Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

program, schemat LD i FBD

KosmOsW 27 Jan 2011 17:04 1709 0
 • #1
  KosmOsW
  Level 1  
  Witam nie wiem czy w dobrym dziale pisze ale mam taką prośbę czy może ktoś pomoc mi w wykonaniu zadania i napisać mi program schemat LD i FBD do tego zadania:

  Mieszalnik służy do utworzenia mieszanki dwuskładnikowej odczynników chemicznych A1 i A2. Obydwa składniki jednocześnie są wlewane do mieszalnika z rurociągów. Dopływem składników do mieszalnika sterują dwa elektrozawory: Y1 (steruje dopływem składnika A1) i Y2 (steruje dopływem składnika A2). Zbiornik mieszalnika jest opróżniany za pomocą elektrozaworu spustowego Y3.
  Poziom mieszanki w zbiorniku mieszalnika jest mierzony dwoma czujnikami poziomu. Czujnik S2 mierzy minimalny poziom mieszanki w zbiorniku (obecność mieszanki w zbiorniku), a czujnik S1 mierzy maksymalny poziom mieszanki w zbiorniku. Mieszadło mieszalnika jest napędzane trójfazowym silnikiem indukcyjnym M1 załączanym stycznikiem K1.
  Mieszalnik jest załączany wyłącznikiem W1 i sterowany sterownikiem PLC zainstalowanymi w szafie sterowniczej.
  Sterownik PLC będzie realizował program, po załączeniu przełącznika P1 zainstalowanego
  w szafie sterowniczej.
  Opis cyklu pracy układu sterującego:
  Po przełączeniu przełącznika P1 w pozycję ZAŁ układ sterujący rozpoczyna cykl roboczy, realizując następujące czynności:
  - sprawdza, czy zbiornik mieszalnika jest pusty (czujnik S2) - jeżeli tak, to jednocześnie otwiera obydwa elektrozawory (Y1 i Y2) sterujące dopływem czynników,
  - obydwa zawory pozostają otwarte do momentu napełnienia zbiornika mieszalnika (czujnik S1),
  - po napełnieniu zbiornika mieszalnika (aktywny czujnik S1) na 15 sekund rozpoczyna się ruch mieszadła (załączany jest silnik M1),
  - po upływie 15 sekund silnik zostaje wyłączony i uruchomione zostaje opróżnianie zbiornika (otwarty elektrozawór Y3),
  - po opróżnieniu zbiornika (czujnik S2), cykl powtarza się do czasu, aż przełącznik P1 zostanie przełączony w pozycję WYŁ.


  stykowy już posiadam ale niestety nie umiem jeszcze pracować w logo i nie mam inaczej jak tego zrobić komputerowo wiec mam nadzieje ze będziecie tak mili i pomożecie mi w pracy. Dziękuje jak co za miłe chęci.