Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie Blaupunkta New York RDM-127 z CDC-F07

adachjar 18 Paź 2004 09:51 3306 10
  • #1 18 Paź 2004 09:51
    adachjar
    Poziom 9  

Witam!
    Posiadam radio Blaupunkta New York RDM-127 i zmieniarke CDC-F07 ale bez okablowania.
    No i właśnie czy ktoś z szanownych grupowiczów miałby jakiś pomysł jak to ustrojstwo z sobą połączyć ;-)
    Z kablem do sterowania nie powinno chyba być problemu (złącze MiniISO – miniISO) oczywiście jak by był schemacik ;-) natomiast jak z sygnałem audio?
    Ze zmieniarki wychodzi światłowód a przed samym radiem powinna być jakaś przejściówka z Tonslinka na jakiś sygnał cyfrowy doprowadzony do radia 3 zwykłymi kabelkami (wyczytałem to z takiego pogladowego schematu na stronie www.blaupunkt.fr/download/cdc_f07_2.pdf
    Jak by ktoś miał jakiś pomysł jak to ze sobą połączyć będę dozgonnie wdzięczny
    Pozdrawiam Jarek

0 10
  • #2 18 Paź 2004 12:56
    djlj24
    Spec od car audio

To teraz już wiem kto mi sprzed nosa tą puszkę z Allegro sprzątnął.

0
  • #3 18 Paź 2004 14:16
    adachjar
    Poziom 9  

No tak nieraz bywa ;-)
    Ale widze ze chyba na niewiele mi sie przyda ;-)
    Zobaczymy ile powiedza w zerwisie za taki kabelek
    Pozdrawiam Jarek

0
  • #4 18 Paź 2004 15:39
    djlj24
    Spec od car audio

Znając życie 100euro a przy zamówieniu powiedzą, że jest sprzęt starszy niż 5 lat i nie sprowadzą. Ciekawy jestem tylko czy nie jest to ta F07 co krąży uszkodzona po Polsce (ostatnio 2 razy we Wrocławiu).

0
  • #5 19 Paź 2004 00:18
    gobio
    Poziom 24  

Podłączenie światłowodu do New Yorka nie jest takie skomplikowane.
    Te trzy przewody to masa , zasilanie i sygnał cyfrowy.
    Wykorzystaj schemat wejścia sygnału cyfrowego amplitunera np firmy Pioneer (może być też innego amplitunera z optycznym wejściem cyfrowym)
    Musisz mieć :
    -odbiornik sygnału optycznego np GP1FA502RZ lub inny
    -stabilizator 78L05 (do obniżenia napięcia z 12V do 5V)
    -rezystor 100 do 220ohm
    -kondesator 100 mikroF/16V

Sam mam taki patent i działa bez zastrzeżeń.

0
  • #6 19 Paź 2004 08:51
    iNTELL
    Poziom 30  

No cóż, ale i tak nie ruszy ;) Coś mi się wydaje że ta zmieniarka jest jednak ... A zresztą sam sprawdź bez tej przejściówki powinna kręcić płytą tylko nic nie będzie słychać, jak tego nie robi - złom.

0
  • #7 19 Paź 2004 11:54
    adachjar
    Poziom 9  

No tak na razie przejsciowki nie potrzebuje ( mysle ze wiem juz jak ja zrobic ;-) natomias bede wdzieczny jak ktos mi podesle rozpiske tego kabelka sterującego do zmieniarki ja doszedlem do takich wnioskow patrz załącznik ale nie chcial bym uwalic tej zmieniarki jak i swojego radia.
    Pozdrawiam Jarek

0
  • #8 19 Paź 2004 18:36
    iNTELL
    Poziom 30  

No i już po problemie ;)

0
  • #9 19 Paź 2004 19:33
    adachjar
    Poziom 9  

Witam !!! Właśnie uruchomiliśmy z kolegą iNTELLEM moją zmieniarkę ;-)
    Kurcze koleś ma wiedze i na dodatek mieszka jakieś 200 metrów ode mnie ;-) to dopiero fuks ;-) Jeszcze raz wszystkim dziękuje za udzielona pomoc oczywiście w szczególności iNTELOWI no ale my to już sobie damy rade ;-) PS rysunek mini ISO wyżej jest Ok ;-)

0
  • #10 04 Sie 2008 14:23
    igendek
    Poziom 11  

Mam taka zmieniarke w moim "nowym" aucie. Niestety bez magazynka. Chętnie dokupię jeżeli ktos posiada lub odsprzedam zmieniarke.

0
  • #11 04 Sie 2008 14:30
    djlj24
    Spec od car audio

Magazynek jest taki jak do CDC-A05.

0
  Szukaj w 5mln produktów