Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowe życie Ws432 + NE116

djdaroszmd 29 Sty 2011 23:37 24996 35
 • #31
  Poziom 39  

  Przecież prawie wszystkie produkowane w latach 80 - 90 w Polsce końcówki były robione na bazie jednego schematu. Zaczynając od PW9015, Tosca, Zodiak, WS442 , WS301 , AT9100 itp. W pełni komplementarna końcówka .
  Jedynie Radmor stosował qusi-komplementarną.

  Sentyment? 2N3055 Tesli tak ładnie szumią......  Tranzystory mocy szumią? Od kiedy?
  Kolega zna ten efekt z praktyki, czy jedynie tak sobie pisze by pisać?
  Totalna bzdura. Nawet jeśli 2N3055 wprowadzają do sygnału jakikolwiek "szum", to jego ilość jest znikomo mała w stosunku do sygnału użytecznego.
  (dj-MatyAS)

  Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
 • #32
  Poziom 17  

  Widzę że u kolegi są wstawione z tyłu za radiatorami wentylatory z lewej strony trzeba wywalić dwa wejścia chinch aby wszedł tam taki wentylator jak ma kolega.
  W selektorze jest oczywiście 5 kanałów, czy te wejścia są umieszczone w innym miejscu czy po prostu dwa są puste w selektotorze?

 • #33
  Poziom 13  

  Z selektora jest wywalony magnetofon bo i tak tego gniazda nie używałem , bo mam wpięty tylko tuner i sygnał z karty dźwiękowej komputera ,a schemat przedstawia tylko soft start i regulacje obrotów wentylatorów ,bo reszta to zasilacz symetryczny 2*4700uF i kit norda którego schemat umieścił kolega , a przedwzmacniacz to ten co był w ws432.

 • #34
  Poziom 12  

  Moim skromnym zdaniem przywróć wzmacniacz do stanu pierwotnego ponieważ w tym momencie zniszczyłeś (może nie zbyt dobrą) polską konstrukcję. Po drugie wzmacniacz po tej przeróbce nie ma wcale więcej mocy niż pierwotnie. Po trzecie pewnie gorzej brzmi niż wcześniej.

 • #35
  Poziom 34  

  Nic nie przywracaj. Dobrze zrobiłeś.
  Tani i idealny wzmacniacz na zabawę, nie będzie szkoda jak się zepsuje. Jak zapragniesz czegoś lepszego to albo zrobisz dzięki zdobytemu doświadczeniu albo kupisz gotowy.

 • #36
  Poziom 17  

  Przede wszystkim podczas budowy takich konstrukcji liczy sie doświadczenie zdobyte podczas budowy. Efekt końcowy może nie zawsze wygląda jak by wyszedł z fabryki ale początki zawsze są najgorsze później już jest z górki.