Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

indesit-pralka GP.WITP 102,blokada bębna przy praniu

ewcia7311 28 Sty 2011 21:04 4572 3
 • #1 28 Sty 2011 21:04
  ewcia7311
  Poziom 2  

  Witam

  Czy ktoś może Mi pomóc z problemem wyciągnięciem prania.Chodzi o to,że w czasie prania otworzył się bęben i klapa z bębna znajduje się na dole i zablokowała cały bęben,który wcale się nie rusza i nie idzie wyciągnąć prania.Pralka otwierana jest od góry.

  Jeżeli ktoś wie co zrobić z tym problemem to z góry dziękuję i proszę o odpowiedz.

  0 3
 • #2 29 Sty 2011 01:51
  peter falk
  Specjalista AGD

  Najprościej i najlepiej, w takiej sytuacji, dostać się od spodu do bębna. A dostać się można w dwojaki sposób: albo spróbować "wydrzeć" grzałkę ze zbiornika, o którą to zapewne zaczepił się bęben (w tym przypadku, na wszelki wypadek, trzeba zaopatrzyć się w nową grzałkę), albo zdjąć gumowy króciec łaczący zbiornik z filtrem pompy. Potem latarka w jedną rączkę i jakiś lepszy patyk w drugą - ostrożnie podważamy klapki, a druga osoba próbuje od góry poruszyć bębnem.
  Jest jeszcze trzeci sposób jeśli mało prania w pralce - długi, sztywny drut z haczykiem, zdjęcie progu od góry z bębna jak się da, zaczepienie haczyka o klapkę, pociągnięcie do siebie i próba obrócenia bębna.

  0
 • #3 29 Paź 2011 19:39
  dariakuchar
  Poziom 2  

  Witam
  Mam taki sam problem. Nie mogę obrócić bębna, ponieważ się otworzył. Otwarcie oczywiście na dole.. Pralka w ''częściach pierwszych'' a mimo to wszelkie próby obrotu i podważenia spełzły na niczym... Może jeszcze jakieś pomysły...

  0
 • #4 30 Paź 2011 12:36
  dariakuchar
  Poziom 2  

  Sukces.
  Po rozebraniu pralki odwróciliśmy bęben do góry nogami i wcisneliśmy klapę zamykającą, sam się obrócił. No i skladanie części godzinkę i po sprawie. Pralka pierze, więc wszystko ok. Powodzenia pozostałym urzytkownikom indesit:)

  0