Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

punto 2 multi jet brak mocy

27 Sty 2011 21:43 1251 1
  • Poziom 1  
    Brak mocy zaczął się z chwilą wymiany czujnika powietrza. Gdy zapalam silnik zaskakuje 3 sekundy po chodzi , podusi się i gaśnie, i tak jeszcze 3 razy, aż zaskoczy. Po takim odpaleniu na początku niema mocy dopiero po 5-10 min jazdy zaskakuje i jest już normalnie. Zazwyczaj nie ma opcji wrzucić wyżej niż 3 bo nie ma szans rozpędzić się do zmiany na wyższy bieg ( potrzebuje ok. minuty aby rozpędzić się do 60 przy wciśniętym gazie prawie do dechy). Zauważyłem, że jak samochód niema mocy a popuszczam gaz to on przyśpiesza i raz nawet mu „przeszło”. Dodam że ostatnio wymieniałem przednie żarówki bo spaliły się w odstępie ok. tygodnia, świeci mi się abs a komputer nic nie pokazuje poza brakiem odpowiedzi od czegoś tam. Czujniki abs są sprawne przynajmniej nic na kompie nie wykazało. Nie wiem czy cos z elektroniką jest nie tak czy może coś się zatyka. Wcześniej taka sytuacja miała miejsce zawsze jak samochód stał dłużej nie odpalany (z rana albo po pracy) teraz już w trakcie jazdy czasami mi sie to objawi. Najdziwniejsze jest to że nie zawsze tak jest ostatni tydzień jeździłem i było OK. bez żadnych akcji ale wcześniejszy to dramat każde odpalenie.
    Na następny dzień już wogule nie odpalił kręci, ale nie zaskakuje. Na cholu zawiozłem do mechanika i czekam. Ma ktoś jakiś pomysł co to może być?
  • Poziom 27  
    Jaki czujnik powietrza wymieniłeś?? Jeśli temperatury zasysanego powietrza, to oznacza, że wymieniłeś przepływomierz, bo tam się znajduje ten czujnik, a jeśli przepływkę wymieniłeś i założyłeś jakaś tanią podróbkę, to niestety będziesz miał takie objawy.