Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podgrzewacz przepływowy Dafi 4,5 kW

Naiki 27 Jan 2011 18:32 26061 15
IGE-XAO
    Naiki
    Level 9  
    Witam mam o to taki problem kupiłem ten podgrzewacz Dafi 4,5 kW po podłączeniu podgrzewacz grzeje wodę dość słabo i w całym domu przygasa światło, wiec czy jest jakiś sposób czy coś co można zrobić aby podgrzewacz działał prawidłowo?
    z góry dzięki za pomoc.
  • IGE-XAO
    stanislaw1954
    Level 43  
    Zasilić go oddzielnym obwodem, o przekoju przewodów min.2,5mm2Cu.
    Ale cudów nie ma się co spodziewać . Tak ręce umyć, ewentualnie"złapać" litr do garnka.
  • IGE-XAO
    ja-kenaj
    Level 26  
    Najpierw należy upewnić się jaki jest stan instalacji elektrycznej w budynku a nastepnie kupować podgrzewacz przepływowy. A może to jeszcze aluminium?!
    valdimazur
    Level 16  
    Załóż perlator na baterie wodną , lub wyczyść stary bo może zakamieniony jest.
    stanislaw1954
    Level 43  
    Perlator nie pomoże, nawet najnowszy, jak instalacja nie może "uciągnąć" grzałki.
    Naiki
    Level 9  
    A więc instalacja w mieszkaniu była wymieniana jakieś 6 lat temu i kable są dość grube miedziane, bezpieczników nie wywala ani nic tylko na pewno nie daje 100% mocy i to światło troche przygasa.
    Rozmyśle nad tym jak podłączyć go pod osobny obwód.
    stanislaw1954
    Level 43  
    Niestety, światło "musi " przygasać, przy tak dużym poborze prądu ,zwłaszcza, jeśli na tej samej linii, będzie więcej odbiorników. A temp. ciepłej wody można spróbować regulacją przepływu( wolniej-cieplejsza, szybciej -chłodniejsza).
    valdimazur
    Level 16  
    No właśnie temp. ciepłej wody można regulować przepływem (czyli załóż perlator ) zmniejsza on ciśnienie wody , miesza ją z powietrzem i sprawia jednocześnie wrazenie ze wody leci więcej ( tak jak słuchawka prysznicowa ) . To najtańsze i najprostsze rozwiązanie niż przerabianie elektryki w domu. Spróbuj wcześniej ustawić najmniejsze ciśnienie przy którym podgrzewacz sie załącza i sprawdź wtedy temperaturę wody .
    Może stanislaw 1945 mi wytłumaczy po co do Kospela dodają fabrycznie perlatory ????

Dodano po 9 [minuty]:

