Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Elektrolux Z1172 Mondo - czy można prać filtry?

28 Jan 2011 01:08 2750 4
 • Level 14  
  Właśnie poprzez źle włożony o dziwo worek, kurze gromadziły się koło niego. Instrukcja ostrzega, wtedy dać do serwisu. Zdjąłem pokrywę i specjalnie nie było nic na wirniku i komorze silnika. W końcu 10 min zbierania kotów koło worka niewiele mogło zdziałać. Dzięki Elektrodzie, post o Z1161 miałem rysunek rozłożeniowy co pomogło w montażu.
  Mam pytanie, czy te mikrofiltry na ssaniu i wydechu można przeprać czy koniecznie zmieniać (dlaczego zmieniać?) W końcu nie muszę mieć filtracji 99%. Nie są to Hepa, te podobno się pierze i wymienia jak sflaczeją zupełnie po 2 latach.
  Dodatkowo obejrzałem worek, ma dwa szwy maszynowe. Po przecięciu jednego można te zgromadzone szajstwo wywalić, worek skleić byle klejem introligatorskim i założyć. Chyba nie ma przeciwwskazań? Trochę brudna robota na balkonie, ale można i obniżyć przy tym koszty użytkowania ze 3x.
  A tak przy okazji, czy ssawkę z przełącznikiem dywan/podłoga to jak nastawiać?
  Instrukcja mętna, moim zdaniem futerko wystawiać na dywan, a na podłogę chować. Kobieta mówi mi na odwrót ale ona tak zawsze kołuje z czystej radochy czy głupoty.
  Mam też starego Predoma 102, worek jeden tradycyjny. I specjalnie nie jest gorszy od Mondo. Mniejsza moc, ale porównywalny ciąg gdyż jest bez filtracji. Do ciężkiej pracy akurat. I bez wymiany worków, taniocha.
 • User removed account  
 • Level 14  
  Dzięki, postaram się nowe zakładać. Silnik nierozbieralny, chyba że roznitować a to nie dla mnie. Dokładnie o tę ssawkę chodzi. Ikona w instrukcji i na ssawce wprowadziła w błąd (sterczące ząbki szczoty - chowają je, gładka ikonka wystawia je). Przy montażu pokryw, za chiny nie mogłem wsadzić 2 przewodów silnika w szczerbinkę pokrywy. Możliwe chyba tylko przy odwrotnym ułożeniu pokryw odkurzacza. I poszły na uszczelkę, zresztą tak były.
 • Helpful post
  User removed account  
 • Level 14  
  zamykam temat - wg wymogów EL. Odpowiedź uzyskałem, dzięki.