Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka Whirlpool AWE 6317/P pobiera wodę bez końca

BasiaW 28 Sty 2011 14:05 3722 3
 • #1 28 Sty 2011 14:05
  BasiaW
  Poziom 2  

  Pralka pobiera wodę bez końca, a po kilkunastu minutach zapala się kontrolka "odkręć kran". Filtry w wężu doprowadzającym wodę są oczyszczone i ciśnienie wody jest dobre. Pressostat i elektrozawory są dobre, moduł programatora też. Wężyk idący od pressostatu i plastikowy pojemniczek oczyszczone, a woda nadal jest pobierana bez przerwy. Co to może być? Co jeszcze sprawdzić? Mogło się jeszcze coś zatkać między tym plastikowym pojemniczkiem a bębnem. Jak się tam dostać? A może ktoś ma instrukcję serwisową tej pralki?
  Z góry dziękuję za rady.

  0 3
 • #2 29 Sty 2011 10:40
  armada
  Poziom 22  

  Nie zrozumiałem pytania.
  1 - Czy pralka pobiera wodę cały czas i woda się przelewa do węża spustowego.
  2 - Czy pralka jest w cyklu pobierania wody której faktycznie nie pobiera.

  jeżeli 1 to może wąż spustowy jest poniżej poziomu prania.

  1
 • #3 29 Sty 2011 15:35
  BasiaW
  Poziom 2  

  Pralka faktycznie pobiera wodę i po pewnym czasie rzeczywiście woda przelewa się do węża spustowego, ale wąż spustowy jest na takim poziomie na jakim był zanim pralka zaczęła robić te cyrki z pobieraniem wody.
  Tata zastanawia sie jeszcze czy pressostat mogl sie rozregulowac, choc jest zalakowany. Ten pressostat był sprawdzany na takiej zasadzie, ze wężyk został odłączony i jak się dmuchnęło w pressostat to zawory się zamykały i woda przestawała napływać, a jak się z powrotem podłączy wężyk to nie działa. Wygląda to tak jakby w układzie było za niskie ciśnienie w momencie, gdy woda powinna już przestać napływać.

  -1
 • #4 29 Sty 2011 20:54
  Tomek18
  Poziom 10  

  sprawdź dokładnie komore deflegmatora tam gdzie wchodzi wężyk idący od hydrostatu, jeśli jest możliwość zdemontuj komore prawdopodobnie przykręcona jest na dwie śrubki torx20 i dokładnie oczyść problem powinien się skończyć.
  Pozdrawiam

  4