Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Naprawa pralki Candy CTG 125, odpompowywanie i wirowanie

simonidez 28 Jan 2011 14:50 4259 2
 • #1
  simonidez
  Level 1  
  Witam.
  Mam do Was prośbę. Miałem problem z pralką jak w temacie. Pralka nie wirowała i nie odprowadzała wody na zakończenie programu. Przyszedł fachowiec, wymienił pompę argumentując, że ta jest zepsuta - nie "radzi" sobie z wodą zimną... Pralka po wizycie fachowca nadal nie działała. Teraz jets na warsztacie, i telefonicznie poinformowano mnie, że zepsuty jest również komutator. Ponieważ zupełnie się na tym nie znam, proszę podpowiedzcie, czy jest możliwe jednoczesne uszkodzenie tych elementów (pompy i komutatora), czy jest to tylko strzelanie na ślepo serwisu. Za pompę zapłaciłem już 160pln, za komutator życzą sobie dodatkowo 200... Ponieważ mam starą pompę, mam zamiar poprosić serwis o wymianę jej z nową, jeśli wszystko będzie grało na starej, znaczy, że wymiana pompy nie była konieczna. Nie wiem tylko czy warto się szarpać z serwisem. Dzięki, Szymon
 • #2
  elektryku5
  Level 39  
  Widać że Cię rżną, jeśli uszkodzona była pompa to jest małe prawdopodobieństwo aby uszkodził się silnik, no chyba że miałeś pecha. Co do ceny pompy, to aż się przestraszyłem.
 • #3
  grzegorz_1967
  Level 1  
  Witam!
  Objawy przedstawione ewidentnie świadczą o zapchanym filtrze, który znajduje się na dole pod listwą pralki. Należy go wyjąć i wyczyścić, ale trzeba się przygotować na dość dużą ilość wody. Uważam, że fachowiec powinien o tym wiedzieć i od tego zacząć. Mało prawdopodobne aby ta praleczka miała poważniejsze awarie.
  Pozdrawiam!