Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Almera n15 1.4+LPG] Szarpie, przerywa, gaśnie na luzie.

credens 27 Sty 2011 16:55 4012 3
  • #1 27 Sty 2011 16:55
    credens
    Poziom 8  

Cześć Pany!

Mam następujący problem.

Odpalam autko. Zapala normalnie. Oczywiście odpalam z benzyny. Podjeżdżam kilka kilometrów, silnik się delikatnie zagrzeje - przełączam na gaz, jedzie normalnie, jednak, po kilku następnych kilometrach, gdy silnik osiągnie pewną temperaturę, podejrzewam że bliską temperaturze normalnej pracy, gdyż wskaźnik jest po środku, zaczyna szarpać, przerywać, gdy wcisnę sprzęgło gaśnie, bądź ma bardzo niskie obroty (ok. 300). Przełączam na benzynę jeszcze gorzej. Chmara dymu za plecami (tylko podczas przerywania, podejrzewam, że to przez niespaloną benzynę). Poprzerywa trochę, podusi się. Po 2-3 minutach wszystko wraca do normy. Mogę jechać i 100 km dalej, incydent się nie powtórzy. Wszystko ma miejsce w początkowej fazie jazdy. Zauważyłem, jeszcze, że jak rozgrzeję silnik na benzynie do pewnego poziomu i jak przełączę na gaz to temperatura na wskaźniku spada i jest to dla mnie informacja, że za chwilę nastąpią opisane wyżej przeze mnie objawy. Dwa razy się zdarzyło, że samochód podczas jazdy nagle stanął i koniec jazdy. Po ciężkich próbach odpalenia, nie trzymał obrotów na luzie, jak jechałem to trochę sobie poszarpał. Po 2-3 minutach wszystko wróciło do normy. Wymieniłem kopułkę, palec, przewody. Tylko świece zostały. Na razie nie mam dostępu do narzędzi więc póki będę opierał się na waszych uwagach, co oprócz świec może być przyczyna takiego zachowania.

0 3
  • Fibaro
  • #2 27 Sty 2011 22:13
    misiekts
    Poziom 17  

czujnik temperatury cieczy lub wizka od niego.

0
  • Fibaro
  • #3 28 Sty 2011 16:53
    credens
    Poziom 8  

Ale szarpie i gaśnie również na LPG. Czy ten czujnik ma również wpływ na jazdę na gazie? Instalacja 2 gen.

0
  • Fibaro
  • #4 01 Lut 2012 00:22
    cebul305
    Poziom 1  

Zobaczkopułke rozdzielajaca zapłon oraz palec .
    Przydało by ie zobaczyc Kąt wyprzedzenia zapłonu .

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo