Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ALEXOR DSC bezprzewodowy system alarmowy awaria komunikacji

dawidziarz 28 Jan 2011 21:35 2631 5
Optex
    dawidziarz
    Level 9  
    Witam!
    Od jakiegoś czasu na manipulatorze pojawia mi się usterka o nazwie "komunikacja" z którą nie mogę sobie poradzić. Dodam że mam podłączoną linię telefoniczną pod centralę, zaprogramowaną w programie 350 jako - powiadomienie osobiste. W programach 320-322 dla wszystkich linii mam zaznaczone 01.
    Może by mi to nie przeszkadzało, ale bywa (nie zawsze) że czasami nie mogę uzbroić systemu. BARDZO PROSZĘ O POMOC!
    Dziękuję i pozdrawiam.
  • Optex
    Robkowy
    Level 13  
    dawidziarz wrote:
    Witam!
    Od jakiegoś czasu na manipulatorze pojawia mi się usterka o nazwie "komunikacja"

Od jakiego czasu?

Czy przypadkiem nie po alarmie, po którym centrala nie otrzymała potwierdzenia?
  • Optex
    dawidziarz
    Level 9  
    Musiałem to sprawdzić i rzeczywiście. Tylko co teraz mam zrobić? Czy da się potwierdzić komórką tak jak jest napisane klawiszami 1,2,4,5,7,8,0 ?

Dodano po 2 [minuty]:

Czy po prostu w sekcji 350 zaznaczyć jako nieużywane? Ale tu się pojawia pytanie czy będzie wtedy dzwonić?
  • Helpful post
    Robkowy
    Level 13  
    dawidziarz wrote:
    Czy da się potwierdzić komórką tak jak jest napisane klawiszami 1,2,4,5,7,8,0 ?

Dodano po 2 [minuty]:

Czy po prostu w sekcji 350 zaznaczyć jako nieużywane? Ale tu się pojawia pytanie czy będzie wtedy dzwonić?

Z tego co próbowałem to nie potwierdzisz alarmu z komórki.

Musisz zaznaczyć komunikację typu "PAGER".

W programie 350 wybierz 05.
    W programach od 320 do 323 zaznacz sobie linie z które cię poinformują o alarmie.

Jeszcze tam gdzie wpisujesz nr to na jego końcu musi być EE.
    rafal_rx
    Level 25  
    dawidziarz wrote:
    Czy po prostu w sekcji 350 zaznaczyć jako nieużywane

A da się? :D
    06 działa od zawsze.
    pawel.sieczka.eurocom
    Level 13  
    Witam,
    Jeśli dialer dodzwania się na komórkę, to znaczy, że w 301 nr telefonu jest wpisany prawidłowo. Trzeba tylko sprawdzić, czy przypadkiem kolejne nry nie są wpisane: 302 i 303 (żeby wykasować trzeba wpisać FFFFF do końca).
    W 350 powinno być 06 - powiadomienie osobiste, które nie wymaga potwierdzenia.
    Czasem zdarza się, że parametry linii telefonicznej trochę odbiegają od normy i dialer podczas testów stwierdza usterkę. Spróbuj wyłączyć testowanie linii - wyłącz opcję 7 w 015.
    Pozdrawiam