - więc normalny gwint odkręcający się w lewo. Chyba że mi się pomyliło już ;)
    arti2711
    Level 11  
    Stawiam 100-we na to że odkręca się w lewo
    robertms1
    Level 12  
    Zgadza się. Odkręcił się w lewo.
    Dzięki za wyjaśnienie teraz będę już wiedział jak się odkręca nakrętki w ruchomych częściach.
    robertms1
    Level 12  
    Witam
    Naprawiam wirówkę. Nie mogę pojąć po co ta linka w czarnym wężyku zamocowana z jednej strony przy silniku a z drugiej strony zaczepiona o płaskowniczek który uruchamia wyłącznik. Linka jest zamocowana prze ze mnie bo stara się urwała. Zastanawiam się czy z linką nie była mocowana jakaś dodatkowa sprężynka bo jedną przy płaskowniku już zamocowałem i pokrywa uruchamia wyłącznik.
    Proszę o pomoc znających temat.
    Jak odkręcić bęben na bieliznę starej wirówki.

Moderated By skryn:

Tematy scaliłem.

• Helpful post
    Zbych034
    Level 38  
    Wygląda na pozostałości po hamulcu. Szybko zatrzymywał wirówkę po wyłączeniu aby ktoś sobie krzywdy nie zrobił.
    robertms1
    Level 12  
    Właśnie obejrzałem polską wirówkę i doszedłem do takiego samego wniosku.
    Dzięki.
    ja-kenaj
    Level 26  
    Napewno jest to linka hamulca po wyłączeniu zasilania silnik samoczynnie hamuje.