Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zapytanie o darmowy VPN. Czy jest takowy?

marek-zarzycki 28 Sty 2011 16:56 11154 8
  • #1 28 Sty 2011 16:56
    marek-zarzycki
    Poziom 27  

Witam serdecznie

Problem jest taki, że korzystając często z kafejek lub np. hotelu, nie ma się pewności co do bezpieczeństwa sieciowego. Korzystałem do tej pory z securitykiss a wcześniej z ultravpn ale niestety te serwisy przestały działać. Dokładniej to przerzucałem sobie pliki konfiguracyjne z programów które udostępniały te usługi, do mojego oryginalnego OpenVPN'a (certyfikaty i plik .ovpn) i wszystko ładnie działało.

Niestety, tak jak pisałem wyżej, serwisy te przestały działać. Były one darmowe. Przeszukując sieć nie mogę niczego znaleźć "darmowego" są jedynie płatne serwisy w cenach niekiedy astronomicznych.

Czy możecie coś polecić darmowego opartego na OpenVPN. Wiem, że serwer VPN'u można zainstalować na własnym routerze ale niestety w mojej sytuacji taka możliwość odpada.

Proszę o odpowiedź.

0 8
  • Pomocny post
    #3 28 Sty 2011 20:32
    piterus99
    Poziom 43  

Kolega narkoholik wie co to jest VPN i do czego służy ? To nie VNC.

Spróbuj macroVPN

0
  • #4 29 Sty 2011 13:39
    marek-zarzycki
    Poziom 27  

piterus99 napisał:
    Spróbuj macroVPN

Dzięki za wskazówkę, ale niestety nie działa :(
    Przerzuciłem pliki konfiguracyjne które tam podają do mojego OpenVPN'a i niestety nie łączy się. Oczywiście zarejestrowałem się również i do logowania użyłem tych danych co przy rejestracji.

Może trzeba odczekać jakiś czas, ale póki co - nie działa.

0
  • #5 10 Mar 2011 17:37
    narkoholik
    Poziom 30  

Kolega narkoholik wie :) ale nie zaskoczył na czas z odpowiedzią bo czekał na lepsze porady. (Dziękuję za nie objechanie)
    Korzysta z dyndns.org i VPN zainstalowane wraz z TV na różne sposoby i jeśli potrzeba coś wyjaśnić to pomoże jeśli mu się wyjaśni potrzeby .
    Trochę zafiksowałem na tym TV ale aplikacja warta uwagi.

0
  • #6 17 Kwi 2011 23:21
    crk81
    Poziom 10  

...odkopie temat. marek-zarzycki wypróbuj Comodo TrustConnect. Nie jest idealny (transfer, baner), ale pomimo "smrodku" wokół certyfikatów Comodo Group wydaje się wiarygodny.
    Do korespondencji, operacji finansowych wystarczy (limit 10GB na miesiąc). Przeglądane strony HTTPS nie są modyfikowane - brak banera. Po zarejestrowaniu do pobrania ze swojego profilu.

PS. Ma ktoś inną propozycję? Proszę o opinie od osób korzystających z darmowych "tuneli". Za teorię - DZIĘKI. Znalazłem takie zestawienia programów do VPN:
    http://www.techsupportalert.com/best-free-anonymous-surfing-service.htm
    http://www.avinashtech.com/pl/internet/15-best-free-vpn-for-secure-anonymous-surfing/
    http://www.netfocus.pl/raporty/bezpieczenstwo/bezplatne-aplikacje-vpn

0
  • #7 20 Wrz 2011 14:29
    Papla72
    Poziom 2  

Sprawdź to co oferuje Cryptzone a dokładnie system AppGate

AppGate

kilka funkcji w jendje tzn. VPN, kontrola dostępu, dostep z komórek itd.
    Darmowe - dla 10 jednoczesnych połączeń. Jak coś większego to niestety płatne.

0
  • #8 20 Wrz 2011 15:30
    evilman
    Poziom 15  

Kluczowe pytanie - na czym dokładnie Ci zależy? Czy na :

* anonimowym serwowaniu po internecie?
    * połączeniu się z zaufanym pośrednikiem, który będzie Cię wypuszczał do Internetu?
    * szyfrowanym połączeniu do swojej sieci komputerowej (czy to w pracy, czy w domu)?

Zależnie od odpowiedzi na powyższe można zastosować różne darmowe rozwiązania.

0
  • #9 20 Wrz 2011 16:47
    marek-zarzycki
    Poziom 27  

evilman napisał:
    Kluczowe pytanie - na czym dokładnie Ci zależy? Czy na :

* anonimowym serwowaniu po internecie?
    * połączeniu się z zaufanym pośrednikiem, który będzie Cię wypuszczał do Internetu?
    * szyfrowanym połączeniu do swojej sieci komputerowej (czy to w pracy, czy w domu)?

Zależnie od odpowiedzi na powyższe można zastosować różne darmowe rozwiązania.

Ja już znalazłem takiego VPN'a a w zasadzie dwie takie usługi z których jestem zadowolony. Może to zabrzmi niemiło, ale nie będę ich tutaj podawał publicznie bo znalezienie ich zajęło mi dużo czasu i trochę pracy poszukiwania, testowania itd. A piszę to tylko dlatego aby ktoś kto będzie również chciał takie coś znaleźć wiedział, że nie trzeba płacić aby mieć przyzwoitego VPN'a. Ale niestety trzeb sobie poszukać a znaleźć nie jest łatwo. Oczywiście jeszcze zleży kto do czego potrzebuje. Moje wymagania były takie, że ma to obsłużyć program OpenVPN, ma to być darmowe, przynajmniej 10GB transferu miesięcznie, bezproblemowe połączenie, brak limitów n HTTPS, ma działać GG i Skype.

A mnie było i jest to potrzebne gdy potrzebuję zaszyfrować transmisję pomiędzy moim komputerem a serwerem stron www czy w ogóle jakimkolwiek innym. Nie chodzi o żadne anonimowości itd. Po prostu o zwyczjne bezpieczeństwo połączeni. Chociaż w tym przypadku coraz częściej się przekonuję, że GSM jest tutaj niezłym rozwiązaniem jeżeli się korzysta z hoteli i innych mniej zaufanych punktów gdzie istnieje możliwość sniffingu.

-3