Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

składak RTG aparat Chirana kołpak TUR lampa o mocy 95 kV

Jacoll213 27 Jan 2011 22:23 6744 23
Tespol
 • #1
  Jacoll213
  Level 8  
  Witam zakupiłem ten model do pracowni wet.
  Mam pytanie do ludzi znających ten aparat czy na czas transportu trzeba zdemontować lampę?
  Szukam technika serwisu radiologi który zmontuje ten aparat i uruchomi za rozsądne pieniądze.
  Lokalizacja Rypin Kujawsko -Pomorskie
  kontakt na e-mail
  jackt21(malpa)wp.pl
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • Tespol
 • #2
  fortronik
  Admin of Medical Equipment
  Tur to 801 czy 700. Jeden i drugi zabytek, ludzi zajmujących się tymi modelami jet już niewiele z dokumentacją też może być problem przynajmniej w wersji elektronicznej. Lampę należy zdemontować i transportować w pozycji pionowej, anoda w dół. Tylko czy ten aparat przeżyje transport mogą być problemy z późniejszym uruchomieniem. Na instalację tura to na pewno kilka dni będzie potrzebnych, o ile będzie chciał po transporcie ruszyć. Do gabinetu weterynaryjnego raczej proponowałbym jakiś przewoźny aparat, lepiej zda egzamin i praktycznie brak kosztów instalacji, które można dołożyć na zakup nowszego aparatu.

  Ale jeśli już Kolega uprze się przy tym aparacie to postaram się wspomóc skanami dokumentacji, a przynajmniej tym co posiadam.
 • #3
  rafał
  Level 22  
  Co do TUR'a to mam kontakt do ludzi zajmujących się takimi urządzeniami. W sumie to znam nawet dwie takie firmy z jedną z nich współpracuję i w przyszłym tygodniu będą u mnie przenosić goniometr więc jeśli chcesz mogę zapytać i przekazać namiar. Druga z firm obsługujących starsze urządzenia nie jest mi znana( w sensie osobistym) jednak wykonuje usługi dla jednego z aparatów pod moim nadzorem więc w razie czego mogę służyć pomocą w kontakcie. Ale skłaniałbym się do rad kolegi lepiej zainwestować w coś nowocześniejszego może się okazać taniej.
 • #4
  bobo 44

  Level 17  
  Jezeli ten aparat został mądrze zdemontowany to nie powinno być problemów z montażem choć w przypadku TUR-a 800 jest troche roboty.pozdrawiam
 • #5
  Jacoll213
  Level 8  
  Jest to składak aparat Chirana a kołpak ma od Tura.
  Aparat jest ma małe gabaryty,robi całkiem przyzwoite zdjęcia.
  Nadal szukam osoby która by go zmontowała i uruchomiła za rozsądną kasę.
  Aparat zostanie zdemontowany przez serwisanta który się nim opiekował przez 12 lat,także na pewno będzie wszystko dobrze zabezpieczone lampa odłączona.
 • Tespol
 • #6
  jag61
  Radiation protection specialist
  Chirana z kołpakiem i lampą od TUR-a - ciekawe.. na dodatek "małogabarytowy"
  TUR-y serii 800 i 700 były stacjonarne... i duże ... (tak samo jak i EDR-y)
  AA - i jeszcze jedno - otwarcie weterynaryjnej rentgenowskiej pracowni rtg wymaga zezwolenia od PAA (Państwowej Agencji Atomistyki) - zobacz TEN temat.
 • #7
  Jacoll213
  Level 8  
  Tak- wiem że wymaga zezwolenia,i nad tym będę pracował jak aparat rozbiorę i przetransportuję do siebie.
  Kupiłem aparat który działał legalnie w lecznicy wet.
  Rozmaiłem z gościem który go złożył i mówił że podstawą była Chianara którą używano w karetkach? a kołpak jest z Tura ale nie 700 czy 800 tylko jakieś wcześniejszy model.
  Generalnie aparat robił b.dobre zdjęcia w tej lecznicy w bardzo dużych ilościach ,podobno był bez problemowy w użytkowaniu.
  Byłem widziałem i nie mam powodów żeby w to wątpić.
  Wymienili go na cyfrówkę za grubą kasę i strasznie na tę cyfrówkę narzekają bo w przeciągu pól roku kilka razy odmówiła posłuszeństwo,co podobno składakowi się nie zdarzało.
  Zaryzykowałem i zainwestowałem i mam nadzieję że się nie zawiodę,choć aparat nie jest młody i fabryczny, myślę że znajdę kogoś łebskiego do rozruchu.
  Co do gabarytów-wg moich pomiarów wszystko ze stołem pływającym ,generatorem ,ramię,kołpak ,przystawka do wykonywania zdjęć promieniem poziomym ,wywoływarka, i paroma innymi dodatkami przewiozę Busem?!-a więc gabaryty małe?