b]Naiki[/b] - czy ten podgrzewacz był z baterią i wylewką , czy tylko sam podgrzewacz i podłączony do zwykłej baterii ??
    Naiki
    Level 9  
    Podgrzewacz był z baterią i perlator jest od nowości założony, jeśli chodzi o ciśnienie to przy lekkim odkręceniu ciepłej wody i po załączeniu się podgrzewacza woda jest wystarczająco ciepła ale chciałem żeby działał w pełni dlatego ten temat. Co do przerabiania elektryki to od samych bezpieczników do podgrzewacza jest około 2m,a i tak kuchnia będzie remontowana więc jak nie bedzie lepszych pomysłów to sie zrobi
    valdimazur
    Level 16  
    Pozostaje wymiana z 4,5kW na 5,5 kW. Ogólnie z przepływowych podgrzewaczy dużo nie da sie wycisnąć zwłaszcza 1 fazowych no i z Dafika tym bardziej :D ( dobrze grzeją przy małym ciśnieniu ) . Możesz wymienić sama grzałkę na mocniejszą 5,5 kW ale za to kable muszą być odpowiednio grube i bezpiecznik 25 A. wymiana grzałki jest prosta i ta większa pasuje bez problemu do tego 4,5 kW , stracisz jedynie gwarancje bo naruszysz plombę, możesz dać podgrzewacz do lokalnego serwisu to Ci wymienią grzałkę pewnie i nie stracisz gwarancji .
  • Helpful post
    stanislaw1954
    Level 43  
    Witam .Ponieważ zostałem " wywołany do tablicy",to odpowiem na kilka wątpliwości.Chociaż ja mam też pewne wątpliwości.
    # Naiki--2 m od bezpieczników to naprawdę blisko.Ale myślę,że instalacja w ogóle, w mieszkaniu, może być doprowadzona, zbyt cienkim przewodem, stąd to przygasanie żarówek. Ale i moc podgrzewacza,to więcej niż 2 pralki automatyczne!!!
    #valdimazur-- w jakim celu są dołączane perlatory , to mi się wydaje że wiem.
    Odwrócę pytanie.Czy perlator "zmniejsza ciśnienie wody" ? Mam wrażenie , a może i pewność,że perlator "przyhamowuje" przepływ wody (zmniejsza). A to nie to samo.
    Jak ustawić "najniższe ciśnienie przy którym podgrzewacz się załączy?
    Może tu chodzi o "przepływ ",bo ciśnienie(wody) to jest w instalacji i można je zmienić na kilka sposobów jeśli jest za duże:
    1 montując reduktor.
    2 regulując tzw.wyłącznik ciśnieniowy(w domu jednorodzinnym)
    3dzwoniąc do "wodociągów">obniżcie mi ciśnienie wody ,bo mam za duże [żartuję]
    Mam od dobrych kilku lat DAFI 5,ale używam go wyłącznie w WC do umycia rąk.Nie namawiam do wymiany grzałki,bo to niewiele zmieni.A w ogóle to odradzam instalowanie takich urządzeń.Jeśli potrzebuję więcej ciepłej wody,to korzystam z innych ogrzewaczy.
    Myślę,ze wiele wytłumaczyłem .Jeśli są jeszcze jakieś to postaram się uzupełnić.
    Pozdrawiam. :D
    szeryf51
    Level 2  
    Witam
    Chciałbym przy temacie "Podgrzewacz przepływowy Dafi 4,5 kW" zapytać jak uruchomić taki podgrzewacz ale bez oryginalnej baterii plastikowej ale "pod umywalką
    stosując tradycyjne krany? W podgrzewaczu który posiadam ciśnienie wody włącza grzałkę tzn gdy jest ciśnie w obwodzie. A chciałbym aby włączał się gdy ciśnienie spada
    Naiki
    Level 9  
    Hej wiem że są 2 rodzaje tych podgrzewaczy jeden który montuje się właśnie pod umywalka i drugi który podłącza się do bateri, tego drugiego raczej nie podłączysz tak pod umywalką.
    stanislaw1954
    Level 43  
    Witam.
    Żeby podpiąć podgrzewacz przepływowy pod umywalką ( ale ten wymagający specjalnej baterii) trzeba go wpiąć do zimnej wody (końcówką oznaczoną na niebiesko)a drugą końcówkę (oznaczoną na czerwono)wpiąć do rury ciepłej wody. Ale dla pewności poszukałbym instrukcji od producenta ,czy wszystkie wykonania Dafi mogą w ten sposób pracować.
    Zbigniew Rusek
    Level 37  
    Jeśli światło "przygasa", to znaczy, że instalacja elektryczna jest już przeciążona (występują spadki napięcia). W końcu jeśli jest on zasilany prądem jednofazowym, to jego moc oznacza natężenie około 20A (gniazdka 1-fazowe sąna prąd do 16A, może jest połączony bezpośrednio). Takie coś musi być zasilane z osobnego obwodu (duża moc). To, że słabo podgrzewa, wynika z mocy. 4,5kW do ogrzewania bieżącej wody to jest mało (co innego podgrzewacz pojemnościowy, gdzie wystarczy 1,5 kW a nawet mniej - jeśli jest mały). Dla porównania, podgrzewacz przepływowy gazowy (piec łazienkowy) to ok. 20kW mocy grzewczej. A propos, to u jednego dentysty też jest taki podgrzewacz (nie wiem, jaką ma moc) i gdy ten pan doktor myje ręce, to światło wyraźnie przygasa.
    wnoto
    Level 34  
    Określ za pomocą wodomierza przepływ wody w jednostce czasu. Prónaj to z tabelami przy ogrzewaczu.
    Z pustego to i Salomon ...

jeśli chcesz więcej wody (strrumień) na krótko to zainstaluj podgrzewacz pojemnościowy.