Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
IT SerwisIT Serwis
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router TP-LINK WR1043ND - odblokowanie portów

28 Sty 2011 21:49 10209 17
  • Poziom 9  
    Witam,

Skonfigurowałam dziś router TP-LINK WR1043ND (a właściwie to sam się skonfigurował) i wszystko wydaje się działać normalnie poza P2P. Sprawdziłam porty, z których korzysta µtorrent i rzeczywiście są zablokowane. Problem w tym, że nie wiem, jak je odblokować w panelu administracyjnym. Wchodzę w Forwarding - Virtual Servers, wpisuję port, adres IP (192.168.1.1), ale to nie pomaga. Bardzo proszę o pomoc.
  • IT SerwisIT Serwis
  • Poziom 9  
    Tak zrobiłam (wpisałam 192.168.1.101), ale nie ma efektów. Port wciąż zablokowany.
  • IT SerwisIT Serwis
  • Moderator - Sieci, Internet
    jakie w takim razie masz IP po stronie WAN - publiczne czy prywatne ?
  • Poziom 9  
    Jak mogę to sprawdzić?
    Mój provider to DIALOG (PPPoE).
    Prawdopodobnie na stronie ze statusem routera
  • Poziom 9  
    Ciężko jest mi stwierdzić, gdyż jestem kompletnym laikiem i nie wiem nawet, gdzie tego szukać, ale wydaje mi się, że prywatne i stoję za NAT-em.
    Wejdź w "panel administracyjny" routera - to jak rozumiem wiesz jak zrobić, skoro przekierowywałaś porty. Pierwsza strona, która się otworzy po zalogowaniu, będzie to najprawdopodobniej status routera. Podaj adres IP, który jest wymieniony w sekcji "WAN"
  • Poziom 9  
    MAC Address: 74-EA-3A-AB-EC-1B
    IP Address: 78.8.119.238 PPPoE(Connect on Demand)
    Subnet Mask: 255.255.255.255
    Default Gateway: 78.8.119.238
    DNS Server: 217.30.129.149 , 217.30.137.200
    Online Time: 0 day(s) 05:21:44
    OK, to masz adres publiczny. Pokaż teraz screena lub przepisz jak ustawiłaś w "virtual servers".
    Na pewno masz jakiegoś firewalla na komputerze. Czy w nim są te porty odblokowane ?
    Czy MAC adres komputera jest dopisany do jako przydział statyczny w DHCP ?
  • Poziom 9  
    Router TP-LINK WR1043ND - odblokowanie portów
    Mam jedynie windowsowego firewalla, µtorrent jest dodany do wyjątków i po wyłączeniu go sytuacja się nie zmienia.
    Tak, komputer jest na liście klientów DHCP.
    Camaer napisał:
    Tak, komputer jest na liście klientów DHCP.

A jaki adres teraz ma komputer ?
  • Poziom 9  
    Adres IP 192.168.1.101 przyporządkowałam na stałe MAC mojego komputera w konfiguracji routera.
    Spróbuj w takim razie co będzie jak wyłączysz firewalla na routerze. Spróbuj też co będzie, jak uruchomisz DMZ i podasz tam IP swojego kompa. Włącz na chwilę zdalne zarządzanie na routerze, sprawdź tej na stronie, czy port do zdalnego zarządzania (80 lub 8080, zależy jaki będzie podany) "przechodzi" w teście. Na tej stronie możesz również sprawdzić port z utorrenta (ale tylko port tcp)
  • Poziom 9  
    Firewall na routerze wyłączony - bez zmian. Port 80 nie przechodził.
  • Pomocny post
    Moderator - Sieci, Internet
    Nie wiem, czy będzie to akurat port 80. Patrząc na emulator Twojego routera - może być nieaktualny - to jak wejdziesz w ustawienia zdalnego zarządzania routerem (Security-Remote management) będzie tam napisane, jaki port jest do zdalnego zarządzania. Domyślnie zarządzanie jest wyłączone, przez wpisanie adresu 0.0.0.0 w "Remote Management IP Address". Ustaw 255.255.255.255, zrestartuj router i puść test portu, który będzie wymieniony powyżej poprzez stronę, którą wcześniej podałem. Jeśli test nie zakończy się sukcesem, to może oznaczać, że Twój provider blokuje inicjowanie nowych połączeń w ruchu przychodzącym do Ciebie.
  • Poziom 9  
    Zrobiłam dokładnie tak, jak mówisz (wpisany port: 80) i test wypadł negatywnie. Rozumiem, czyli w takim razie problem jest po stronie providera. Bardzo dziękuję za pomoc i za cierpliwość. Pozdrawiam!
  • Poziom 9  
    Witam ja ma takie pytanko jak i gdzie przekierować porty by dysk usb był dostępny na zewnątrz ? J sobie wymyśliłem ze można zrobić to tak ze wklepać np. w virtual serwer IP 192.168.1.1 port 445 tak mi się wydaje bo sprawdzałem w cmd mam zrobiony VPN na MT i wchodzę do routera zewnątrz po IP 192.168.88.5 bez problemu idąc za tym przy połączeniu VPN chcąc wejść na na dysk wklepuje \\192.168.88.5\dysk no i tu lepa nie idzie . Proszę o pomoc może coś źle robię może zły port itp.