  Ponawiam swą prośbę-szukam technika serwisu RTG który uruchomi mi rzeczony aparat za rozsądną kasę ,wiem że nie jest to sprzęt fabryczny i technologicznie przestarzały ale mam nadzieję że są łebscy ludzie i nie sprawi im to większego kłopotu.
 • #8
  bobo 44

  Level 17  
  Jeżeli możesz to pokaż zdjęcia co to jest to wtedy możemy mówić o montażu jeżeli mato być chirana tzn podstawa tej firmy to mogą to być tylko X18 lub durolux chyba tak to sie pisze niedaj boże jakiś stomatologiczny stomax z stołem z 18
 • #9
  fortronik
  Admin of Medical Equipment
  bobo 44 wrote:
  Jeżeli możesz to pokaż zdjęcia co to jest to wtedy możemy mówić o montażu jeżeli mato być chirana tzn podstawa tej firmy to mogą to być tylko X18 lub durolux chyba tak to sie pisze niedaj boże jakiś stomatologiczny stomax z stołem z 18


  Obawiam się że to może być jakiś mały obrazek z przeróbką, lub zębówka. Aparatu stacjonarnego nie pamiętam. X 12, X14, X18 to produkty rodzimego FARUM Warszawa. X12 i X14 były niewielkich gabarytów, ale co do X18 to polemizowałbym, chyba, że mowa o samej sterowni(konsoli).
 • #10
  Jacoll213
  Level 8  
  Mowa o sterowni,widziałem różne formaty zdjęć z tego aparatu od dużych po małe,i na pewno nie jest to zębów-ka,razem z aparatem w komplecie zakupiłem 4 gabaryty kaset.
  W poniedziałek wrzucę fotki sprzętu,nadal poszukuję serwisanta do zmontowania i uruchomienia aparatu!
 • #11
  fernandosucre
  Moderator of Medical equipment
  Porozmawiaj z gościem który to demontował może się podejmie montażu nie wiem jak koledzy podchodzą do tematu ale jest taka niepisana zasada jak nie demontujesz sprzętu to nie zabierasz się za jego montaż gdyż jak to się brzydko mówi można nieźle wdepnąć. A jak już podejmujesz takie ryzyko to na pewno za rozsądne pieniądze dla montującego.
 • #12
  Jacoll213
  Level 8  
  Napisz na priva co to są rozsądne pieniądze. jackt21(malpa)wp.pl
  Wynegocjowałem aparat z rozebraniem w cenie,jak nikogo nie znajdę to pewnie podejmę negocjację z gościem który rozbierał.Na razie jego stawka za montaż mnie przeraża,ale jak nie będzie wyjścia.
  Panowie nie ma obaw demontaż wg.1 opcji miał być po mojej stronie jak zaczął dzwonić po serwisach mówiono mi o kilku dniach które będzie trzeba poświęcić na demontaż!?
  Gość który serwisował aparat wszedł i po uwaga- 1h !!!!!! przygotował aparat do transportu
  Wydaje mi się że ze złożeniem będzie podobnie może nie będzie to 1h a jeden dzień
  ale bez przesady jak ktoś zna się na swojej robocie na pewno w nic nie wdepnie.
  Proszę o konkretne oferty na montaż,zdjęcia sprzętu będę w poniedziałek wieczorem.
 • #13
  fortronik
  Admin of Medical Equipment
  Demontaż aparatu do ponownego montażu w 1h. Raczej mało prawdopodobne. Nawet demontaż do złomowania minimum dzień trwa i na pewno więcej niż jedna osoba przy tym pracuje. Inna możliwość to że Kolega pomylił modele aparatu rtg.
 • #14
  Jacoll213
  Level 8  
  Kurczę nie dysponuje na chwilę obecną fotkami.
  Aparat wygląda następująco,nie znam fachowych nazw więc napiszę po laicku centralka od sterowania nie zadurza transformator stojący razem z ramieniem waga jakieś 60 kg ramię wys około 1,2m które porusz się góra dół i wsuwa się i wysuwa też bardzo lekka i fajna konstrukcja jak na stary model na ramieniu zamontowana jest kopuła od tura do kopuły idą chyba dwa dość grube przewody.Stół jest osobną konstrukcją waga jakieś 60 kg 2,2dł,no i osobno przystawka do zdjęć pionowych od i cały aparat.
  Ale poczekajmy może jak udokumentuję wszystko fotkami,może wtedy prędzej ktoś zdecyduje się na zmontowanie i uruchomienie rzeczonego aparatu.
  Powtarzam jest to składak więc proszę nie sugerować się topornym TUREM 800.
  Naprawdę rozebrał go gość z pomocnikiem w godzinę,sam byłem zaskoczony mówiono mi o kilku dniach co też mnie dziwiło gdyż widziałem cały aparat wcześniej i myślę że w kilka dni to zdemontował by go na czynniki pierwsze i pewnie jeszcze zostało by czasu na wypicie skrzynki piwa.
 • #15
  bobo 44

