Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers ZW 20 KE 23 -po minucie wyłącza się cwu

turecki 111 28 Sty 2011 15:24 2405 5
  • #1 28 Sty 2011 15:24
    turecki 111
    Poziom 10  

Witam.
    Model jak w temacie.
    CO dzieła bez zarzutu ale kiedy odkręcę ciepłą wodę po minucie temperatura instalacji CO rośnie gwałtownie i piec się wyłącza.
    Czy to wina zaworu 3-drogowego?

0 5
  • #2 29 Sty 2011 12:50
    serwisszulborski.pl
    Specjalista - systemy grzewcze

Jeżeli zawór 3-drogowy to grzeją grzejniki w trakcjie grzania c.w. Czy zapala się alarm w trakcji podgrzewania c.w. ? Jeżeli tak, to jaka jest częstotliwość migania i jak kasujesz błąd - resetem, czy włącznikem 0-I. Czy jest ciśnienie na manometrze ? Jak rośnie temperatura w trakcje poboru c.w.?

0
  • #3 29 Sty 2011 14:21
    turecki 111
    Poziom 10  

Alarm się nie zapala.
    Temperatura CO rośnie szybko więc piec włącza i wyłącza się
    z większą częstotliwością niż dotychczas-
    , 1-2 min grzania ,przerwa1- 2 min.
    Temperatura CO ustawiona na około 60 stopni.Zawór 3-drogowy- słychać pracę silniczka (odłączałem zasilanie zaworu).
    Kiedy odkręcę ciepłą wodę w kranie ,bardzo szybko rośnie temperatura na wskaźniku i w momencie kiedy woda wkranie zaczyna być ciepła piec się wyłącza.
    Ciśnienie w trakcie obydwu cykli co i cwu się nie zmienia , jest na poziomie 2,5.
    Dodam ,że wprowadziłem się 2-lata temu i nie wiem kiedy ostatnio piec był serwisowany.Woda jest tu raczej twarda więc i kamień osadowy na pewno nie pozostaje bez wpływu.

0
  • Pomocny post
    #4 29 Sty 2011 20:30
    zybie
    Poziom 30  

Jeśli masz twardą wodę to w 99% to zakamieniony wymiennik

0
  • Pomocny post
    #5 29 Sty 2011 22:46
    serwisszulborski.pl
    Specjalista - systemy grzewcze

Kocioł do konserwacji wraz z odkamienianiem. Nagrzewnica nie jest w stanie odebrać ciepła z palnika. Brak błedów elektronicznych.

0
  • #6 30 Sty 2011 20:20
    turecki 111
    Poziom 10  

Dziękuje za podpowiedzi.
    Wezwałem serwis - ta sama diagnoza.Kamień w wymienniku, nagrzewnicy i innych elementach.
    Ze względu na wiek urządzenia (około 12 lat) chyba kupię nowy.

0