Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Bosch GSR 18V-50 ProfessionalBosch GSR 18V-50 Professional
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką kupić wiertarko-wkrętarkę

27 Sty 2011 19:56 25187 16
  • Poziom 9  
    Chcę sprzęt do użytku domowego nie za drogi lecz w miare dobrej jakości.
    Myślę o kupnie wkrętarki Skil 2006AB

http://www.ceneo.pl/2141818s
    Co o tym sprzęcie sądzicie?

Z góry dziękuje za opinie.
  • Bosch GSR 18V-50 ProfessionalBosch GSR 18V-50 Professional
  • Poziom 43  
    Skil należy do Boscha i od Boscha dostajesz na niego gwarancję. A płacisz mniej jak za Boscha. Czyli do domu to jest dobry wybór.
  • Bosch GSR 18V-50 ProfessionalBosch GSR 18V-50 Professional
  • Użytkownik obserwowany
    Tylko akumulatorki mają kiepskie bardzo.
    Bardziej skłaniał bym się ku Hitachi...
  • Poziom 23  
    Kolego, nie kupuj tego szajsu .... masę takich wywaliłem na śmieci. Baterie szybko się wyczerpują, a mechanizm jest bardzo kiepski.

Ja używam Hitachi i Makita.
    Do domu znacznie lepszy jest Bosch, Black Decker.

Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Makita, Hitachi, Bosch to sprzęt kosztujący w granicach 400-600 złotych a to nie mało jak na sporadyczne domowe użytkowanie. Do domu Einhell, Skil, B&D wystarczy.
  • Użytkownik obserwowany
    No jak ktoś chce po roku wyrzucić, to proszę sobie kupić coś taniego...
    Aku po roku - nawet nieużywane nadają się tylko na śmietnik.
    Moje Hitachi leżało nieużywane ponad pół roku a aku się nie rozładowało.
    Drugie pracuje prawie codziennie i po 2 latach padły aku - po rozebraniu okazało się że padło w każdym tylko po jednym ogniwie - po wymianie na nowe z innego pakietu działa dalej.
    A nowe aku kosztują w sklepie jakieś 140zł - jak na 2 lata pracy na budowie to niewiele.
  • Poziom 14  
    Pytanie dla znawców.
    Jaka znacząca różnica pomiędzy aku Skil Bosch zielony i niebieski- jeden własciciel?
    Szuka do prac domowych i lekkich w warsztacie-12V.
  • Użytkownik obserwowany
    Profesjonalny i dla majsterkowiczów - jakość, wytrzymałość i przede wszystkim cena.
    Poszukaj na necie, jest sporo o tym dla majsterkowiczów - jaki to badziew. Sam też muszę to potwierdzić - mam PSR-14,4
  • Poziom 14  
    Mam już model niebieski zamiar kupić.
    Bosch GSR 12-2 z 2 aku -338 zł.
    Czytałem że dla celów domowych ma być dobra-czy taka też kolegów opinia?
  • Poziom 12  
    A ja polecam WAK 14 Celmy.
    Pracuje u mnie prawie codziennie(stacja demontażu pojazdów)
    2 aku w komplecie, bardzo solidna ,a cena? No koło 3 stówek trzeba dać widziałem na all. z przesyłką tyle wołają
  • Poziom 14  
    Tylko czy Celma jakościowo jest porównywalna do Bosch niebieski GSR 12 ?
    Bo cena zbliżona.
  • Użytkownik obserwowany
    Celma nawet może być lepsza, zależy na jaki model trafisz, tzn. gdzie złożyli tego Boscha...
  • Poziom 15  
    Cześć. GSR12-2 w tej kwocie jest OK. Będziesz miał na nią 3 lata gwarancji. Co do Celmy nie wiem jak teraz ale w początkowych okresach były kłopoty z bateriami - szybko padały.
  • Poziom 9  
    Polecam bardzo Makitę BHP451.
    Jest to wiertarko-wkrętarka z dwoma akumulatorami Li-ION 18V po 3Ah każdy + oczywiście ładowarka do tego, a całość zamknięta w dość sporej walizce.

Max. moment obrotowy 80,00 Nm
    Zdolność wiercenia w betonie 16,00 mm
    Zdolność wiercenia w drewnie 65,00 mm
    Zdolność wiercenia w stali 13,00 mm

Co prawda do najtańszych to ona nie należy, ale za to:
    Ma niesamowitą moc i ma wbudowany udar.

Mam w domu jeszcze dwie wiertarki zasilane z sieci (Hitachi SDS+ i niebieski Bosch zwykły udar mechaniczny).
    Obydwie mocne, ale od kiedy mam tą w/w Makitę, to bardzo, bardzo rzadko korzystam z sieciówek. Po prostu tak mocna jest ta Makita.
    Mocna i do tego niezawodna.
    Mam ją od samego początku jak tylko wyszedł ten model. Tzn. w Europie jeszcze nie było tego narzędzia. Brat przysłał mi ją z USA.
    Dokupiłem tylko do niej transformator 220V-120V na Allegro (notabene znakomitej jakości 2.5KW mocy na wyjściu !!) za śmieszne 50zł.
    Wkrętarka kilka latek już ma i w tym czasie ani trochę nie była oszczędzana, czyli klika remontów, 2 budowy i na bieżąco używana w domu do praktycznie wszystkiego.

Ma tylko jedną (moim zdaniem) wadę, a mianowicie jest dość ciężka (około 2 KG), ale to jedyna wada (jeśli można to tak nazwać)

Z pełną odpowiedzialnością polecam ten model.
    Można spokojnie używać do wszystkiego, nawet jako zamiennik sieciówki.
  • Poziom 18  
    Ja z czystym sumieniem polecam skli 6222. Uzytkuję ją od roku i jest super.
  • Poziom 9  
    Ja to raczej zainwestowałbym w Celmę, bo jest nie do zdarcia. Ja już dawno temu przestawiłem się wyłącznie na Celmy i jestem bardzo szczęśliwy. Nie chodzi o to, że jestem jakimś przesadnym patriotą czy coś... te narzędzia są naprawdę dobre, a w dodatku tańsze niż te produkowane w chinach.
  • Poziom 1  
    Mam/miałem Celme WAK14 (od2008r) i akumulatory (100PLN) padły po trzech/czterech latach po drodze spaliłem silnik (90PLN) a teraz padła ładowarka (100PLN) i ugotowała/spaliła mi akumulator ładując go prądem 6.3A przy napięciu 22V. Do dziś bym ją polecał bo super sprzęt w tych pieniądzach mimo, że made in china, jednak teraz zacząłem się jej po prostu bać używać. Dodam, że u mnie nie miała lekko i nie widać po niej tych sześciu lat, luzy znikome, wiertło nie bije.
    Teraz bym musiał kupić aku. i ładowarkę suma 200PLN - więc szukam czegoś innego.

Wcześniej miałem black&decker i tak po dwu latach akumulator był całkiem padnięty luzy potężne a wiertło biło od samego początku a był droższy od Celmy.