  Level 17  
  Jestem w stanie ci to zamontować o kasie nie powiem dopóki nie zobaczę co to jest ale z opisu coś mi śmierdzi że jest to 18 z statywem płucnym lub mniejsza 14 bardziej prawdopodobna były zestawy z kołpakiem TUR do tego stół i stojak/18 mieli w zestawach kolumny jak i stoły chiranowskie/
 • #16
  Jacoll213
  Level 8  
  Ok,w poniedziałek wieczorkiem wstawię foty.
 • #17
  Jacoll213
  Level 8  
  składak RTG aparat Chirana kołpak TUR lampa o mocy 95 kV
  składak RTG aparat Chirana kołpak TUR lampa o mocy 95 kV
  składak RTG aparat Chirana kołpak TUR lampa o mocy 95 kV
  składak RTG aparat Chirana kołpak TUR lampa o mocy 95 kV
  [/img]https://obrazki.elektroda.pl/3889305900_1296559196.jpg[/img]
 • #18
  bobo 44

  Level 17  
  No to kupił pan zestaw stół z starej chirany kolumna z X14 modyfikowana ramieniem zX18 wszystko na podwoziu z 14 generator jak i stolik rozdzielczy z małego obrazka Seriometa kołpak chyba TUR centrator polski nie wiem czy takie cudo można użytkować.pozdrawiam
 • #19
  Jacoll213
  Level 8  
  Użytkować można i nawet było użytkowane w dużej klinice dla zwierząt ,autorytety weterynaryjnej radiologi opisywały z tego cuda zdjęcia przez 12 lata także nie ma obaw.
  Sam przed zakupem przeprowadziłem testy i zdjęcia są zaskakująco dobre.
  Problem w zmontowaniu sprzętu w mojej pracowni.
 • #20
  WaWrzOL
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Nie przesadzajcie Panowie.. widać co najmniej jeden nowy kabel wysokiego:) Co do autora tematu. Zakup używanego przewoźnego aparatu byłby lepszym wyborem. Tak "wynalazkowatego" kołapka nie widziałem. Czy to lampa z anodą stałą? Bo nie widzę, przewodu wirowania. Nastawy raczej też wskazują na anodę stałą chociaż może to uroda generatora? Tak z ciekawości zapytam się jeszcze o rodzaj folii jakich używają z tym zestawem? Chętnie przyjrzałbym się schematowi generatora w celach edukacyjnych:) Aparat może działa, ale takiemu dziadkowi raczej podróże nie służą.. No chyba, że w "ostatnią" drogę.
 • #21
  bobo 44

  Level 17  
  Kołpak jest z lampą z anodą wirującą widać kabel od wirowania kołpak jest niemiecki od TUR-a takie też były wykorzystywane w X14 lampy były dobrej jakości co do schematu generatora jak znajde to zeskanuje i podeśle.pozdrawiam
 • #22
  fortronik
  Admin of Medical Equipment
  Nie byłbym taki pewny czy przy tym składaku z modernizacjami pomoże schemat generatora. Tak jak wcześniej napisałem, nikt tego z marszu nie uruchomi w jeden dzień poza osoba, która to poskładała do kupy, lub serwisowała przez dłuższy czas. Ja już wyraziłem swoje zdanie wcześniej na temat tego typu aparatów, oraz inni Koledzy. Koszty transportu i uruchomienia mogą dość duże niewiele mniejsze od ceny w dobrym stanie aparatu przewoźnego HF (około 10000PLN). Nie wliczając w to napraw, które to po przeprowadzce na pewno będą niezbędne, a z częściami też może być już krucho.
 • #23
  bobo 44

  Level 17  
  Proszę o podanie czy stolik ma być w sterowni czy w pracowni czy ewentualnie jakieś przejście kanałowe miedzy sterownią i pracownią jest, montaż jest możliwy czy jest odpowiednie przyłącze sieciowe co do ceny to proszę podać jaka wchodzi w grę choć przraża mnie ten dojazd
 • #24
  jurrmed
  Level 1  
  Witam. Jeżeli do pokazanego stolika sterującego jest schemat ideowo-montażowy to jestem w stanie Panu uruchomić powyższy zestaw zgodnie z wymaganiami-DTR producenta Chirana.Mam pytanie czy w zestawie jest : oryginalne przyłącze sieciowe,czy w pomieszczeniu gdzie będzie zamontowany aparat jest zasilanie 3 x400 v/AC oraz czy przy poszczególnych elementach aparatu demontujący pozostawił przewody połączeniowe. Z Poważaniem J.S.