Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW e36 1,8 gaz sekwencyjny, 92 r. PYTANIE !

smooglerpl 28 Sty 2011 22:00 1868 5
  • #1 28 Sty 2011 22:00
    smooglerpl
    Poziom 10  

Witam !
    Chciałem się poradzić w temacie marki BMW.
    Mam na oku BMW 318 w gazie sekwencyjnym z tym że ciut starą bo 92 rocznik. Cena to 4000 zł do lekkiej negocjacji. Ładna srebrna, nie zeżarta, bez rdzy. Opłaca się?

Jednak moje pytanie brzmi jak jest z eksploatacją takiego auta ?
    Mam małą wiedzę, słyszałem od znajomego że te starsze roczniki
    jak ta moja np. to tylko w wersji nie mniejszej niż 2.0 bo niższe
    pojemności lubią się sypać. Czy części są drogie ? Czy faktycznie
    tak bardzo się psują ?

Przejechałem się nią, prowadzi się świetnie, podobnież oleju nie bierze
    a silnik chodzi bardzo dobrze, tak mi zachwalał ten kolega co ją sprzedać
    chce.

pozdrawiam

0 5
  • #2 29 Sty 2011 09:05
    kamil907
    Poziom 28  

Trochę mało realne jest to, że ktoś sprzedaje dobre auto i to z sekwencją za 4k. Sama sekwencja to koszt przynajmniej 2,5k. Jeśli tylko to auto jeździ i jego stan nie budzi zastrzeżeń to warto kupić za te pieniądze ale polecał bym udać się z tym autem przed zakupem do jakiegoś zaufanego mechanika aby sprawdził je dokładnie bo inaczej albo to będzie dla ciebie niezła okazja albo po prostu skarbonka w którą szybko włożysz kolejne 4k.

0
  • #3 29 Sty 2011 17:56
    ogur3k
    Poziom 33  

Raczej to będzie stary, zgniły sztrucel. Podejrzana sprawa.
    Albo przebieg kosmiczny.
    Czterech śladów nie zostawia? ;)

0
  • #4 29 Sty 2011 22:41
    RobertLodz09
    Poziom 29  

Jak szukasz "skarbonki" to kup go koniecznie! Te auta są już z tych roczników na tzw. "wymarciu" także 4 tys. to i tak jest sporo jak za 19-latka. Przed kupnem proponuje jechać na dobrą stacje diagnostyczną w celu sprawdzenia tego "pełnoletniego cacuszka". A to co mówi sprzedający o swoim aucie to lepiej tego nie słuchaj ,jeszcze nigdy nie słyszałem aby sprzedający odradzał "kupno jego auta". :D Pozdrawiam!

0
  • #5 30 Sty 2011 20:41
    kosa1703
    Poziom 13  

Każde auto w podobnym wieku to "skarbonka" i tu oszukiwać się nie ma co. Aczkolwiek jak jeździ i nie budzi u Ciebie żadnych zastrzeżeń (cudu nie ma co się spodziewać) to można brać

0
  • #6 30 Sty 2011 21:25
    BmwRulez
    Poziom 12  

Witam,
    W tych silnikach wadą jest zacierajacy sie wałek rozrządu. Zwróć uwagę jak silnik chodzi po rozgrzaniu. Pewnie będzie głośno klepać.
    Kolejna sprawa to przegnita podłoga na wysokości bagażnika, często zrywają sie dyfry.

0