Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Immobiliser w Renault Megane 1,4 - Dziwne zachowanie immo

golden79 27 Sty 2011 17:57 5379 6
  • #1 27 Sty 2011 17:57
    golden79
    Poziom 2  

Witam.
    Na wstępie przepraszam jeśli ten temat został już poruszany na forum a z tego co znalazłem to zapewne był i to nie raz. Niestety nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.
    Mój problem jednak wydaje się być wyjątkowym.
    Posiadam Renault Megane 1,4 rocznik 1996 z LPG.
    Co jakiś czas mam problem z uruchomieniem auta (ostatni dziś rano) a mianowicie nie mogę uruchomić auta. Samochód zachowuje się tak jakby immobiliser nie chciał się rozbroić i odcina dopływ prądu do pompy paliwowej oraz innych urządzeń sterujących. Po odblokowaniu alarmu i otwarciu drzwi wkładam kluczyk do stacyjki i próbuję uruchomić auto. Auto nie odpala. Próba z zapasowym kluczykiem też się nie powiodła. Próbowałem odpalić je na LPG i bez problemu mi się to udało tylko że silnik pracuje na bardzo wysokich obrotach (takich że nie da się za bardzo jechać). Próbowałem zamykania i ponownego otwierania drzwi z pilota i nic to nie pomogło. Najdziwniejsze jest to że jak wracam z pracy po kilku godzinach to auto odpala bez problemu. Sytuacja o której piszę na pewno nie jest spowodowana jakąś złą pogodą i temperaturą ponieważ problem ten wystąpił w różnych warunkach atmosferycznych.
    Jeśli to pomoże to dodam jeszcze że alarm oraz centralny zamek otwieram z pilota (w kluczyku jest tylko jakaś mała elektroniczna kostka).
    Wyczytałem też że można uruchomić auto w trybie awaryjnym za pomocą kodu PIN.
    Niestety nie posiadam takiego kodu.
    Dziś do pracy pojechałem autobusem i spóźniłem się blisko dwie godziny.
    Po pracy samochód odpalił bez problemu ale co będzie jutro?
    Z góry dziękuję bardzo za pomoc.
    Pozdrawiam.
    Tomasz

• #2 27 Sty 2011 18:10
    Przemo9826
    VIP Zasłużony dla elektroda

Mruga/świeci czerwona kontrolka na wskaźnikach?

• #3 27 Sty 2011 18:39
    golden79
    Poziom 2  

Przemo9826 - Przed odpaleniem mruga. Po odpaleniu na LPG mruga z dużą częstotliwością. (bardzo szybko)

• #4 27 Sty 2011 19:15
    tomasz0703
    Poziom 25  

Na gazie zapala bo w twoim aucie blokuje pompkę i wtryski a nie blokuje iskry .Masz problem z immo to standard w renówkach .xxxxxxxxxxxxx

Moderowany przez Błażej:

To forum usługowo - handlowe? Nie wiesz, co to PW? Nie działa u ciebie? Ja mu znajdę speca 5 km od miejsca zamieszkania.

• #5 27 Sty 2011 22:33
    bodzio012
    Poziom 31  

Spróbuj w wklepać ręcznie kod pin przed odpaleniem jeśli szybko miga lampka zobaczysz czy jest poprawa i ewentualnie zakodować jeszcze raz kluczyk

• #6 27 Sty 2011 22:40
    Przemo9826
    VIP Zasłużony dla elektroda

bodzio012 napisał:
    Spróbuj w wklepać ręcznie kod pin przed odpaleniem jeśli szybko miga lampka zobaczysz czy jest poprawa i ewentualnie zakodować jeszcze raz kluczyk

Bodzio umie czytać?

Kolega napisał że pinu nie posiada.

• #7 27 Sty 2011 22:44
    bodzio012
    Poziom 31  

Sorry nie doczytałem, ale to nie problem

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME