Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Integra 128WRL - range check error

thomyk 28 Sty 2011 23:14 2863 7
  • #1 28 Sty 2011 23:14
    thomyk
    Poziom 10  

Po zaprogramowaniu centraliki wyłączyłem ją chyba na jakieś 2 dni. Załączyłem i chciałem dodać jakiś timer i żeby sie wejście załączało o określonej porze. Sprawdziłem i wszystko chodziło.

Zestaw integra + ekspander + manipulator + 5 czujek

Myślę sobie ok dodam jeszcze żeby się załączało razem z czujką jedną. Dodałem AND funkcję na następne wyjście i wtedy zonk. Wyskakuje komunikat : RANGE CHECK ERROR. o co może mu chodzić. Usunąłem wszystkie timery i funkcje wyjść i dalej to samo. Tak samo raz mi się stało na wcześniejszym sofcie.

A w DLOAD jak teraz włączę STRUKTURA albo WEJSCIA to zaraz wystakuje okienko.
    RANGE CHECK ERROR. Nie wiem za bardzo o co mu chodzi. Może jakiś zonk zrobiłęm i moje niedopatrzenie ale mocno mnie to zdziwiło gdyż w menu UŻYTKOWNICY w DLOAD mam jakieś dziwolągi :) Załączam rysunek.

http://www.fotoszok.pl/upload/3c53b94e.jpg

http://www.fotoszok.pl/upload/90f57419.jpg

Pozatym jakoś dziwnie wygląda menu WEJŚCIA. Ponumerowane do 9

Pozdrawiam i czekam na jakieś rady. Najlepiej konstruktywne :)

:cry:

0 7
  • Pomocny post
    #2 29 Sty 2011 10:23
    humek
    Poziom 32  

poprobuj wejść resartem z" kołków" i przywrócić ustawienia fabryczne .Jeśli Ci się to uda to zaprogramuj ponownie centralkę.powinno pomóc.

0
  • Pomocny post
    #3 29 Sty 2011 11:04
    monter79
    Poziom 17  

Próbowałeś odinstalować, usunąć pliki programu i zainstalować jeszcze raz ?
    może program sie Tobie wysypał a nie centrala.

Spróbuj też wgrać oprogramowanie do centrali przez FLASHX

0
  • #4 29 Sty 2011 12:48
    thomyk
    Poziom 10  

Normalnie działa centrala w sumie tylko te zonki. Do servisowego wchodzi i w wogóle wydaje sie wszystko normalnie działać.

No ostatnio skasowałem wszystko z centrali i od nowa zaprogramowałem i chodziło a teraz ten sam problem.

Może to przez to że była wyłączona dłuższą chwile ??

Aha zapytam jeszcze czy centrala po np wyłączeniu powinna pytać o czas ??

Ta bateria na centrali nie służy do podtrzymywania zegara ??

Może siadła bateria i coś mu się pomyliło ... hmh....

Ciekawy jestem poprostu czemu się tak dzieje bo jak wrócić doładu z wszystkim to wiem. Reset centrali i alleluja tylko żeby to się nie powtarzało co robić.

:arrow: Aha próbowałem z innego kompa DLOADEM i to samo. Wgrywałem poprzednim razem po tym samym błędzie najnowszy soft przez FLASHX ale na tym nowym dalej było to samo dopiero pomógł reset centrali. Cały czas myślę o tej baterii. Centrala służy mi akurat do zabawy w domu żeby wymyślać różne rzeczy więć czasem ją zostawiam na dłużej OFF. Aha centrala leżała nieużywana jakieś 5 miechów to może rozładowało te baterię ??

0
  • Pomocny post
    #5 30 Sty 2011 15:23
    humek
    Poziom 32  

Ja nie zauważyłem aby centrala prosiła o ustawienie czasu .Czas raz ustawiony jest aktualny no może czasem nie jest tak dokładny ale nie odbiega zbyt od tego w danej chwili.Bateria podtrzymuje pamięć centrali ,myślę że jednak to nie bateria możesz jej napięcie zmierzyć wtedy gdy nie jest podpięty akumulator i zasilanie z trafa. Bateria ma ok 3V.

0
  • #6 30 Sty 2011 16:20
    thomyk
    Poziom 10  

Właśnie zostawiłem miernik na robocie ale zmierzę jutro sobie. No za każdym razem jak odłączę zasilanie a potem akumulator to wyskakuje mi

USTAW CZAS !!

Tak jakby nie trzymało pamięci. Chyba że zegar podtrzymuje akumulator a nie bateria.

0
  • Pomocny post
    #7 30 Sty 2011 18:14
    humek
    Poziom 32  

jeśli masz zasilanie z sieci czy z akumulatora to wszystko gra! natomiast gdy nie ma zasilania sieciowego i akumulator został odcięty (zabezpieczenie przed całkowitym rozładowaniem akumulatora ) to wtedy jakiś mikroprąd daje bateria litowa 3V, ta bateria podtrzymuje tez pamieć z nastawami.

0
  • #8 30 Sty 2011 18:42
    thomyk
    Poziom 10  

Więc może to jej wina że system świruje po całkowitym braku napięcia prez jakiś czas. Dzięki za informacje :}

0