Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piszczy pasek od alternatora - Toyota Yaris D4D 1,4

27 Sty 2011 21:17 8668 4
  • Poziom 2  
    Witam,
    od jakiegoś czasu mam problem z piszczącym paskiem od alternatora. Pasek piszczy zawsze przy obrotach rzędu 600/min. Jeśli lekko przygazuję i obroty utrzymam na poziomie 1000/min pasek od razu przestaje piszczeć. Przypuszczam co to może być, ale chciałbym się upewnić. Zaznaczam, że wszystkie paski były wymienione 3 miesiące temu na nowe. W momencie jak powyłączam wszystko podczas odpalania światła, dmuchawę, radio itp. to piszczenie jest duże słabsze. Miesiąc temu wymieniałem 3 świece żarowe, które były przepalone. Po dwóch tygodniach od wymiany świec zaczęło się piszczenie paska. W między czasie miałem też problem z wytrącaniem się kwasu na "-" w akumulatorze. Czyżby mógł być to główny winowajca piszczącego paska? Przypuszczam, że akumulator który używam ma już 7 lat.
    Prosiłbym o pomoc
  • Poziom 39  
    Co to jest wytrącanie się kwasu na akumulatorze? Ale generalnie to masz słaby lub bardzo słaby akumulator. Albo niedoładowany z racji wadliwego działania instalacji, albo na wykończeniu eksploatacyjnym. Czyli pomiary napięć na wybranych fragmentach instalacji elektrycznej, ewentualnie pomiar prądu pobieranego z alternatora oraz w miarę możliwości ocena stanu akumulatora.
    Dopiro później doczytałem, że akumulator moze mieć 7 lat co jest możliwe. Czyli po uruchomieniu silnika jest prawie rozładowany, charakteryzuje go napiecie w okolicy 10 V i jest pazerny na prąd. Nie dziwię się jeśli wówczas pobiera z alternatora 50 A. Do tego dodaj bieżące zapotrzebowanie instalacji w wysokości 20 A, które nie moze być pokryte z akumulatora i masz odopiedź, że alteranator na skraju wydajności.
  • Poziom 9  
    Wymień pasek na krótszy lub naciagnij go myślę ,że pomogłem
  • Poziom 37  
    bartolini12345678912 napisał:
    Wymień pasek na krótszy lub naciagnij go myślę ,że pomogłem

I myślisz , że wymiana paska wystarczy do usunięcia usterki ? Jak cieknie olej z silnika i ubywa z niego to też tylko dolewasz oleju ?
    Podstaw inny akumulator i sprawdź , pewnie dokonał żywota . Piszczenie może być spowodowane dużym poborem prądu .
  • Poziom 2  
    Nie pozostaje mi nic innego jak wymienić akumulator na nowy... Bartolini pasek był już 2 krotnie naciągany i to nic nie dało. Dziękuję wszystkim za pomoc. Pozdro