Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujnik poziomu wody w układzie grzewczym C.O.

an_mat 28 Sty 2011 10:02 2522 3
 • #1 28 Sty 2011 10:02
  an_mat
  Poziom 12  

  Witam.
  Mam zamiar zastosować w naczyniu wyrównawczym czujnik poziomu wody, który by wskazywał 3 poziomy wody: minimalny, połowę stanu i pełny stan.
  Jako czujnik chce zastosować przewód 4x 1.2 lub 2mm a dalej do wskaźników (3-diody Led) zasilane zasilaczem 12 V.
  Teraz moje pytanie - jaki zasilacz do tego układu zastosować mA? Kiedy prąd płynie miedzy elektrodami to widać, że na jednej z elektrod powstają malutkie bąbelki. Czy ten fakt nie zakłóci pracy całego układu C.O. tzn. czy nie będzie to negatywnie wpływać na kocioł - piec C.O. bojler czy choćby samo naczynie wyrównawcze - szybsza korozja itp.
  Dla Was, którzy macie w jednym paluszku elektronikę moje pytania wydają się wręcz dziecinne ale dal mnie zielonego w tej dziedzinie są zawiłe, więc PROSZĘ o wyrozumiałość.
  Ps.
  Może ktoś podsunie inne rozwiązanie-będę dozgonnie wdzięczny.

  0 3
 • Sklep HeluKabel
 • #2 28 Sty 2011 10:16
  Bonkot
  Poziom 39  

  an_mat napisał:
  Witam.Mam zamiar zastosować w naczyniu wyrównawczym czujnik poziomu wody który by wskazywał 3 poziomy wody :minimalny. połowę stanu i pełny stan.Jako czujnik chce zastosować przewód 4x 1.2 lub 2mm a dalej do wskaźników (3-diody Led) zasilane zasilaczem 12 V.teraz moje pytanie-jaki zasilacz do tego układu zastosować mA ???.Kiedy prąd płynie miedzy elektrodami to widać że na jednej z elektrod powstają malutkie bąbelki.Czy ten fakt nie zakłóci pracy całego układu C.O. tz.czy nie będzie to negatywnie wpływać na kocioł -piec C.O. bojler czy choćby samo naczynie wyrównawcze -szybsza korozja itp.dla Was którzy macie w jednym paluszku elektronikę moje pytania wydają się wręcz dziecinne ale dal mnie zielonego w tej dziedzinie są zawiłe , więc PROSZĘ o wyrozumiałość.
  Ps.
  Może ktoś podsunie inne rozwiązanie-będę dozgonnie wdzięczny

  Witam
  Takie przykładowe rozwiązanie masz tu
  Pozdrawiam,

  0
 • Sklep HeluKabel
 • #3 28 Sty 2011 10:27
  kkknc
  Poziom 42  
 • #4 08 Lut 2011 08:46
  piotrek234
  Poziom 10  

  Witam. Te małe bąbelki to pewnie elektroliza, przez jakiś czas to pewnie pochodzi do momentu utlenienia przewodów. Lepsze rozwiązanie byłoby na sondach z materiału kwasoodpornego i jakimkolwiek sterowniku-sygnalizatorze konduktancyjnym z wyjściem na sondy z prądem przemiennym. Proszę też zwrócić uwagę na temperaturę w zbiorniku. Pozdrawiam

  0